Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przykre wieści ws. Zbigniewa Ziobry. Nie tak miało być. Znów trafi do szpitala
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 23.04.2024 18:10

Przykre wieści ws. Zbigniewa Ziobry. Nie tak miało być. Znów trafi do szpitala

Zbigniew Ziobro
Fot. EastNews/Piotr Molecki

Pod koniec ubiegłego roku Zbigniew Ziobro usłyszał druzgoczącą diagnozę — rak przełyku. Były Minister Sprawiedliwości niemal natychmiast podjął się skomplikowanego leczenia. Przeszedł nie tylko chemioterapię, ale również poważną operację. Jaki przyniosła skutek? Niestety wiele wskazuje na to, że przedwczesne opuszczenie szpitala przez polityka miało negatywny wpływ na jego stan zdrowia. Jak obecnie czuje się Ziobro oraz jak będzie wyglądało jego dalsze leczenie? 

Zbigniew Ziobro walczy z ciężką chorobą

Pod koniec ubiegłego roku Zbigniew Ziobro rozpoczął walkę z nowotworem. Po tym, gdy usłyszał diagnozę, były Minister Sprawiedliwości niemal od razu stawił się w szpitalu, zawieszając swoje obowiązki w rządzie. Jego przeciwnik okazał się bardzo niebezpieczną odmianą nowotworu, który opanował przełyk oraz część żołądka. Przez długi czas nie było wiadomo, jak przebiega jego terapia, jednak Ziobro postanowił osobiście poinformować Polaków o kulisach swojego leczenia, w postach w mediach społecznościowych.

Polityk ujawnił, że same chemioterapie i radioterapie nie przyniosły zadowalających rezultatów, dlatego musiał przejść poważną operację. Lekarze usunęli guza z jego przełyku oraz żołądka. 

Wyszło, że jest u mnie masywny, duży nowotwór przełyku na 7 cm blisko był zajęty, mam nawet jego zdjęcia, to taka kostucha, odrażające – wyznał Ziobro.

"Taka kostucha". Smutne słowa Zbigniewa Ziobry ws. choroby Najnowsze zdjęcia Ziobry przed domem. Choroba zbiera żniwo

Zbigniew Ziobro nagle opuścił szpital

Okazało się, że po tym, jak Ziobro opowiedział w sieci o szczegółach swojego leczenia, a także zamieścił zdjęcie z łóżka szpitalnego, część osób zaczęła wątpić w jego problemy zdrowotne. Były Minister Sprawiedliwości przyznał, że na początku leczył się w szpitalu Lublinie, jednak lekarze, którzy się nim zajmowali, zaczęli otrzymywać groźby w związku z jego historią. Ten przykry fakt sprawił, że polityk zdecydował się na kontynuację leczenia za granicą. “Super Express” ujawnił, że lider Suwerennej Polski miał dochodzić do zdrowia w Brukseli. 

Mimo poważnego stanu zdrowia oraz pobytu w szpitalu po operacji Zbigniew Ziobro nagle opuścił placówkę medyczną i wrócił do Polski, gdy Prokuratura Krajowa zleciła służbom specjalnym przeszukanie jego mieszkania. To wydarzenie wywołało wiele kontrowersji wśród lekarzy, którzy uznali postępowanie polityka za bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne. 

Ziobro musiał przedwcześnie przerwać rehabilitację po ciężkiej operacji chirurgicznego usunięcia nowotworu przełyku, w związku z wejściem do jego domu ABW. Mimo prawnego obowiązku ani prokuratura, ani służby nie skontaktowały się wcześniej z byłym ministrem, aby mógł wskazać zaufaną osobę, która uczestniczyłaby w jego imieniu w przeszukaniu domu – powiedział w rozmowie z “Super Expressem” polityk z otoczenia Ziobry.

ZOBACZ TEŻ: Lekarza zaniepokoiły dwie rzeczy we wpisie Ziobry. “Patologia”

Zbigniew Ziobro znów w szpitalu? Jego stan zdrowia miał ulec pogorszeniu

Fakt, że Zbigniew Ziobro zdecydował się przedwcześnie opuścić szpital, miał niekorzystnie odbić się na jego zdrowiu. “Super Express” donosi, że stan polityka nie jest stabilny, gdyż miały pojawić się u niego powikłania pooperacyjne. Przypomnijmy, że wcześniej, na skutek zabiegu, miał on wycięty fragment przełyku oraz żołądka.

Proces powrotu do zdrowia Zbigniewa Ziobry nie przebiega niestety dobrze. Pojawiły się powikłania i minister w najbliższym czasie ponownie trafi do szpitala – zdradził informator dziennika.

Kolejną osobą, która zdecydowała się skomentować obecny stan zdrowia lidera Suwerennej Polski, był członek tej partii, Jacek Ozdoba. W rozmowie z “Super Expressem” przyznał, że liczy na to, że były Minister Sprawiedliwości ponownie podda się leczeniu i wróci do dobrej formy.

Mam nadzieje, że Zbigniew Ziobro wróci do leczenia i do zdrowia! – powiedział.

Zbigniew Ziobro (1).png
Fot. EastNews/Wojciech Olkusnik
Zbigniew Ziobro (2).png
Fot. EastNews/Piotr Molecki