Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Książę Harry żąda przeprosin od chorej na raka Kate?! To jego warunek
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 27.03.2024 07:13

Książę Harry żąda przeprosin od chorej na raka Kate?! To jego warunek

książę Harry, księżna Kate
Fot. AKPA

Księcia Harry'ego z całą rodziną królewską łączą napięte stosunki. Na początku 2020 roku brat księcia Williama i jego żona Meghan Markle ustąpili ze stanowiska "starszych członków rodziny królewskiej", by zyskać niezależność. Ten krok miał swoje konsekwencje w postaci ochłodzenia więzi z rodziną Harry'ego. Czy choroba księżnej Kate będzie dla royalsów okazją do ponownego zjednoczenia? Niestety na to na razie się nie zapowiada.

Problemy zdrowotne księżnej Kate

Na początku stycznia bieżącego roku w mediach nagle pojawił się komunikat pałacu Buckingham. Ogłoszono, że księżna Kate musiała przejść pilną operację jamy brzusznej, jednak jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Stan uwielbianej monarchini miał się polepszać z dnia na dzień, natomiast ona sama miała wypoczywać po zabiegu z dala od ciekawskich poddanych. Niestety prawda na ten temat okazała się druzgocząco inna.

22 marca na łamach filmu, który został wyemitowany przez telewizję BBC, księżna Kate poinformowała, że choruje na raka. Okazało się, że niedługo po operacji, którą przeszła w styczniu, lekarze wykryli w jej organizmie komórki nowotworowe. 

Operacja zakończyła się sukcesem, jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego też mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie – przekazała Kate.

Ta przykra wiadomość poruszyła fanów rodziny królewskiej na całym świecie. Okazuje się, że nawet książę Harry i Meghan zdecydowali się wyciągnąć dłoń w kierunku skłóconych bliskich. 

Sarah Ferguson zabrała kłos ws. choroby księżnej Kate. Poruszające słowa Król Karol III ma wygłosić specjalne orędzie. Doniesienia poruszają

Książę Harry i Meghan zareagowali na wieści o chorobie księżnej Kate

Książę Harry odciął się od rodziny królewskiej i razem z żoną i dziećmi przeprowadził do Stanów Zjednoczonych. W Ameryce zajmuje się coachingiem, a także opowiada o kulisach życia jako monarcha. Jego biografia wywołała ogromną burzę na całym świecie, w dodatku raz na zawsze zmieniła sposób, w jaki postrzega się royalsów. Nic dziwnego, że po tym wszystkim stosunki Harry'ego z rodziną były trudne. Mimo to monarcha i jego żona Meghan zdecydowali się wydać oświadczenie w odpowiedzi na wideo nagrane przez księżną Kate.

Harry i Meghan mieli nie tylko skontaktować się prywatnie z rodziną królewską, ale również publicznie zdobyli się na gest pojednania. Przekazali słowa wsparcia chorej na raka księżnej Walii oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Życzymy zdrowia i ukojenia Kate i jej rodzinie i mamy nadzieję, że będzie im dane wyzdrowieć w spokoju – brzmiało oświadczenie.

Czy jest szansa na to, by skłócone rodziny okazały sobie wsparcie i bliskość w tym wyjątkowo trudnym czasie? W mediach pojawiły się doniesienia, które nie napawają optymizmem.

Projekt bez nazwy (42).png
Księżna Kate. Fot. AKPA
Projekt bez nazwy (46).png
Księżna Kate. Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Arcybiskup grzmi po ogłoszeniu choroby Kate. “To niewłaściwe”

Książę Harry oczekuje przeprosin od księżnej Kate?

Wiele wskazuje na to, że książę Harry wróci w rodzinne strony w maju, gdy będą odbywać się Igrzyska Niezwyciężonych. Zanim jednak bliscy zdecydują się na wyjaśnienie konfliktu i ponowne zacieśnienie więzi, monarcha będzie oczekiwał przeprosin od swojego brata i barowej. Królewski ekspert, który wypowiedział się na łamach brytyjskiego dziennika “The Mirror”, twierdzi, że Harry ma konkretny warunek.

Chce pogodzić się ze swoim bratem, aby ich dzieci mogły nawiązać jakiś kontakt, ale on i Meghan nadal uważają, że najpierw William i Kate powinni pokornie przeprosić – ujanwił Tom Queen w rozmowie z “The Mirror".

Ekspert dał do zrozumienia, że jeśli monarcha otrzyma od księżnej Kate i księcia Williama przeprosiny, będzie gotowy im wybaczyć, jednak nie uważa, by taka sytuacja mogła dojść do skutku. Obie strony konfliktu mają swoje racje, dlatego już od kilku lat trudno im dojść do porozumienia. 

Projekt bez nazwy (44).png
Książę Harry. Fot. AKPA
Projekt bez nazwy (45).png
Książę Harry. Fot. AKPA

Źródło: mirror.co.uk