Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Planowałeś grilla na majówkę? W niektórych częściach Warszawy obowiązuje nowy zakaz
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 28.04.2021 20:37

Planowałeś grilla na majówkę? W niektórych częściach Warszawy obowiązuje nowy zakaz

majówka
kpppiaseczno.policja.waw.pl

Niektórzy mieszkańcy Warszawy będą musieli zmienić swoje majówkowe plany, grill niestety nie będzie mile widziany. Zgodnie z oświadczeniem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: –W części województwa mazowieckiego istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu.

Mieszkańcy dzielnic Wawer, Wesoła, Ochota, Włochy, Wola, Mokotów i Ursus będą musieli dostosować się do regulacji określonych przez Zarząd Województwa w Programie ochrony powietrza dla poziomu 1.

Nowy zakaz dla niektórych mieszkańców woj. mazowieckiego

Niektórzy mieszkańcy Warszawy będą musieli dostosować się do nowego zakazu. Na oficjalnej stronie miasta stołecznego pojawił się „Komunikat GIOŚ o ryzyku przekroczenia poziomu docelowego dla benzoapirenu w pyle”.

Krótka nota miała poinformować Warszawiaków i innych mieszkańców województwa mazowieckiego, iż Główny Inspektorat Ochrony Środowiska określił, że w części województwa istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Chodzi dokładnie o takie dzielnice jak Wawer, Wesoła, Ochota, Włochy, Wola, Mokotów i Ursus.

Od 26 kwietnia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. na wskazanym obszarze obowiązują działania określone przez Zarząd Województwa w Programie ochrony powietrza dla poziomu 1 (kolor żółty) – ryzyko przekroczenia poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu w pyle zawieszonym PM10 – czytamy na stronie um.warszawa.pl.

Niektórzy będą musieli zmienić swoje plany majówkowe

W związku z istniejącym zagrożeniem mieszkańcy wskazanych obszarów będą musieli dostosować się do ustalonych regulacji. Od 26 obowiązuje:

  • ograniczenie rozpalania grilli i ognisk
  • zakaz korzystania z instalacji do spalania biomasy drzewnej, wyjątkiem jest sytuacja, kiedy owa instalacja jest jedynym źródłem ciepła
  • zakaz używania dmuchaw do liści

Co więcej, na stronie podano również iż szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 22 597 94 81. Można również kontaktować się za pośrednictwem e-maila: [email protected].

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: um.warszawa.pl

Tagi: majówka zakaz
Powiązane
Ranczo quiz
Mógłbyś zostać wójtem w Wilkowyjach? Test wiedzy o serialu "Ranczo"