Rząd zapowiedział podwyżkę minimalnej kwoty emerytury. Nie będzie ona jednak powiązana z roczną waloryzacją świadczeń (która – w związku z inflacją – może w 2022 roku osiągnąć rekordowy poziom). O szczegółach opowiedziała na antenie radiowej Jedynki ministra pracy i polityki społecznej Marlena Maląg – odpowiedzialna między innymi za politykę senioralną.
Dziś, tj. 24 stycznia po południu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Michał Dworczyk oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej, Marlena Maląg. Podczas swojej przemowy Dworczyk przedstawił bardzo ważne informacje dla seniorów. Apeluje, by nie wychodzili z domu w celu rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19. Szef KPRM Michał Dworczyk i minister Marlena Maląg apelują, by seniorzy wybrali sms-ową, telefoniczną lub elektroniczną formę rejestracji na szczepienia. Oboje odpowiedzieli także na kilka ważnych pytań od dziennikarzy.
Na profilu Marleny Maląg, minister rodziny, pojawił się kontrowersyjny wpis dotyczący kobiet popierających aborcję. Posłanka miała dopuścić się stwierdzenia, że „należy stworzyć rezerwaty, w których będą wykorzystywane jako inkubatory”. Szybko jednak zabrała głos w tej sprawie. Na oficjalnym profilu na Facebooku Marleny Maląg pojawił się wpis opatrzony zdjęciami kobiet z czerwonymi błyskawicami. Post wzbudził ogromne kontrowersje i jest szeroko komentowany w sieci. Co napisała minister?
Ministerstwo wydało oficjalne oświadczenie, zmiana ma wejść w życie niedługo, bo będzie obowiązywać już od pierwszego października. Życie ogromnej części Polaków się odmieni, wszyscy będą musieli się dostosować. Myślcie, że rodacy to zrobią?Klamka już zapadła, ministerstwo zdecydowało o bardzo ważnej sprawie dla wielu. Ta ustawa może zmienić losy niejednej rodziny w Polsce. Mało kto może uwierzyć, że to naprawdę się stanie. Tylko ilu się dostosuje?
Wakacje to czas zmian dla Polaków. Rząd przygotowuje już nowe propozycje, które będą dotyczyły każdego z nas. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej bardzo chce, by nowe przepisy weszły w życie już za miesiąc. Szykują się spore zmiany.Polacy zmagają się z nie lada problemami, które rząd postanowił wziąć pod lupę. Właśnie trwają prace nad sporymi zmianami. Wakacje to czas na opracowanie przepisów, które mogą wejść w życiu tuż po ich zakończeniu.
Zasiłek dla bezrobotnych w znaczącym stopniu obciąży budżet państwa, jednak do sejmu już wpłynął projekt ustawy. Treść projektu przewiduje podniesienie kwoty zasiłku do 1200 złotych oraz wprowadzenie dodatku solidarnościowego w wysokości 1400 złotych. Mimo to minister Marlena Maląg twierdzi, że jeszcze w tym roku liczba bezrobotnych wzrośnie do 1,3-1,4 mln, jak podaje biznes.interia.pl.Do sejmu wpłynął projekt ustawy, który przewiduje znaczne zmiany w zakresie pomocy dla osób, które straciły pracę. Zasiłek dla bezrobotnych zostanie podniesiony, co więcej niektórzy dostaną dodatek w wysokości 1400 złotych. Jednak państwo znacząco odczuje skutki tych podwyżek. Ekonomiści szacują, że projekt pochłonie 5,5 mld zł z państwowego budżetu.