Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Książę William wydał oświadczenie po finale Euro 2020. Jest oburzony zachowaniem części Anglików
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 12.07.2021 18:13

Książę William wydał oświadczenie po finale Euro 2020. Jest oburzony zachowaniem części Anglików

Książę William
Nils Jorgensen / Rex Features

Książę William zabrał głos po wczorajszym meczu Anglii i Włoch. Sfrustrowani przegraną Anglicy dopuścili się skandalicznych komentarzy, krytykujących angielskich piłkarzy.

Członek rodziny królewskiej postanowił wyrazić swoje zdanie na temat zachowania części Anglików, którzy po finale Euro 2020 publikowało w sieci przykre komentarze dotykające kilku piłkarzy reprezentacji Anglii. – Jestem wstrząśnięty rasistowskim atakiem na angielskich zawodników po wczorajszym meczu – napisał książę William na Twitterze.

Skandaliczne sceny po finale Euro 2020

Wczoraj odbył się finałowy mecz Euro 2020. Na murawie spotkała się reprezentacja Anglii i Włoch. Mieszkańcy słonecznej Italii mieli wielki powód do świętowania, ponieważ to właśnie ich drużyna wygrała.

Po meczu jednak doszło do skandalicznych scen, część Anglików, sfrustrowanych przegraną podczas finału opublikowała w sieci komentarze uderzające w piłkarzy angielskiej reprezentacji.

Niektóre z przykrych opinii miały charakter rasistowski, co szczególnie oburzyło księcia Williama. Członek rodziny królewskiej postanowił zabrać głos i powiedział, co sądzi o takim zachowaniu:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jestem wstrząśnięty rasistowskim atakiem na angielskich zawodników po wczorajszym meczu. To absolutnie niedopuszczalne, by piłkarze musieli mierzyć się z tak odrażającym zachowaniem. To musi skończyć się teraz, a każdy, kto się tego dopuścił, powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności – brzmi oświadczenie księcia Williama.

Nie ulega wątpliwości, że takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca. Oświadczenie księcia Williama spotkało się z szerokim odzewem, internauci zgodnie stwierdzili, że sytuacja, która zaistniała po meczu była skandaliczna.

Zobacz zdjęcie:

I am sickened by the racist abuse aimed at England players after last night’s match.

It is totally unacceptable that players have to endure this abhorrent behaviour.

It must stop now and all those involved should be held accountable. W

— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) July 12, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Poznajecie? Dziś obchodzi 65. urodziny, a ma ciało 20 latki
  2. Zrobiła furorę hitem „Moi Lolita”. Niewiarygodne, jak teraz wygląda Alizee
  3. Wszyscy patrzyli na kobietę w trumnie, kiedy nagle zaczęła mówić

Źródło: Twitter