Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wieniawa ze skutkiem NATYCHMIASTOWYM odchodzi z wytwórni Kayax!
Julia Bogucka
Julia Bogucka 02.04.2024 16:18

Wieniawa ze skutkiem NATYCHMIASTOWYM odchodzi z wytwórni Kayax!

Julia Wieniawa, oświadczenie
Fot. KAPiF, juliawieniawa/Instagram

Kolejna wokalistka rozwiązuje współpracę z wytwórnią Kayax. Najpierw zrobiła to współzałożycielka spółki, a teraz padło na Julię Wieniawę. Poinformowała o swoich decyzjach w mediach społecznościowych i zapowiedziała kolejne kroki.

Julia Wieniawa była związana z wytwórnią Kayax

Agencja powstała w 2001 roku z inicjatywy wokalistki Kayah i Tomasza Grewińskiego. Choć początkowo wydawała jedynie krążki założycielki, to niedługo później zaczęła również zrzeszać innych artystów i odpowiadać za ich rozwój. Stawiała przede wszystkim na twórców niszowych i awangardowych, których według Kayah brakowało na polskim rynku. Do wytwórni Kayax należą między innymi tacy artyści jak Brodka, Daria Zawiałow, Hey czy Mery Spolsky.

Od 2015 roku z agencją współpracowała również Julia Wieniawa, która wydała wtedy swój debiutancki singiel. To dzięki tej kooperacji światło dzienne ujrzał album “Omamy”, wytwórnia organizowała również trasę koncertową wokalistki. Wszystko wskazuje jednak na to, że Julia Wieniawa postanowiła wprowadzić zmiany w swojej karierze. W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie.

Wieniawa aż otworzyła usta z wrażenia! Na to czekali widzowie "Mam talent" Julia Wieniawa w kusej sukience. Była milimetry od wpadki?

Z wytwórni Kayax odeszła sama Kayah

Współzałożycielka spółki ogłosiła swoje zawodowe zmiany kilka tygodni temu. Na początku stycznia na jej profilu na Instagramie pojawiło się oświadczenie w sprawie odejścia z wytwórni Kayax.

Pragnę poinformować, że z dniem 2 stycznia 2024 r. uległa rozwiązaniu moja współpraca menadżerska z panem Tomaszem Grewińskim prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą “Tomasz Grewiński KAYAH”. Od dnia 3 stycznia 2024 r. wszelkie moje działania artystyczne prowadziła będzie firma ArtRooijens - pisała artystka w mediach społecznościowych.

Wokalistka zapowiedziała wówczas, że w sprawie jej współpracy z Tomaszem Grewińskim zostanie udostępnione oddzielne oświadczenie, jednak nigdy nie ujrzało ono światła dziennego. Kayax podkreśliła również, że liczy na profesjonalne podejście do sytuacji ze strony byłego wspólnika. Pod publikacją umieszczoną na Instagramie zablokowano możliwość umieszczania komentarzy.

ZOBACZ TEŻ: Julia Wieniawa: „mam dwóch ojców”, szokujące zwierzenie gwiazdy. Aktorka odsłania intymny sekret

Julia Wieniawa zatrudniła mecenasa?

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec problemów związanych z wytwórnią Kayax. Nie wiadomo, dlaczego kolejna artystka zdecydowała się na rozwiązanie współpracy, sama była współwłaścicielka również nie wyjawiła jeszcze konkretów. Jednak na Instagramie Julii Wieniawy pojawiło się oświadczenie, które mówi o tym, że i ona odchodzi z agencji.

Kochani, pragnę poinformować, że z dniem dzisiejszym rozwiązałam moją współpracę z wytwórnią KAYAX tj. spółką Kayax Production & Publishing sp. z o. o. Nie będę komentowała skierowanego przeze mnie do KAYAX oświadczenia o rozwiązaniu współpracy, w tej sprawie proszę o kontakt bezpośrednio z moim pełnomocnikiem, Mecenasem Marcinem Marcinkiewiczem. […] Odnośnie do mojej współpracy z KAYAX zostanie wydane osobne oświadczenie - czytamy na Instagramie Julii Wieniawy.

wieniawa story2.png
Fot. juliawieniawa/Instagram

Publikację skomentowała wspominana wcześniej była współwłaścicielka wytwórni Kayah.

Powodzenia Julcia! Madra i odwazna decyzja! Trzymam kciuki! - napisała Kayah.

Przed udostępnieniem oświadczenia na swoim profilu, Julia Wieniawa opublikowała za pośrednictwem instagramowej relacji intrygujące zdjęcie. Czy to możliwe, że tekst napisany na karcie, ma coś wspólnego z całą sprawą? Tego nie wiadomo. Należy czekać na publikację kolejnego, zapowiedzianego przez wokalistkę oświadczenia.

wieniawa story1.png
Fot. juliawieniawa/Instagram