Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Anna Popek pogrzebała swoją karierę? “Litości!”
Julia Bogucka
Julia Bogucka 27.03.2024 12:16

Anna Popek pogrzebała swoją karierę? “Litości!”

Anna Popek
Fot. KAPiF

Po wielu tygodniach wszystko stało się jasne. Anna Popek przeniosła się do TV Republika, gdzie przez cały Wielki Tydzień prowadzi cykl poświęcony przygotowaniom do świąt. Dziennikarka długo nie potwierdzała tych informacji, a teraz spadła na nią krytyka.

Anna Popek rozstała się z TVP

Kiedy 19 grudnia Sejm przegłosował uchwałę dotyczącą bezstronności i rzetelności mediów publicznych, stało się jasne, że w Telewizji Polskiej zajdzie wiele zmian. Zaczęło się od powołania nowych szefów i zwolnienia wielu osób, które do niedawna były głównymi twarzami programów informacyjnych i publicystycznych. Program “Pytanie na Śniadanie” również zyskał nowe kierownictwo. Zaczęła za niego odpowiadać Kinga Dobrzyńska.

Krótko później podjęto decyzję o rozwiązaniu współpracy ze wszystkimi prowadzącymi śniadaniówki, którzy do tej pory każdego poranka witali widzów zasiadających przed telewizorami. Zatrudniono nowe twarze, do których odbiorcy wciąż się przyzwyczajają. Również tematyka programu “Pytanie na Śniadanie” uległa zmianie, bowiem na kanapie zasiadły między innymi pary jednopłciowe, aby porozmawiać o potrzebie wprowadzenia w Polsce związków partnerskich. Wśród prezenterów, którzy opuścili TVP, znalazła się Anna Popek.

KAPIF_oryginal_K1178127F.jpg
Fot. KAPiF
Dawno w nikogo się tak nie wtulała. Zaskakujące wyznanie Anny Popek Anna Popek przekazała wspaniałe wieści

Plotki o przejściu do TV Republika pojawiły się już dawno

Wielu dziennikarzy, którzy rozstali się z Telewizją Polską po przemianach w mediach publicznych, postanowiło przenieść się do TV Republika. Tam od jakiegoś czasu możemy oglądać między innymi Danutę Holecką i Adriana Klarenbacha. Od początku pojawiły się również pogłoski, że Anna Popek też zdecyduje się na taki transfer. Jej fani utworzyli nawet w sieci ankietę na ten temat.

Przez długi czas dziennikarka nie potwierdzała informacji o przeniesieniu się do TV Republika i dementowała wszelkie plotki. 15 marca przekazała wiadomość o oficjalnym rozwiązaniu współpracy z telewizją publiczną, ponieważ wcześniej przebywała na zwolnieniu lekarskim. Teraz nadszedł czas, w którym stało się jasne, w jakim kierunku Anna Popek postawiła swoje dalsze kroki. Okazało się, że internauci i media jednak mieli rację. Przez cały Wielki Tydzień o godzinie 7:05 i 16:50 na antenie Telewizji Republika emitowany jest świąteczny cykl prowadzony właśnie przez tę dziennikarkę.

ZOBACZ TEŻ: To już koniec! Anna Popek wydała oficjalne oświadczenie

Anna Popek pojawiła się w TV Republika

To nie umknęło uwadze osób, które bacznie obserwują przemiany w mediach, które rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Szczególne poruszenie wywołał fakt, że Anna Popek do niedawna nie chciała potwierdzić swojej współpracy z Telewizją Republika na łamach swoich mediów społecznościowych, a wręcz unikała tego tematu. Dlatego pod jej ostatnim postem na Instagramie pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Czy po zakończeniu pracy w TVP czeka ją koniec kariery?

To prawda, że mamy tylko jedno życie, ale jeśli przeżyjemy je dobrze, to wystarczy. Te słowa przypisuje się aktorce dawnego amerykańskiego kina Mae West. Życie składa się z lat, miesięcy, dni, godzin. Wniosek z tego, że trzeba dobrze przeżywać każdą godzinę i tego Wam życzę - napisała Anna Popek.

  • Dobrze przeżyte chwile na malowaniu pisanek u Sakiewicza za miskę ryżu…
  • Szkoda zmarnować życie na taką pracę w tv Republika… żenada
  • Koniec kariery w TV Republika... degrengolada. Myślałam, że ma Pani więcej ambicji.
  • Pani w Republice? Litości