Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tylko u nas. Oświadczenie Tulii i Haliny Mlynkovej w sprawie Festiwalu w Opolu
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 23.05.2024 19:26

Tylko u nas. Oświadczenie Tulii i Haliny Mlynkovej w sprawie Festiwalu w Opolu

Tulia i Halina Mlynkova
Fot. AKPA

Festiwal w Opolu się jeszcze nie zaczął, a już mamy skandal na całą Polskę. Organizatorzy postanowili nie zapraszać zeszłorocznych zwyciężczyń, które jak co roku powinny otworzyć koncert. Skontaktowaliśmy się z Tulią i Haliną Mlynkovą i mamy ich wspólne stanowisko.

Festiwal w Opolu: historia

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu organizowany jest od 1963 roku. Najczęściej data koncertów przypada na czerwiec. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek. 

Miejscem festiwalu jest Amfiteatr Tysiąclecia. Tylko raz się nie odbył w 1982 roku, z powodu wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Kilkukrotnie KFPP odbył się w innym, późniejszym terminie. Najczęściej prezentowane są utwory premierowe w konkursie "Premiery", debiuty estradowe w konkursie "Debiuty", a także "SuperJedynki" czy "Kabareton".

Taniec z Gwiazdami: Doda i Lewandowska będą walczyć o kryształową kulę? Po pogrzebie Zielińskiego coś takiego. Słodko-gorzki czas dla fanów “Skaldów”

Festiwal w Opolu: zwycięzcy w 2023 roku

W 2023 roku nagrodę imienia Karola Musioła zdobyła Halina Mlynkova wraz z zespołem Tulia. Wykonały wtedy utwór "Przerwany". Piosenka porwała tłumy w amfiteatrze.

Nagrodę jury przyznano wtedy Rafałowi Brzozowskiemu, który także wraz z publicznością świętował to wyjątkowe wydarzenie.

Teraz okazuje się, że zespół Tulia, Halina Mlynkova i Rafał Brzozowski nie otworzą festiwalu w Opolu w 2024 roku. Mamy komentarz artystek w tej sprawie.

akpa20240116_m_backstage_jp112541.jpg
Fot. AKPA, Halina Mlynkova

Festiwal w Opolu: stanowisko Tulii i Haliny Mlynkovej

Skontaktowaliśmy się z managerem zespołu Tulia, a także Haliny Mlynkovej - Marcinem Kindlą. Artystki przekazały naszemu dziennikarzowi Jakubowi Adamiakowi swoje stanowisko w tej sprawie:

Bardzo nam przykro, że Telewizja Polska zerwała z wieloletnią tradycją. Mają do tego prawo i są organizatorem koncertu. To wizja i założenia TVP. Pozostaje nam kibicować w najbliższym koncercie Premier, wszystkim uczestnikom - skwitowały sytuację w Opolu.

Festiwal w Opolu w 2024 roku, odbywa się od czwartku 30 maja 2024, do niedzieli 2 czerwca 2024 roku.

KAPIF_1000pix_K1067330F.jpg
Fot. KAPIF, Tulia