Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Odeszła w Wielkanoc. Nie żyje dziennikarka znana z TVP i "Pytania na śniadanie"
Julia Bogucka
Julia Bogucka 02.04.2024 18:31

Odeszła w Wielkanoc. Nie żyje dziennikarka znana z TVP i "Pytania na śniadanie"

Agata Szostkowska-Stanisławska nie żyje
Fot. Agata Szostkowska/Facebook, Kaiha/Getty Images

W wieku 56 lat zmarła dziennikarka znana z wieloletniej współpracy ze stacją TVP. Przyczyna jej śmierci nie jest znana, a o wszystkim poinformował syn kobiety. W najbliższych dniach pojawią się szczegóły związane z uroczystością pogrzebową.

Pracowała w TVP przez trzy dekady

Telewizja publiczna była jej miejscem pracy przez wiele lat. Dziennikarka brała udział w produkcji takich programów jak “Pytanie na Śniadanie” czy “Kawa, czy herbata?”. Oprócz tego przygotowywała relacje z dużych, ogólnopolskich festiwali, wieczorów wyborczych oraz pasma “Popołudnie z Jedynką” i “Halo Polonia”. To na antenie TVP stawiała swoje pierwsze kroki w branży dziennikarskiej.

KAPIF_oryginal_K1164201F.jpg
Fot. KAPiF

Kobietę pożegnali znajomi ze stacji, którzy we wzruszających słowach wspominali tę współpracę.

Realizowała programy o przeróżnej tematyce dla wielu redakcji i między innymi w 2005 roku była redaktorem odpowiedzialnym Telewizji Polskiej za studio w Krakowie, w czasie, kiedy odchodził papież Jan Paweł II. […] Odpowiadała w “Jedynce” za Dzień Otwarty Telewizji Polskiej - opisywano dziennikarkę na antenie TVP Info.

Nie żyje znana aktorka. Zmarła w wieku 97 lat Nie żyje wybitny polski aktor. Smutne wieści w Wielkanoc

Dziennikarka zmarła w Niedzielę Wielkanocną

Agata Szostkowska-Stanisławska odeszła w trakcie świąt Wielkiej Nocy w wieku zaledwie 56 lat. O jej śmierci poinformował jej syn Michał. Opublikował post na profilu facebookowym dziennikarki. W swojej wypowiedzi podkreślił również, że w najbliższych dniach przekaże szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowej wydawczyni.

Wczoraj miałem ogromny smutek ostatni raz pożegnać moją kochaną mamę. Zawsze najpierw myślała o innych, a dopiero potem o sobie. Przez 26 lat mojego życia stawiała mnie zawsze na pierwszym miejscu. Nigdy nie mógłbym prosić o bardziej kochającą i oddaną mamę.

Nie podano przyczyny śmierci Agaty Szostkowskiej-Stanisławskiej. Wiadomo, że w ostatnich latach wciąż była aktywna zawodowo, jak również realizowała swoje pasje. Na tej podstawie napisała dwie książki: ”W drodze po szczęście. Zapiski z podróży” i ”Stan Miłości. Poradnik dla przygotowujących się do podróży na Hawaje”.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje 28-letni gwiazdor internetu. Takie nagranie obiegło sieć

W ostatnich latach Agata Szostkowska-Stanisławska podejmowała się wielu aktywności

Po trzech dekadach pracy dla Telewizji Polskiej dziennikarka zdecydowała się wykorzystać swoje doświadczenie w innych miejscach. To dlatego postanowiła postawić na niezależność i współpracę z różnymi podmiotami, bez stałego miejsca wykonywania pracy. Dla grupy Polsat Rodzina realizowała poranny program “Mamma Mia”, a w TVP World uczestniczyła w tworzeniu formatów “World Today” i “Business Arena”.

W ostatnich latach tworzyła również artykuły w języku angielskim dla ostatniej z wymienionych stacji. 

Była przede wszystkim osobą wyjątkową. Czułą, empatyczną, pomocną, naprawdę, pamiętam wiele wspólnych historii, bo miałem przyjemność znać Agatę blisko osiemnaście lat, gdzie zawsze mogłem na nią liczyć. Kiedy był jakiś problem, czy w życiu zawodowym, czy w życiu prywatnym, zawsze odebrała telefon - wspominał dziennikarkę były współpracownik Patryk Jasiński na antenie TVP Info.