Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Właśnie przekazali informację. Od 30 września obowiązuje nowy zakaz, Polacy będą zdruzgotani
Karol Osiński
Karol Osiński 28.09.2020 19:08

Właśnie przekazali informację. Od 30 września obowiązuje nowy zakaz, Polacy będą zdruzgotani

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

Zakaz, o którym poinformowano, wchodzi w życie już 30 września. Rząd podjął radykalne kroki, które związane są z obecną sytuacją w kraju i na świecie. Przedstawiono listę państw, które zostaną objęte wspomnianym zakazem. Jak informuje portal wiadomosci.radiozet.pl Centrum Informacyjne Rządu przekazało informację, że nie będzie on dotyczyć państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego czy Strefy Schengen oraz Ukrainy.

Portal wiadomosci.radiozet.pl poinformował, że przyjęto nowe rozporządzenie zawierające listę państw, które mają zakaz lotów do Polski. Będzie on dotyczyć krajów, w których współczynnik w zakresie dwutygodniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców przekracza 90.

Zakaz lotów do Polski. Rząd wydał listę państw

W związku z nasilającą się pandemią koronawirusa na świecie Polski rząd przyjął rozporządzenie, w którym podano listę Państw objętych zakazem lądowania na terenie naszego kraju.

Portal informuje, że zakaz będzie dotyczyć lotnisk położonych na terytorium państw: Belize; Bośni i Hercegowiny; Czarnogóry; Federacyjnej Republiki Brazylii; Królestwa Bahrajnu; Izraela; Kataru; Kuwejtu; Libii; Zjednoczonych Emiratów Arabskich; Republiki Argentyńskiej; Republiki Chile; Republiki Ekwadoru; Republiki Indii; Republiki Iraku; Republiki Kolumbii; Republiki Kostaryki; Republiki Libańskiej; Republiki Macedonii Północnej; Republiki Malediwów; Republiki Mołdawii; Republiki Panamy; Republiki Paragwaju; Republiki Peru; Republiki Trynidadu i Tobago; Republiki Zielonego Przylądka; Stanów Zjednoczonych Ameryki; Sułtanatu Omanu; Wspólnoty Bahamów.

Zakaz wejdzie w życie 30 września. Z uwagi na rosnące zagrożenie będzie on obowiązywać w okresie dwóch tygodni, a koniec zapowiedziano na 13 października 2020 roku.

  1. TVN przekazał pilne wiadomości. Zablokowana droga, policja i śmigłowiec, porażający widok na ekspresówce
  2. Łukasz Szumowski przyłapany na gorącym uczynku. Musiał się tłumaczyć, zdjęcia mówią wszystko
  3. Myślała, że wyciska pryszcza. Chwilę później wylądowała w szpitalu, diagnoza lekarza wstrząsnęła nią do reszty

Koronawirus w Polsce

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w dniu dzisiejszym odnotowano 1306 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Dotyczą one województw: wielkopolskiego (200), mazowieckiego (152), kujawsko-pomorskiego (152), pomorskiego (150), małopolskiego (134), lubelskiego (87), śląskiego (83), podkarpackiego (73), podlaskiego (59).

Dodatkowo poinformowano, że w ciągu doby wykonano ponad 13,4 tys. testów na obecność koronawirusa w organizmach ludzi. Według statystyk Ministerstwa zdrowia łącznie analizie zostało poddanych 3 281 311 próbek. Przebadano 3 149 201 osób, z czego 88 636 osób było zakażonych. Dotychczasowe statystyki wskazują, że z powodu COVID-19 zmarło 2447 osób w naszym kraju.

Ministerstwo zdrowia codziennie podaje najnowsze dane dotyczące pandemii na swoich mediach społecznościowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

???? W ciągu doby wykonano ponad 13,4 tys. testów na #koronawirus. pic.twitter.com/IHfslquhg4

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) September 28, 2020

Tagi: polska zakaz
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania