Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > William ma się bać. Wszystko przez diagnozę ojca
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 09.04.2024 07:16

William ma się bać. Wszystko przez diagnozę ojca

Książę William
Fot. Wojciech Olkusnik,East News

Książę William jest obecnie w trudnej sytuacji. Powszechnie wiadomo bowiem, że w wypadku śmierci Karola III, to właśnie on zastąpi swojego ojca na brytyjskim tronie. Co na to sam William? Najnowsze doniesienia płynące z Wielkiej Brytanii nie napawają optymizmem.

Rodzina królewska przechodzi trudny czas

Brytyjska rodzina królewska przechodzi obecnie bardzo trudny czas. Cały świat wstrzymał oddech na wieść o chorobie nowotworowej króla Karola III. Niedługo po tym dowiedzieliśmy się, że księżna Kate także zmaga się z poważnym schorzeniem.

Jak w tej sytuacji odnajduje się książę William? Przyszły następca brytyjskiego tronu wspiera żonę i ojca, jednocześnie zastępując króla w części jego obowiązków. Jak się okazuje, William wcale nie zapatruje się pozytywnie na możliwość ewentualnego objęcia tronu w razie śmierci Karola.  

EN_01615611_0051.jpg
Król Karol III Fot. East News
BAFTA 2024. Kreacje gwiazd na gali: Emily Blunt, Lily Collins, Margot Robbie… Pojawił się też książę William Będziecie w szoku, jak dowiecie się, GDZIE pracowała Kate Middleton, zanim została księżną

Jak wygląda obecnie sytuacja w rodzinie królewskiej?

Jak podają media, obecnie część obowiązków Karola III przejęła królowa Camilla. Dowiadujemy się także, że cała ta trudna sytuacja miała pomóc złagodzić konflikt pomiędzy nią a księciem Williamem.

Powszechnie wiadomo, że po śmierci Karola, to właśnie jego najstarszy syn zasiądzie na brytyjskim tronie. 41-letni William przejmie władzę, a księżna Kate otrzyma nowe obowiązki. Eksperci twierdzą jednak, że ani William, ani jego żona niespecjalnie tego chcą, a w rodzinie królewskiej panuje atmosfera chaosu i niepokoju.

Książę William nie chce zasiąść na brytyjskim tronie?

Jak dowiedziała się była redaktorka "Vanity Fair", Tina Brown, William i Kate mają nie czuć się przygotowani na śmierć Karola III. Ponoć oboje są przerażeni wizją objęcia władzy. 

Wiadomość o raku Karola postawiła Williama i Kate w przerażającej perspektywie wstąpienia na tron… Powiedziano mi, że te plany powodują u nich intensywny niepokój - poinformowała dziennikarka. 

Brytyjczycy mają nadzieję, że Karol III będzie rządził jak najdłużej. 

EN_01615611_0035.jpg
Król Karol III Fot. East News