Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wieloletni pracownik TVP nie żyje. Miał zaledwie 40 lat
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.04.2024 12:00

Wieloletni pracownik TVP nie żyje. Miał zaledwie 40 lat

Świeczka
fot. Canva

Właśnie przekazano smutne wieści o wieloletnim pracowniku Telewizji Polskiej. Robert Sadowski znany był z realizacji wielu filmów dokumentalnych, które mogliśmy oglądać na antenie stacji. Miał zaledwie 40 lat.

Nie żyje pracownik Telewizji Polskiej

W sieci pojawiły się przykre informacje na temat cenionego pracownika TVP. Robert Sadowski związany był z białostockim oddziałem stacji od 2007 do 2021 roku. W tamtym okresie pracował głównie jako montażysta, a na jego koncie są takie produkcje, jak między innymi program informacyjny “Obiektyw”. Pracował także przy powstawaniu formatów katolickich.

Najwięcej popularności przyniosła mu jednak praca przy produkcji kultowego filmu o Czesławie Niemenie. Produkcja opowiadała o dzieciństwie artysty, które spędził w Starych Wasiliszkach. Film cieszył się ogromnym uznaniem krytyków i sympatią fanów. 

Maja Rutkowski pokazała córkę z poprzedniego związku. Kaja ma już 20 lat Takie pytanie padło w "Milionerach" w pierwszym odcinku w historii. Jak wyglądał Urbański?

Pracownicy TVP żegnają swojego kolegę ze stacji

O śmierci cenionego montażysty poinformował na swoich social mediach jego bliski kolega Paweł Hołubowicz. Mężczyzna z zawodu jest operatorem filmowym i miał okazję współpracować z Robertem Sadowskim przy powstawaniu produkcji “Lasy Państwowe — Nocuj w lesie”. To właśnie poinformował fanów, że montażysta zmagał się z ciężką chorobą. Nie ujawnił on jednak żadnych szczegółów.

Po długiej chorobie odszedł Robert Sadowski. Ci, którzy mieli okazję go poznać, wiedzą jak dobrym był człowiekiem. Stało się coś, w co do tej pory nie mogę uwierzyć... To ostatni film, który Robert dla nas zmontował. W planach były kolejne... jednak odłożymy je na później. Do zobaczenia Robercie po drugiej stronie...

ZOBACZ TEŻ: "Sanatorium miłości": Wymiana uczestniczek. Kim jest Maria?

TVP pożegnało swojego wieloletniego pracownika

Krótko po informacji o śmierci wybitnego montażysty na oficjalnej stronie TVP pojawił się komunikat, w którym władze stacji pożegnały swojego wieloletniego pracownika. Na stronie bialystok.tvp.pl można znaleźć wspomnienie poświęcone Robertowi Sadowskiego.

Odejście pracownika publicznego nadawcy wstrząsnęło całym środowiskiem filmowym w Polsce. Robert Sadowski najbardziej znany był ze swojej pracy przy produkcjach poświęconych życiu i twórczości Czesława Niemena, w tym dwóch filmów dokumentalnych: "Powstanie sejneńskie 1919" i "Coś, co kochał najwięcej…".