Lifestyle.Lelum.pl > Marlena Maląg

Marlena Maląg

emerytura
21.10.2021 14:28 Najnowsza zapowiedź rządu. Emeryci otrzymają ogromny prezent, mało kto spodziewał się tej kwoty

Rząd zapowiedział podwyżkę minimalnej kwoty emerytury. Nie będzie ona jednak powiązana z roczną waloryzacją świadczeń (która – w związku z inflacją – może w 2022 roku osiągnąć rekordowy poziom). O szczegółach opowiedziała na antenie radiowej Jedynki ministra pracy i polityki społecznej Marlena Maląg – odpowiedzialna między innymi za politykę senioralną.

BENEDYKT XVI
24.01.2021 17:06 Szef KPRM Michał Dworczyk: Apeluje, by nie wychodzili z domu w celu rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19

Dziś, tj. 24 stycznia po południu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Michał Dworczyk oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej, Marlena Maląg. Podczas swojej przemowy Dworczyk przedstawił bardzo ważne informacje dla seniorów. Apeluje, by nie wychodzili z domu w celu rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19. Szef KPRM Michał Dworczyk i minister Marlena Maląg apelują, by seniorzy wybrali sms-ową, telefoniczną lub elektroniczną formę rejestracji na szczepienia. Oboje odpowiedzieli także na kilka ważnych pytań od dziennikarzy.

marlena maląg
16.12.2020 09:25 „Należy stworzyć rezerwaty, w których będą wykorzystywane jako inkubatory” – wpis na profilu minister rodziny o strajku kobiet. Tłumaczy się hakerami

Na profilu Marleny Maląg, minister rodziny, pojawił się kontrowersyjny wpis dotyczący kobiet popierających aborcję. Posłanka miała dopuścić się stwierdzenia, że „należy stworzyć rezerwaty, w których będą wykorzystywane jako inkubatory”. Szybko jednak zabrała głos w tej sprawie. Na oficjalnym profilu na Facebooku Marleny Maląg pojawił się wpis opatrzony zdjęciami kobiet z czerwonymi błyskawicami. Post wzbudził ogromne kontrowersje i jest szeroko komentowany w sieci. Co napisała minister?

Agnieszka Włodarczyk
14.09.2020 11:45 Oficjalne oświadczenie ministerstwa. 1 października wchodzi w życie ogromna zmiana, los wielu Polaków się zmieni

Ministerstwo wydało oficjalne oświadczenie, zmiana ma wejść w życie niedługo, bo będzie obowiązywać już od pierwszego października. Życie ogromnej części Polaków się odmieni, wszyscy będą musieli się dostosować. Myślcie, że rodacy to zrobią?Klamka już zapadła, ministerstwo zdecydowało o bardzo ważnej sprawie dla wielu. Ta ustawa może zmienić losy niejednej rodziny w Polsce. Mało kto może uwierzyć, że to naprawdę się stanie. Tylko ilu się dostosuje?

obostrzenia
08.08.2020 17:38 Polaków czekają ogromne zmiany. Po wakacjach możemy obudzić się w nowej rzeczywistości

Wakacje to czas zmian dla Polaków. Rząd przygotowuje już nowe propozycje, które będą dotyczyły każdego z nas. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej bardzo chce, by nowe przepisy weszły w życie już za miesiąc. Szykują się spore zmiany.Polacy zmagają się z nie lada problemami, które rząd postanowił wziąć pod lupę. Właśnie trwają prace nad sporymi zmianami. Wakacje to czas na opracowanie przepisów, które mogą wejść w życiu tuż po ich zakończeniu.

Agnieszka Włodarczyk
04.06.2020 10:47 Minister zabrała głos. Wyższy zasiłek dla bezrobotnych i nowy dodatek dla zwolnionych z pracy

Zasiłek dla bezrobotnych w znaczącym stopniu obciąży budżet państwa, jednak do sejmu już wpłynął projekt ustawy. Treść projektu przewiduje podniesienie kwoty zasiłku do 1200 złotych oraz wprowadzenie dodatku solidarnościowego w wysokości 1400 złotych. Mimo to minister Marlena Maląg twierdzi, że jeszcze w tym roku liczba bezrobotnych wzrośnie do 1,3-1,4 mln, jak podaje biznes.interia.pl.Do sejmu wpłynął projekt ustawy, który przewiduje znaczne zmiany w zakresie pomocy dla osób, które straciły pracę. Zasiłek dla bezrobotnych zostanie podniesiony, co więcej niektórzy dostaną dodatek w wysokości 1400 złotych. Jednak państwo znacząco odczuje skutki tych podwyżek. Ekonomiści szacują, że projekt pochłonie 5,5 mld zł z państwowego budżetu.