Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wreszcie wiadomo, co z pogrzebem Jacka Zielińskiego
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.05.2024 07:40

Wreszcie wiadomo, co z pogrzebem Jacka Zielińskiego

Jacek Zieliński
Fot. KAPiF

Wybitny muzyk i wokalista, spoiwo zespołu “Skladowie”, Jacek Zieliński, zmarł 6 maja 2024 roku. Artysta miał 77 lat. Pustkę, którą po sobie pozostawił, boleśnie odczuwają jego najbliżsi, a także fani z całej Polski. Właśnie poinformowano, kiedy i gdzie odbędzie się jego ostatnie pożegnanie. Wiadomo, że pogrzeb będzie wyjątkowym wydarzeniem.

Odszedł legendarny muzyk, Jacek Zieliński

Jacek Zieliński był człowiekiem wielu talentów. Swoją ciepłą barwą głosu podbił serca Polaków. Powszechnie wiadomo było jednak, że ma nie tylko doskonały wokal, ale jest również znakomitym trębaczem, skrzypkiem, aranżerem i kompozytorem. Od 1965 roku razem z Zygmuntem Kaczmarskim, Januszem Kaczmarskim, Feliksem Naglickim, Jerzym Fasińskim i swoim bratem Andrzejem Zielińskim współtworzył krakowską grupę "Skaldowie".

Mimo ciężkiej, podstępnej choroby, na którą zapadł, jeszcze w marcu można było zobaczyć artystę na scenie. W ubiegłym roku razem ze “Skaldami” wystąpił na festiwalu w Opolu. Choć zmagał się z rakiem prostaty, fani przez cały czas żywili nadzieję, że uda mu się pokonać nowotwór. Ku ich rozpaczy Zieliński zmarł 6 maja 2024 roku w wieku 77 lat. Grono oddanych przyjaciół pożegnało go w wyjątkowo poruszający sposób. 

Jacek Zieliński nie żyje. Legendarny muzyk założył zespół Skaldowie To już czwarty muzyk w tym tygodniu. Nie żyje prawdziwa legenda

Bliscy w poruszający sposób pożegnali Jacka Zielińskiego

Jako pierwszy informację o śmierci Jacka Zielińskiego przekazał profil Piwnicy Pod Baranami na Facebooku:

Nie żyje Jacek Zieliński, wielki polski kompozytor, muzyk, współtwórca Skaldów, serdeczny Przyjaciel Piwnicy pod Baranami – mogliśmy przeczytać.

Ta łamiąca wiadomość wywołała lawinę kondolencji i wyrazów współczucia od fanów. Do nich niemal natychmiast dołączyły się osoby, w których sercach muzyk zajmował ważne miejsce.

Nie żyje Jacek Zieliński ze Skaldów, jest mi ogromnie przykro. Jestem zaszczycony, że mogłem wystąpić z tym legendarnym zespołem i zaśpiewać z panem Jackiem niecały rok temu w Krakowie. Skaldowie jesteście legendą! Kondolencje dla całej rodziny – przekazał za pośrednictwem Facebooka Ralph Kaminski.

Wyjątkowe pożegnanie opublikował również Krzysztof Cugowski. Jego słowa sprawiły, że fanom zebrały się w oczach łzy:

Kończy się pewna epoka, odchodzą wielcy. Dzisiaj pożegnał się z nami Jacek Zieliński, współtwórca Skaldów, wspaniały człowiek i artysta. Odpoczywaj w spokoju po tamtej stronie…

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje członek znanego polskiego zespołu. Marian Hilla chorował

Kiedy odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego? Jak będzie wyglądać uroczystość?

Od momentu ogłoszenia informacji o śmierci Jacka Zielińskiego, wierni fani zaczęli wyczekiwać wieści o jego pogrzebie. Wiele osób ma zamiar pożegnać legendarnego muzyka. Okazuje się, że będą mieli ku temu sposobność 2 tygodnie po jego odejściu, czyli 20 maja 2024 roku. Jak podaje “Super Express”, specjalny komunikat w tej sprawie wydało Nowohuckie Centrum Kultury:

Na prośbę rodziny Jacka Zielińskiego informacji dot. uroczystości pogrzebowych udziela Biuro Prasowe działające przy Dziale Marketingu NCK. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 maja 2024 r. w Krakowie – czytamy.

Jak będzie przebiegać ostatnie pożegnanie artysty? Wiadomo to dzięki opublikowanemu przez NCK harmonogramowi uroczystości. W godz. 9:30-11:00 w Krypcie Zasłużonych w Bazylice na Skałce w Krakowie będzie miało miejsce wystawienie urny z prochami. O 11:00 rozpocznie się msza. Na 14:00 planowane jest złożenie urny do grobu w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowieckim. 

Z komunikatu wynika, że tego samego dnia o godz. 19 przez Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się specjalny koncert ku pamięci Jacka Zielińskiego. 

Jacek Zieliński (1).jpg
Fot. KAPiF