Zakaz

granice
14.12.2021 15:55 Zakaz lądowania samolotów z południa Afryki przedłużony

Jak wynika z najnowszego rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw, zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych w 7 państwach z południa Afryki został przedłużony do 27 grudnia. Wprowadzone zmiany mają być jednym z elementów walki z pandemią, a przede wszystkim z nowym wariantem Omikron.

zakaz
03.07.2021 09:48 Od dziś zakaz sprzedaży jednorazowych wyrobów z plastiku. Znamy szczegóły

5 czerwca 2019 roku wprowadzono unijną dyrektywę, w której świetle z dniem dzisiejszym, tj. 3.07 ze sprzedaży mają zostać wycofane produkty wyrobu plastikowego. Mowa o takich rzeczach jak: kubeczki, sztućce, mieszadełka do kawy, lub plastikowe patyczki higieniczne. Rzeczniczka prasowa WWF, Katarzyna Karpa-Świderek w rozmowie z Polsat News stwierdziła, że Polska nie zdążyła się przygotować odpowiedniej ustawy, co może przełożyć się na wysokie kary finansowe. Zakaz sprzedaży wyrobów plastikowych ma zwiększać się systematycznie do 2030 roku. Celem dyrektywy jest negatywny wpływ plastiku i innych tworzyw sztucznych na środowisko.

majówka
28.04.2021 20:37 Planowałeś grilla na majówkę? W niektórych częściach Warszawy obowiązuje nowy zakaz

Niektórzy mieszkańcy Warszawy będą musieli zmienić swoje majówkowe plany, grill niestety nie będzie mile widziany. Zgodnie z oświadczeniem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: –W części województwa mazowieckiego istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu. Mieszkańcy dzielnic Wawer, Wesoła, Ochota, Włochy, Wola, Mokotów i Ursus będą musieli dostosować się do regulacji określonych przez Zarząd Województwa w Programie ochrony powietrza dla poziomu 1.

Biedronka
26.01.2021 20:43 Nowe przepisy w użytkowaniu hulajnóg elektrycznych

Jak podaje portal next.gazeta.pl rząd postanowił wprowadzić nowelizację ustawy dotyczącą zasad korzystania z hulajnóg i deskorolek elektrycznych. W świetle nowych przepisów dzieci poniżej 10. roku życia nie będą mogły się nimi poruszać po drogach publicznych, a od 10 do 18 roku życia będą musiały posiadać specjalne karty uprawniające ich do kierowania takimi pojazdami. Jednak na tym jeszcze nie koniec. Wraz z wprowadzeniem nowelizacji osoby poruszające się hulajnogami będą musiały ustąpić pierwszeństwa pieszym. Wszyscy rodzice powinni zapoznać się z przedstawianymi informacjami.

transport konny
14.12.2020 23:00 Uważasz, że zakaz transportu konnego byłby dobrym pomysłem?

Transport konny w dzisiejszych czasach budzi wiele kontrowersji i jest sporem niegasnących dyskusji. W XXI wieku istnieje wiele rozwiązań, które mogłyby go skutecznie zastąpić. Pomimo tego, niektórzy ludzie nadal decydują się na ten środek transportu. Popieracie całkowity zakaz wykorzystywania koni, jako zwierząt transportowych? Transport konny wciąż budzi wiele emocji głównie za sprawą filmików o złym traktowaniu koni. Nagrania krążą po sieci i nieustannie prowokują dysputy na temat tego rodzaju transportu. A wy co o nim myślicie? Zakazać czy nie?

Biedronka
09.11.2020 14:21 Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

Polki i Polacy muszą się od dziś dostosować do nowego zakazu, który został, już obowiązuje. Chodzi oczywiście o nowy zakaz, który ma zapobiec transmisji wirusa. Ta restrykcja godzi w życie codziennie i przede wszystkim zawodowe wielu z nas.Zakaz, który wszedł dziś w życie o północy, odmieni codzienność wielu z nas. Polki i Polacy zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że sytuacja epidemiczna w Polsce, a także na całym świecie przemeblowuje naszą codzienność. Tak samo stało się i tym razem.

duży pies w domu
02.10.2020 20:57 Ochrona praw zwierząt. Czy powinien wejść całkowity zakaz trzymania psów na uwięzi?

