Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wellman walczyła o względy lubego. Co zdecydowało, że są razem?
Sara Karmańska
Sara Karmańska 03.04.2024 09:58

Wellman walczyła o względy lubego. Co zdecydowało, że są razem?

Dorota Wellman
Fot. kadr z programu „Dzień Dobry TVN” prod. TVN

Dorota Wellman jest znaną i lubianą dziennikarką, która od lat współpracuje ze stacją TVN. Dziennikarka jest najbardziej kojarzona z programem śniadaniowym. I choć prawie każdy w Polsce ją zna, niechętnie dzieli się swoim życiem prywatnym. Jak się okazuje, prezenterka walczyła o swojego męża z inną kobietą. 

Dorota Wellman niechętnie mówi o życiu prywatnym

Dorota Wellman zalicza się do najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych postaci w polskim świecie mediów. Prezenterka jest związana z formatem „Dzień Dobry TVN”, który od lat współprowadzi z Marcinem Prokopem. Mało kto jednak zna jej prywatną twarz. Dziennikarka jest bowiem kochającą żoną i mamą. W jednym z wywiadów nie kryła, że jej mąż jest dla niej wielką inspiracją. Z fotografem Krzysztofem Wellmanem jest związana od ponad 35 lat.

Inspiruje mnie mój mąż, który dzielnie znosi to, jaka jestem, a to nie jest łatwe. To tak jakby mieszkać z czarownicą i wampirem w jednym domu. Naprawdę, to jest trudne. Wellman kiedyś powiedział: „Pamiętaj, jeśli przyjdzie ci do głowy taki kretyński pomysł, żeby zostać prezydentką, nigdy nie będę twoją pierwszą damą”. Myślę, że ma absolutnie rację. Wellman w swoim życiu przez 40 lat zrobił taką ilość zdjęć w czasie produkcji filmowych polskich, że jest chodzącym muzeum. Jeśli chcą państwo zobaczyć chodzące, żywe muzeum, to przedstawiam państwu Krzysztofa Wellmana.

Dorota Wellman zdradziła kulisy 36-letniego małżeństwa, "jak w tyglu" Księżna Kate wyjedzie do Afryki? Tak donoszą brytyjskie media

Gdy Dorota Wellman poznała przyszłego męża, miał żonę

Dorota i Krzysztof Wellman poznali się po raz pierwszy w latach 80. na planie filmu „Schodami w górę, schodami w dół”. Dziennikarka pracowała wówczas jako drugi reżyser, a mężczyzna jako fotografik. Początki nie były jednak łatwe, ponieważ Krzysztof Wellman wciąż był żonaty. Jak zdradziła prezenterka w programie „Demakijaż”, początkowo nie planowali być razem, a choć świetnie im się rozmawiało, zaczęło im zależeć na sobie dopiero po jakimś czasie:

Fajnie nam się gadało. Te inne były od kochania i od seksu, a ja byłam od gadania. Potem przerodziło się to w bliższy związek. Obydwojgu nam zaczęło zależeć po jakimś czasie.

ZOBACZ TEŻ: Miszczak o Dorocie Wellman. Gorzkie słowa aż zdumiewają

Dorota Wellman walczyła o względy lubego

Na drodze do szczęścia Doroty i Krzysztofa Wellman stanęła jeszcze inna kobieta, która rywalizowała z dziennikarką o względy fotografa. Walka miała być zacięta, ale zakończyła ją pewna wycieczka w góry. Rywalka prowadzącej program „Dzień Dobry TVN” założyła bowiem nowe buty, które sprawiły, że nie była w stanie dokończyć wędrówki, co pozwoliło Dorocie Wellman na zostanie z przyszłym mężem sam na sam. 

Wykończyły ją te buty. W połowie drogi odpadła, a ja zostałam – wyznała prezenterka tygodnikowi „Dobry Tydzień”. 

Dorota Wellman, fot. KAPiF 1.jpg
Dorota Wellman, fot. KAPiF
Dorota Wellman, fot. KAPiF 2.jpg
Dorota Wellman, fot. KAPiF

Źródło: Dzień Dobry TVN, Dobry Tydzień