Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Trzęsienie ziemi w Opolu. Ta gwiazda nie dostała zaproszenia na festiwal
Julia Bogucka
Julia Bogucka 23.05.2024 18:38

Trzęsienie ziemi w Opolu. Ta gwiazda nie dostała zaproszenia na festiwal

Festiwal w Opolu
Fot. KAPiF

Zbliża się kolejna odsłona słynnego Festiwalu w Opolu. Okazuje się, że topowe gwiazdy nie otrzymały zaproszenia na występ. Zespół odniósł się do zdarzenia w swoich mediach społecznościowych.

Zbliża się 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Wokół tegorocznej imprezy, która jest jedną z czołowych w Polsce, narosło wiele kontrowersji. Chodziły pogłoski, że nie odbędzie się w planowanym terminie. Stacja TVP poinformowała w marcu tego roku o przedłużeniu naboru do Konkursu Premier, który tradycyjnie odbywa się podczas festiwalu. Tę decyzję motywowano problemami technicznymi.

Okazuje się jednak, że wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik. 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się 31 maja i potrwa do 2 czerwca. Niedawno poinformowano o tym, że ruszyła sprzedaż biletów. W tym czasie zobaczymy największe osiągnięcia artystów polskiej sceny oraz ich najnowsze utwory. Przewidziano również koncerty dodatkowe i konkurs debiutów estradowych.

Opole 2023: 77-letnia Maryla Rodowicz wbiła się w czerwony lateks i gigantyczny "szlafrok". Dopiero teraz widać, co się z nią stało "Opole 2023": skandal po pierwszym dniu festiwalu. Po tym, co polskie gwiazdy zrobiły na scenie pojawiła się miażdżąca krytyka

Oni wystąpią na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Program tegorocznej imprezy jest bardzo bogaty i obejmuje trzy dni wypełnione rodzimą muzyką. Już 31 maja na scenie zaprezentuje się Kayah i Andrzej Piaseczny, poprowadzą oni również Konkurs Premier. Oprócz nich na scenie zaprezentują się również między innymi Alicja Szemplińska, Lanberry, Józefina & Skubas, Łukasz Drapała i Piotr Cugowski.

Swoje pięćdziesięciolecie działalności artystycznej obchodzić będzie Michał Bajor, a podczas koncertu “Debiuty” wykonawcy zaśpiewają utwory z repertuaru Czesława Niemena. To jednak nie koniec wrażeń koncertowych, które czekają na widzów. Kolejnego dnia wysłuchamy koncertu “Superjedynki”, a na scenie zobaczymy:

 • Lady Pank
 • Wilki
 • Big Cyc
 • Bajm
 • Proletaryat
 • Kobranocka
 • Kasia Kowalska
 • Krzysztof Zalewski
 • Tomek Lipiński
 • Oddział Zamknięty
 • Sztywny Pal Azji
 • Chłopcy z Placu Broni

Tego samego dnia w Opolu odbędzie się również Kabareton, a największe polskie grupy kabaretowe zaprezentują swoje skecze.

ZOBACZ TEŻ: Opole 2023: Lawina krytyki po pierwszym dniu Opola. Widzowie nie mają litości, "farsa", “mało śmieszny żart”

Zespół Tulia nie otrzymał zaproszenia na koncert w Opolu?

Grupa folkowa, która zaistniała na eurowizyjnej scenie w 2019 roku, liczyła na zaproszenie na tegoroczny festiwal w Opolu. Jest to motywowane tym, że Tulia zwyciężyła poprzednią jego odsłonę, a zgodnie z tradycją to jej występ powinien otworzyć imprezę 31 maja. Tak się jednak nie stanie. Wokalistka udostępniła obszerny wpis w swoich mediach społecznościowych wyrażający irytację tym zdarzeniem.

Co ja czytam? Czy ja śnię? Zaproszenia na festiwal nie dostali np. laureaci nagrody publiczności zeszłorocznych "Premier", ale już ten sam reżyser odpowiada za powracające rebel antypis Superjedynki (...). Co tu się dzieje? Telewizjo publiczna?! Bądźmy razem. TVP? - czytamy we wpisie.

Na opolskiej scenie nie pojawią się również inne gwiazdy, które zyskały już miano stałych bywalczyń. To między innymi Maryla Rodowicz, Edyta Górniak czy Justyna Steczkowska. 

KAPIF_oryginal_K910635F.jpg
Fot. KAPiF