Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ludzie podczas koronacji przecierali oczy. Tak ubrała się księżna Kate, złamała tradycję
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 06.05.2023 14:46

Ludzie podczas koronacji przecierali oczy. Tak ubrała się księżna Kate, złamała tradycję

księżna Kate
fot. Rex Features/East News

Księżna Kate na ceremonii koronacji Karola III pojawiła się w charakterystycznym nakryciu głowy. Tym samym złamała królewską tradycję. Mimo tego, jej ubiór na ceremonii zrobił duże wrażenie.

Księżna Kate i książę William, którzy są przyszłą parą królewską na ceremonii pełnią ważną rolę i biorą w niej czynny udział. Ich wygląd naprawdę odznaczał się na tle innych osobistości będących na wydarzeniu.

Księżna Kate złamała królewską tradycję

Podczas koronacji Karola III księżna Kate zrezygnowała z tradycji i zamiast tiary na głowę założyła kwiatową ozdobę. Dużą uwagę przykuła również biżuteria księżnej. Naszyjnik, który miała na dekolcie, wcześniej był własnością Elżbiety II, a kolczyki księżnej Diany.

Żona Williama miała także na sobie suknię w kolorze kości słoniowej. Została ona wykończana haftami, na których były motywy róży, ostu, żonkila i koniczyny, czyli symboli czterech krajów księstwa brytyjskiego.

"Płakaliśmy wszyscy we trójkę - ja, Zenek i Daniel. Smutek w domu Martyniuków, "ta żałoba chyba nigdy nie przejdzie"

Księżna Kate zwróciła uwagę fotoreporterów

Żona następcy tronu zawsze słynęła ze świetnego wyczucia stylu. Wiele osób zwróciło także uwagę na jej fryzurę podczas ceremonii. Córka księżnej Kate - Charlotte wyglądała bardzo podobnie.

Koronacja Karola III jest obserwowana na całym świecie. Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla Brytyjczyków, ale także innych nacji. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką także udali się do Londynu, aby uczestniczyć w ceremonii.

Król Karol III poprosił księżną Kate o skromniejszy ubiór

Tuż przed koronacją w rodzinie królewskiej pojawił się spory chaos, ponieważ Karol III chciał, aby to wydarzenie było możliwie jak najbardziej skromne. Król miał nawet zwrócić się do Williama i księżnej Kate z prośbą o skromniejszy ubiór.

Media donosiły już wczoraj, że księżna nie będzie miała na głowie tradycyjnej tiary i dziś okazało się, że przecieki się potwierdziły. Mimo tego i tak zdaniem wielu wygląda zjawiskowo.

książę William i księżna Kate EA
fot. ANDREW MILLIGAN/AFP/East News

Źródło: plotek.pl

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego