Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wyciekło kontrowersyjne video. Rydzyk i Ziobro mieli plan na Roxie Węgiel
Julia Bogucka
Julia Bogucka 26.05.2024 22:04

Wyciekło kontrowersyjne video. Rydzyk i Ziobro mieli plan na Roxie Węgiel

Roxie Węgiel, Zbigniew Ziobro
Fot. KAPiF, Pawel Wodzynski/East News

Od kilku dni w mediach pojawiają się kolejne nagrania z Ministerstwa Sprawiedliwości. Taśmy ujawniają, w jaki sposób były przeprowadzane konkursy w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Okazuje się, że w pewnym momencie debatowano nad występem Roxie Węgiel. Taki był plan na wokalistkę.

Wyciek nagrań z Ministerstwa Sprawiedliwości

Od kilku dni w mediach głównego nurtu publikowane są nagrania i zapisy z rozmów pomiędzy pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwości sprzed wyborów parlamentarnych z 15 października. Ujawnił je Tomasz Mraz, który pełnił funkcję dyrektora departamentu Funduszu Sprawiedliwości. Jego zdaniem większość konkursów, które były przeprowadzane w czasie, gdy obejmował stanowisko, była przeprowadzana w sposób nierzetelny.

Minister Marcin Romanowski otrzymywał polecenie od ministra Ziobry, jakie podmioty mają zwyciężyć. To z nim ustalał listę tych podmiotów, informacje, kiedy konkursy mają być ogłoszone. Minister Ziobro sam prowadził rozmowy z podmiotami, które miały zwyciężyć w przyszłych konkursach - opowiadał Mraz.

W tym momencie wiadomo o istnieniu około pięćdziesięciu godzin nagrań, na których zarejestrowano dowody na nieodpowiednie zarządzanie Funduszem. Okazuje się, że na jednej z taśm debatowano o znanej młodej wokalistce Roxie Węgiel.

EN_01603091_0284.jpg
Fot. Piotr Molecki/East News
Roxie Węgiel w samej bieliźnie na ściance Polsat Hit Festiwal. Zakrywała się włosami Roxie Węgiel ingerowała w swój wygląd? "Kłamczucha"

Roxie Węgiel wspomniana na nagraniu z Ministerstwa Sprawiedliwości

Jedno z najnowszych nagrań, które wyciekły, dotyczy organizacji koncertu wokalistki znanej ze zwycięstwa w Eurowizji Junior oraz zespołu gospelowego “Sound'n'Grace”. Okazuje się, że za pomysł odpowiada ojciec Tadeusz Rydzyk oraz sam Zbigniew Ziobro. Koszt takiego przedsięwzięcia opiewał w okolicach 200 tysięcy złotych i obejmował wynagrodzenia dla artystów — po 30 tysięcy dla grupy i wokalistki.

EN_01501068_0355.jpg
Fot. Pawel Wodzynski/East News

O tym, co wpisać do wniosku, aby był on w stanie wygrać przeprowadzany konkurs o przyznanie środków, dyskutowali wysłannik ojca Tadeusza Rydzyka wraz z pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwości.

Tutaj wpisujemy badania o tym, że praca z młodzieżą przynosi najlepsze rezultaty, które są od 13. roku życia. To są osoby narażone właśnie na szkodliwy wpływ, że skuteczną formą odciągania ich od tego jest właśnie oddziaływanie poprzez muzykę, poprzez koncerty, gdzie osoby będą dzielić się z tymi środowiskami - cytuje rozmowę “Oko.Press”.

ZOBACZ TEŻ: Roxie Węgiel u międzynarodowej gwiazdy. Jego reakcja? Bezcenna

Taki plan na Roxie Węgiel mieli politycy

Warto zaznaczyć, że środki z Funduszu Sprawiedliwości, o których mowa wyżej, miały być przeznaczone na wsparcie dla ofiar przestępstw. Zamiast tego, chciano wydać je na zorganizowanie koncertu Roxie Węgiel i “Sound'n'Grace”. Okazało się jednak, że koszt przedsięwzięcia wzbudzał wątpliwości.

Z mojej perspektywy, przepraszam, ale to jest wywalenie pieniędzy. Na koncert za 200 tysięcy, na Roksanę Węgiel, na który przyjdzie 400 osób, da się lepiej przejeść te pieniądze i zrobić coś pożyteczniejszego – zwraca uwagę Tomasz Mraz.

KAPIF_oryginal_K1209120F.jpg
Fot. KAPiF

W trakcie kolejnych rozmów pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości wraz z przedstawicielami fundacji ojca Rydzyka debatowali, co zrobić, aby projekt można było odrzucić. Proponowano między innymi wywołanie błędów formalnych, na przykład spowodowanych brakiem podpisu osoby uprawnionej. Ostatecznie do koncertu nie doszło, choć nie wiadomo, jaki był bezpośredni tego powód.

Jak się patrzy czasami na rzeczy, które są potrzebne, pomoc psychologiczna, czy tam dla dzieciaków po przemocy, to nie ma kasy na takie rzeczy, to jest po prostu niemoralne - komentował przedsięwzięcie wiceminister Romanowski.