Chociaż w Polsce coraz rzadziej widać psy na łańcuchach, to niestety przechadzając się spacerem przez wsie, można jeszcze dostrzec takie widoki. Wobec tego w połowie września sejm wystosował oficjalny przepis zakazujący trzymania psów na krótkich łańcuchach. Uważacie, że zakaz powinien dotyczyć ogólnej uwięzi psiaków?Psy uchodzą za najlepszych przyjaciół człowieka. Niestety ludzie niejednokrotnie stosowali wobec nich przemoc lub trzymali ich na uwięzi przez niewyobrażalnie długo okres czasu. Od jakiegoś czasu w Polsce obowiązuje zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach. Waszym zdaniem powinien on dotyczyć ogólnego trzymania na uwięzi czworonogów?

BENEDYKT XVI
28.09.2020 19:08 Właśnie przekazali informację. Od 30 września obowiązuje nowy zakaz, Polacy będą zdruzgotani

Zakaz, o którym poinformowano, wchodzi w życie już 30 września. Rząd podjął radykalne kroki, które związane są z obecną sytuacją w kraju i na świecie. Przedstawiono listę państw, które zostaną objęte wspomnianym zakazem. Jak informuje portal wiadomosci.radiozet.pl Centrum Informacyjne Rządu przekazało informację, że nie będzie on dotyczyć państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego czy Strefy Schengen oraz Ukrainy.Portal wiadomosci.radiozet.pl poinformował, że przyjęto nowe rozporządzenie zawierające listę państw, które mają zakaz lotów do Polski. Będzie on dotyczyć krajów, w których współczynnik w zakresie dwutygodniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców przekracza 90.

obostrzenia
22.08.2020 18:19 Z ostatniej chwili: Dziś ogłosili kolejny zakaz. Polki i Polacy muszą się bezwzględnie dostosować

Województwo pomorskie to najczęściej wybierany kierunek na spędzenie urlopu. Okazuje się, że wypoczynek nad wodą może być dla nas bardzo niebezpieczny. Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła decyzję o zamknięciu kilku często uczęszczanych kąpielisk.Zakaz dla wszystkich Polaków – ważne zalecenia służbZakaz, który obowiązuje wszystkich Polaków, wprowadzono dziś nad ranem. Decyzję podjęto z myślą o zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowia. Sprawa okazała się dość poważna, konieczne jest, by wszyscy się dostosowali do nowych zasad. Ogromna afera wśród gwiazd. Wieniawa publicznie wbiła szpilę Opoździe, musiała się bronić. Interweniował Antek Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. „Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy” Tym razem sprawa nie dotyczy epidemii koronawirusa. Zagrożenie naszego zdrowia, a nawet życia kryje się w miejscach, po których w ogóle byśmy się tego nie spodziewali. Sanepid podjął decyzję o zamknięciu takich przestrzeni, niedostosowanie się grozi poważnymi konsekwencjami.Najnowsze informacje nie napawają optymizmem. Dzisiaj rano wprowadzono nowy zakaz, który bezwzględnie obowiązuje wszystkich. Badania potwierdzają, że była to konieczna decyzja.

obostrzenia
20.08.2020 18:35 Uwaga: Kolejny zakaz w kraju. Nagle podjęli decyzję

W kolejnym miejscu w Polsce w życie właśnie wszedł ważny zakaz. Jeżeli się do niego nie zastosujemy, możemy narazić nasze życie i zdrowie. Póki co nie wiadomo, kiedy sytuacja zostanie opanowana. Zakaz, który dotyczy wszystkich Polaków, pojawił się w kolejnej części kraju i będzie obowiązywał do odwołania. Nagła decyzja była koniecznością. Niestety, zaistniała sytuacja stanowi zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Właśnie przekazano pilną wiadomość i apel, dotyczący stosowania się do wytycznych. Wielu może być rozczarowanych.

Agnieszka Włodarczyk
18.06.2020 09:20 Zapadła decyzja, w lipcu zostanie wprowadzony zakaz, który przyprawia o zawrót głowy. Media przekazały nieprawdopodobną wiadomość z Japonii

Zakaz, który zszokował cały świat! Media właśnie obiegła niespodziewana informacja o nowym przepisie, który został wprowadzony w jednym z japońskich miast. Ludzie nie byli gotowi na tego typu wieści, nie spodziewali się, że faktycznie zostanie wprowadzony w życie. Zaskakujący przepis będzie obowiązywał już od lipca.Japońskie władze zdecydowały się na konkretny ruch. Jak się okazuje, nowy przepis dotyczy użytkowania telefonu. Od lipca wchodzi w życie zakaz używania telefonu podczas przebywania na ulicy. Mieszkańcy Japońskiego miasta są naprawdę zdumieni. Szybko jednak muszą się przyzwyczaić do nowego przepisu.