Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > William zebrał się na szczere wyznanie. Uderzył prosto w młodszego brata
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 31.05.2024 19:47

William zebrał się na szczere wyznanie. Uderzył prosto w młodszego brata

książę william, książę harry
Fot. AKPA

Książę Harry chciał udowodnić światu, że, wbrew pozorom, brytyjska rodzina królewska wcale nie jest tak idealna, za jaką się ją uważa. Tym samym sprawił, że jego relacje z bliskimi znacznie się skomplikowały i do dziś pozostają napięte. Monarchy nie zbliżyła z powrotem do brata nawet choroba ich ojca czy księżnej Kate. Teraz książę William zdecydował się na publiczne wyznanie, które z pewnością zaboli Harry'ego. 

Książę Harry nie utrzymuje kontaktu z rodziną królewską

Książę Harry po śmierci królowej Elżbiety II stał się piątą osobą w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Mimo to już od dłuższego czasu nie utrzymuje kontaktów z rodziną. Niedługo po tym, jak w 2018 roku ożenił się z amerykańską aktorką Meghan Markle i doczekał się z nią dwójki dzieci, wycofał się z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej i przeprowadził do Stanów Zjednoczonych. Po tym wydarzeniu nie raz rzucał publicznie oskarżenia w kierunku royalsów. W 2021 roku udzielił przełomowego wywiadu Oprah Winfrey, a w 2023 roku wydał biograficzną książkę “Spare”. Te wydarzenia spowodowały medialną burzą, w dodatkowo niemal całkowitym zanikiem relacji z rodziną.

Nie da się ukryć, że wszyscy bliscy odsunęli się od Harry'ego, a konflikt od lat pozostaje nierozwiązany. Podczas ostatniego pobytu młodszego syna króla Karola III w Wielkiej Brytanii podczas obchodów z okazji 10-lecia istnienia “Invictus Games”, żaden z członków rodziny królewskiej nie spotkał się z księciem. Teraz jego brat zdecydował się publicznie powiedzieć coś, co z pewnością w niego uderzyło. 

William ma się bać. Wszystko przez diagnozę ojca Tak książę William dowiedział się o nowotworze księżnej Kate

Jak książę Harry zareagował na chorobę księżnej Kate?

Dwa miesiące temu świat wstrzymał oddech, gdy księżna Kate zdecydowała się opublikować oświadczenie dotyczące swojego stanu zdrowia. Ukochana księcia Williama przekazała na nagraniu, że ma nowotwór, który wykryto u niej podczas zaplanowanej operacji jamy brzucha. Monarchini poinformowała, że przechodzi chemioterapię i ma nadzieję na szybki powrót do zdrowia. Na te wiadomości zareagowali wszyscy fani rodziny królewskiej, przekazując Kate jak najlepsze życzenia. Jak w obliczu tych wstrząsających wydarzeń zareagował skłócony z rodziną książę Harry?

Chorą księżną wspierają w walce z chorobą wszyscy bliscy. Król Karol III, który również zapadł jakiś czas temu na nowotwór, podkreślił, że jest pod wrażeniem odwagi synowej, a także dodał, że będą z Camillą służyć jej pomocą. Okazuje się, że ciepłe słowa zdecydowali się przekazać również Harry i Meghan. Małżeństwo opublikowało wówczas krótkie oświadczenie, w którym życzyli Kate powrotu do pełni sił:

Życzymy zdrowia i ukojenia Kate i jej rodzinie i mamy nadzieję, że będzie jej dane wyzdrowieć w spokoju - pisali.

Oprócz tego para miała jeszcze prywatnie kontaktować się z bliskimi. Nie zmienia to jednak faktu, że ich stosunki wciąż są bardzo chłodne. 

książę william, książę harry (1).jpg
Fot. AKPA

 

ZOBACZ TEŻ: Genetyczny problem księcia Harrego, taki ma również jego brat. Widać go na zdjęciach z koronacji Karola III

Poruszające słowa księcia Williama. To zaboli Harry'ego

Jakiś czas temu książę William zdecydował się publicznie powiedzieć kilka słów, które mogą uderzać w Harry'ego. Na ostatnim przyjęciu w Pałacu Buckingham monarcha wyznał, że jego najstarszy syn George jest zafascynowany samolotami. Największym marzeniem młodego księcia ma być z kolei wizyta w bazie Królewskich Sił Powietrznych. Spekuluje się, że chłopiec chce pójść w ślady ojca, który w przeszłości służył jako pilot w Royal Air Force.

Ekspert od rodziny królewskiej, Tom Quinn, uważa, że te słowa Williama mogły zaboleć jego młodszego brata. Książę Harry również miał sporo do czynienia z lotnictwem, służąc jako pilot helikoptera Apache podczas misji w Afganistanie. Z tego względu monarcha miałby odczuwać wielką nostalgię, ze względu na to, że obecnie niemal w ogóle nie utrzymuje kontaktu z bratankiem.

Wskazówki Williama, że jego syn George może pójść w jego ślady i zostać pilotem, z pewnością przypomną Harry'emu o wszystkim, czego mu brakuje. W końcu Harry sam był pilotem helikoptera i bardzo chciałby zabawiać swojego bratanka opowieściami o tym, jak było w powietrzu – wytłumaczył ekspert w rozmowie z “mirror.co.uk”.

książę william.jpg
Fot. AKPA