Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tylko u nas: Projektantka ocenia styl Agaty Dudy i Jolanty Kwaśniewskiej
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 13.05.2024 12:33

Tylko u nas: Projektantka ocenia styl Agaty Dudy i Jolanty Kwaśniewskiej

Agata Duda i Jolanta Kwaśniewska
Fot. KAPiF

Ikona mody i stylu. To właśnie jej zaufała Agata Kornhauser-Duda, czyli pierwsza dama Rzeczpospolitej, jeżeli chodzi o kreacje na specjalne okazje. Od lat Dorota Goldpoint ubiera żonę Prezydenta i w związku z tym, ani razu nie miały modowej wpadki. Starannie dobrane, wymuskane do każdego centymetra kreacje powodują zachwyt wśród Polek, ale również i całego świata. Postanowiłem porozmawiać z Dorotą Goldpoint i poprosić między innymi o porównanie stylu Agaty Kornhauser-Dudy, z ikoną klasy i stylu Jolantą Kwaśniewską.

Dorota Goldpoint: współpraca z Pierwszą Damą RP

Na próżno w sieci szukać informacji o życiu prywatnym Doroty Goldpoint. Sama projektantka bardzo strzeże swojej prywatności i uważa, co mówi w wywiadach. Wiemy, że Goldpoint ma swój butik w Warszawie. Ale nie tylko. Dorota postawiła również na wschodnie rynki i tam podbija Zjednoczone Emiraty Arabskie. W Dubaju kobiety ”zabijają się” o jej kreacje.

Dorota Goldpoint
Dorota Doldpoint, fot. KAPiF

Artystka współpracuje z Pierwszą Damą Rzeczpospolitej Polskiej Agatą Kornhauser-Dudą. Stylizacje, które przygotowuje dla żony Prezydenta, są zawsze bardzo dobrze dopasowane i idealnie skrojone, aby pokazać wagę sytuacji.

KAPIF_1000pix_K829338F.jpeg
Fot. KAPIF, na zdjęciu Prezydent RP Andrzej Duda, wraz z małżonką Agatą Kornauzer-Dudą.

Dorota Goldpoint to założycielka fundacji ”Serce nie ma zmarszczek”. Wydała książkę pod tym samym tytułem w ramach projektu ”The Inne Power”.

Fundacja ma za zadanie promowanie i wyrównywanie szans kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet dojrzałych nie tylko w kraju, ale także za granicą, edukację i integrację międzypokoleniową, czy walkę z dyskryminacją ze względu na płeć, czy wiek.

62-letnia Danuta Stenka w spodniach, które robią "wow". Zrobiły cuda z sylwetką Wpadka w "Panoramie" aż uszy więdną. Dziennikarz się zapomniał, poszło na żywo

Dorota Goldpoint: "Pani Agata lubi minimalizm"

Agata Kornhauser-Duda, a także Jolanta Kwaśniewska to dwie żony prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej. Obydwie szanowane są za styl i klasę, którą reprezentują nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami. 

Dorota Golpoint podjęła współpracę, jako stylistka aktualnej pierwszej damy. Przez cały ten czas nie było żadnej wpadki modowej. Dlaczego? Dorota jako profesjonalistka przygotowuje kreacje dla pani Prezydentowej w sposób nadzwyczaj staranny.

Postanowiłem porozmawiać z osobą, która stoi za sukcesem Agaty Kornhauser-Dudy i poprosiłem Dorotę Goldpoint o porównanie styli swojej aktualnej klientki, a także byłej Pierwszej Damy Jolanty Kwaśniewskiej:

Obie Panie Prezydentowe objęły obowiązki Pierwszej Damy w innych epokach. Mają inny styl i inną osobowość. Oceniając styl obu pań, musimy te różnice mieć z tyłu głowy - odpowiedziała mi Goldpoint.

Co w takim razie lubi ubierać żona Prezydenta Andrzeja Dudy?

Pani Agata Duda lubi minimalizm, czyste geometryczne formy asymetrie, żywe kolory, lubi kontrasty, szczególnie biało-czarne, ale również chętnie sięga po nowoczesne monochromatyczne stylizacje. Żona prezydenta Dudy jest wysoka i szczupła, świetnie wygląda w garniturach, i często je wybiera. Długość sukienek i spódnic jest zawsze za kolano, często nosi 7/8 co jest bardzo korzystne patrząc na świetne proporcje sylwetki - powiedziała mi właścicielka butików w Warszawie i Dubaju.

Dorota miała okazję pokazać swoje umiejętności projektantki już w trakcie pierwszej w historii dyplomacji Gali Dyplomacy and Fashion w Waszyngtonie:

Nasza Pani Prezydentowa została wyróżniona za spójny i bardzo elegancki styl. Podczas Gali zaprezentowałam dwie repliki sukni, które Pierwsza Dama miała na sobie podczas wizyty Pary Prezydenckiej w Białym Domu w 2019 roku. Wówczas prezydentem USA był Donald Trump. Drugą miała na sobie podczas corocznej Gali, która wydaje Prezydent RP dla korpusu dyplomatycznego - odpowiedziała Dorota Goldpoint.

EN_01380721_1954.jpeg
Fot. MANDEL NGAN/AFP/East News. Na zdjęciu od lewej: Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda, Donald Trump, Melania Trump.

Dorota Goldpoint: "Pani Jolanta często łączyła sukienki z płaszczem"

Dorota Goldpoint przejrzała stylizacje Jolanty Kwaśniewskiej z lat, kiedy to właśnie ona była Pierwszą Damą, a urząd Prezydenta sprawował Aleksander Kwaśniewski.

Jak projektantka ocenia styl Kwaśniewskiej? Czy zaliczyła jakąś modową wpadkę?

Jeśli chodzi o styl Jolanty Kwaśniewskiej, to była uważana za bardzo dobrze ubraną Piewszą Damę, lubiła kobiece stylizacje, ołówkowe sukienki i spódniczki. Czasami trochę za krótkie, jak ta podczas spotkania z Królową Elżbietą. Często wybierała sukienki, które łączyła z płaszczem. W tamtych czasach inne rzeczy były modne, stylizacje wieczorowe były bardziej odkryte - oceniła Goldpoint.

Czy któraś z Pierwszych Dam wzoruje się na drugiej? A może są na tyle inne, że mają swój styl?

Uważam, że obie Panie Prezydentowe mają swój indywidualny styl, są spójne w dokonywanych wyborach - powiedziała mi Dorota.

goff_polish_sb_050504_4.jpeg
Fot. AKPA, Jolanta Kwaśniewska i Królowa Elżbieta II