Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Teść Agaty Dudy naprawdę ją tak nazwał! Nieprawdopodobne
Julia Bogucka
Julia Bogucka 21.02.2024 10:34

Teść Agaty Dudy naprawdę ją tak nazwał! Nieprawdopodobne

Jan Duda Agata Duda
Jakub Kaminski/East News, KAPiF

Historia miłosna Agaty i Andrzeja Dudów może zaskakiwać i wzruszać. Para poznała się jeszcze w liceum, a już na studiach się pobrała. Wiele szczegółów na temat uroczystości zdradzili rodzice prezydenta, Jan i Janina. W wywiadach powiedziano również, jak określił obecną Pierwszą Damę ojciec głowy państwa. Zaskakujące, że się na to zdobył! 

Agata Duda jest żoną najważniejszej osoby w kraju

Niedługo miną trzy dekady od momentu, w którym Agata Duda poślubiła pełniącego obecnie funkcję prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Mają już na swoim koncie 29 wspólnie spędzonych lat. Para poznała się, będąc jeszcze w wieku licealnym, na imprezie urodzinowej u wspólnego znajomego. Z wywiadów można wywnioskować, że to głowa państwa jako pierwsza zauroczyła się w nowo poznanej koleżance, a sama Agata Duda potrzebowała chwili do namysłu.

KAPIF_oryginal_K1073162F.jpg
Źródło: KAPiF

W 1994 roku doszło do ślubu przyszłej pary prezydenckiej, najpierw cywilnego, a rok później kościelnego. Tę drugą uroczystość z rozrzewnieniem wspominała matka Andrzeja Dudy na łamach publikacji “Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk”.

"Ich ślub był niezwykłym przeżyciem dla nas i wielkim wydarzeniem. Sakrament błogosławił w kościele Wizytek ksiądz Mieczysław Maliński, który wcześniej był spowiednikiem Andrzeja i Agaty. To on zasugerował, żeby Agatę do ołtarza prowadził jej ojciec, a ja miałam prowadzić Andrzeja. Tak też się stało. Dodatkowo w czasie mszy Agata i Andrzej sami przeczytali czytania mszalne. Oczywiście także "Pieśń nad pieśniami"."

Andrzej Duda zapytany o memy z jego wizerunkiem. Zaskakujące, co odpowiedział prezydent Andrzej Duda zaliczył gigantyczną wpadkę i opublikował prywatną wiadomość. Mamy screena

Agata Duda i perypetie rodzinne

Niezwykle szykowna Pierwsza Dama jest córką poety i prozaika Juliana Konrhausera, którego utwory były tłumaczone między innymi na język angielski, bułgarski czy niderlandzki. Jest autorem powieści, tomików wierszy, a nawet esejów i krytyki literackiej. Z kolei matką Agaty Dudy jest z wykształcenia polonistka Alicja Wojny-Kornhauser. Sama żona prezydenta w pewnym stopniu poszła śladami rodzicielki, bowiem nauczała w krakowskim liceum języka niemieckiego.

KAPIF_oryginal_K1135409F.jpg
Źródło: KAPiF

Z kolei młodszy brat Agaty Dudy zdecydowanie poszedł w ślady ojca. Również pisze wiersze, jest literaturoznawcą wykładającym na Uniwersytecie Jagiellońskim z tytułem doktora. Pierwsza Dama wraz z mężem Andrzejem Dudą doczekała się jednego dziecka — córki Kingi, która obecnie pracuje w warszawskiej kancelarii prawnej i jest aplikantką adwokacką.

ZOBACZ TEŻ: Wyszło na jaw, co zrobiła Agata Duda lata temu. O „oszustwie” pamiętają do dziś jej bliscy

Tak Agata Duda została nazwana przez teścia?

Jeśli chodzi o relacje Agaty Dudy z teściami, czyli Janem i Janiną, pewnych szczegółów można dowiedzieć się z wcześniej przywołanej książki “Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk” oraz kilku wywiadów. W rozmowie z portalem “o2” ojciec prezydenta zdradził, jak określił Agatę Dudę po tym, gdy wyszła za jego jedynego syna.

"Pierwsze dziecko wkraczało w drogę samodzielności, nowa córka bardzo nam duchowo pasowała. Wyznawaliśmy te same wartości, dzięki temu była między nami łączność".

Dość powszechne jest, aby po ślubie mówić do swoich teściów poprzez formy “mamo” i “tato”, jednak nieco rzadsze jest traktowanie synowych i zięciów jak własne dzieci. Tak jednak wydarzyło się w rodzinie Dudów. Zaskoczeni?

Tagi: agata duda