Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Wparował na scenę z Majką Jeżowską. Kim jest Malik Montana?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 25.05.2024 23:04

Wparował na scenę z Majką Jeżowską. Kim jest Malik Montana?

Majka Jeżowska koncert
Fot. AKPA

Majka Jeżowska nie zwalnia tempa. Po tym, jak podbiła polską scenę muzyczną, nie spoczęła na laurach — zamiast tego rozpoczęła pracę nad kolejnymi numerami, które zaskakują formą. W ostatnim czasie artystka zdecydowała się nawiązać współpracę z popularnym raperem. Widzowie Polsat Hit Festiwal 2024 otworzyli szeroko oczy ze zdumienia, gdy okazało się, że wystąpią oni razem na scenie. O tym występie jeszcze długo będzie się mówić.

Polsat Hit Festiwal 2024: Majka Jeżowska zaskoczyła współpracą z popularnym raperem

Majka Jeżowska jest artystką, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Piosenkarka zasłynęła z komponowania i śpiewania utworów dla dzieci, takich jak “A ja wolę moją mamę”, “Kołysanka dla mamy” czy “Wszystkie dzieci nasze są”, które zapewniły jej ogromną popularność. 64-letnia wokalistka, choć jest świadoma sukcesu, który osiągnęła, sumiennie pracuje nad kolejnymi przebojami. I choć mówi się o niej w kontekście piosenek dla najmłodszych, artystka postanowiła udowodnić, że nie zamierza dać się zaszufladkować w sztywnej definicji.

24 maja platformy streamingowe zapłonęły, gdy pojawił się na nich najnowszy utwór Majki Jeżowskiej we współpracy ze słynnym raperem, Malikiem Montaną. Singiel “Bawmy się w życie” był sporym zaskoczeniem nawet dla największych fanów artystki. Dlaczego zdecydowała się ona nagrać piosenkę razem z kontrowersyjnym twórcą? 

Sandra Kubicka urodziła. Baron prosto ze sceny zdradził imię synka Polsat Hit Festiwal 2024: kto wystąpi w sobotę? O której godzinie oglądać?

Kim jest Malik Montana? Kontrowersyjna twórczość artysty

Malik Montana jest jedną z najbardziej znanych, a zarazem kontrowersyjnych postaci w polskim rapie. Regularnie wypuszcza własne kawałki, które w moment podbijają sieć; oprócz tego jest szefem wytwórni, a przez pewien czas był związany z federacją High League, tym samym jeszcze bardziej podsycając plotki na swój temat. Artysta urodził się w 1989 roku w RFN w Hamburgu, natomiast w wieku 15 lat przeniósł się do Polski. Obecnie ma 35 lat, a na co dzień mieszka w Warszawie. Prywatnie ma żonę, z którą wychowuje trójkę dzieci. Co ciekawe, na co dzień posługuje się innym imieniem i nazwiskiem niż to, które ma w dowodzie — Mosa Ghawsi.

W jego twórczości znajdziemy wiele seksistowskich, wulgarnych i szokujących piosenek, które mimo to, zdobyły olbrzymią popularność. Fani nie mogli nadziwić się temu, że Majka Jeżowska, kojarzona głównie z piosenkami dla dzieci, zdecydowała się nawiązać współpracę z raperem. Jak wytłumaczyła się z tego sama zainteresowana?

Wszyscy się pytają: jak to możliwe? Jak można połączyć piosenkarkę dla dzieci (nie jestem nią; ja śpiewam dla wszystkich) z Malikiem Montaną, totalnym przeciwieństwem. Dużo wulgaryzmów, seksistowskie teksty… I znowu - wciskamy go do takiej szuflady. A ja uważam, że każdy wykonawca (…) nie może być wciśnięty do szuflady. Wtedy przestaje się rozwija, przestaje oddychać. Ja przez to, że byłam w tej szufladzie tak długo, dużo rzeczy mnie ominęło. (…) – opowiadała artystka w filmiku zamieszczonym na TikToku.

Jak ten ekscentryczny duet spisał się na scenie?

@majka_jezowska__ 24 maja premiera singla Bawimy sie w życie na wszystkich platformach streamingowych!!! #majkajeżowska #malikmontana ♬ dźwięk oryginalny - Majka Jeżowska
Majka Jeżowska, Malik Montana (1).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Roxie Węgiel w samej bieliźnie na ściance Polsat Hit Festiwal. Zakrywała się włosami

Polsat Hit Festiwal 2024: Występ Majki Jeżowskiej i Malika Montany

Drugiego dnia Polsat Hit Festiwalu 2024 widzowie mieli okazję być świadkami jubileuszowego koncertu Majki Jeżowskiej. Artystka zachwyca na polskiej scenie muzycznej już od 45 lat! Z okazji tego wyjątkowego wydarzenia zdecydowała się m.in. nawiązać współpracę z Malikiem Montaną. Jak artyści odnaleźli się podczas wspólnego występu?

O godz. 22 rozpoczęła się część poświęcona legendarnej wokalistce - “Najpiękniejsza w klasie. Majka Jeżowska”. Wówczas artystka miała okazję wykonać na scenie kilka swoich kultowych piosenek. W pewnym momencie dołączył do niej kontrowersyjny raper, razem z którym zaśpiewała wspólny numer “Bawmy się w życie”. Publiczność była zachwycona tym, jak duet się uzupełniał. Fani na pewno jeszcze przez długi czas będą wspominać ten emocjonujący koncert!

Majka Jeżowska, Malik Montana.jpg
Fot. KAPiF
Majka Jeżowska, Malik Montana (2).jpg
Fot. KAPiF