Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Lawina komentarzy po drugim dniu Opola 2024. Widzowie są jednogłośni
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 02.06.2024 07:00

Lawina komentarzy po drugim dniu Opola 2024. Widzowie są jednogłośni

Marcin Daniec
Fot. AKPA

Po fiasku pierwszego dnia festiwalu w Opolu widzowie byli nastawieni do imprezy dość sceptycznie. Wydawało się, że sytuacji nie uratuje nawet “Kabareton”, który w chwale powraca do amfiteatru. Teraz, gdy znaleźliśmy się już w połowie wydarzenia, internauci podzielili się z szerszą publicznością swoimi odczuciami. Wydali już jednogłośny wyrok. Czy TVP się po tym podniesie?

Festiwal w Opolu 2024: Co organizatorzy przygotowali dla widzów na 2 dzień wydarzenia?

Pierwszy dzień festiwalu w Opolu wzbudził mieszane odczucia wśród publiczności. Organizatorzy dopełnili jednak wszelkich starań, by wynagrodzić widzom wszelkie potknięcia podczas kolejnej części wydarzenia. Co dziś wydarzyło się na scenie? O 20:00 tłumy zgromadzone w Amfiteatrze Tysiąclecia oraz widzowie przed telewizorami obserwowali koncert “SuperJedynek”. Wystąpiły takie gwiazdy jak Lady Pank, Wilki, Big Cyc, Bajm, Proletaryat, Kobranocka, Kasia Kowalska, Krzysztof Zalewski, Tomek Lipiński, Oddział Zamknięty, Sztywny Pal Azji, Chłopcy z Placu Broni.

Po godzinie 22 prowadzący Marcin Daniec zamienił się miejscami z Marcinem Wójcikiem z kabaretu Ani Mru Mru, który zaprosił fanów na “Kabareton”, który powrócił do Opola po długiej przerwie. Grupy takie jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Grupa MoCarta, Zenon Laskowik, Jerzy Kryszak i Zbigniew Zamachowski bawiły publiczność do łez!

Opole 2024: Big Cyc wyszli na scenę. W ręku trzymali wielki czarny przedmiot Niepokojące wieści z Opola 2024. Zabraknie wielkiej gwiazdy. Był ikoną festiwalu

Festiwal w Opolu 2024: Te występy zachwyciły publiczność

Drugi dzień festiwalu w Opolu zgromadził na scenie plejadę gwiazd, które już od wielu lat oddziałują na branżę muzyczną w Polsce. Organizatorzy mogli być pewny, że tak prestiżowa lista nazwisk sprawi, że mnóstwo osób zainteresuje się wydarzeniem. To, co działo się w amfiteatrze, komentowały media w całym kraju. 

Wiele emocji wywołał występ zespołu “Wilki”, który pojawił się na scenie w wyjątkowym składzie. Robert Gawliński wystąpił w towarzystwie dwóch swoich synów — Beniamina i Emanuela. Niedługo później zespół Big Cyc poruszył całą publiczność, która zaczęła kołysać się i wymachiwać w rytm doskonale znanych i uwielbianych przebojów. Ostatecznie pierwszą część imprezy została ukoronowana koncertem Beaty Kozidrak. Artystka wywołała wśród fanów czystą euforię, aż na scenę nagle wtargnął jej były mąż. 

festiwal w Opolu (4).jpg
Fot. AKPA
festiwal w Opolu (5).jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Opole 2024: Gawliński zaprosił ich na scenę. Ludzie aż wstali z miejsc

Festiwal w Opolu 2024: Napływają komentarze, widzowie już wydali wyrok!

Pierwszy dzień festiwalu w Opolu nie został zbyt pozytywnie oceniony przez widzów, którzy zwrócili uwagę na wpadki prowadzących. Kayah i Andrzej Piaseczny kilka razy potknęli się przy zapowiadaniu kolejnych artystów. Internautom nie spodobało się też, że piosenkarka wcinała się wokalistom w zdanie, gdy ci chcieli coś powiedzieć. Czy drugi dzień imprezy został oceniony równie krytycznie? Po wczorajszych ostrych słowach TVP już by się nie pozbierała…

Na szczęście zarówno koncerty w ramach “SuperJedynek”, jak i “Kabareton", przypadły publiczności do gustu. Widzowie byli zachwyceni występami zespołów i artystów, których piosenki przepełniały ich młodość. Z kolei komicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, bawiąc publiczność do łez. 

Reakcje osób, które zajmowały miejsca w amfiteatrze w Opolu, były jednoznaczne. A internauci? Oni również nie pozostawili złudzeń:

  • Przepiękny dzień. Wspomnienia młodości. Cudny koncert. Brawo Opole. Czad, sentyment, głębia tekstu, fenomenalnie.
  • W końcu na tej scenie prawdziwi artyści!!! Brawo!!
  • Rockowe Opole. W końcu muzyka na żywo, a nie z playbacku.
  • Dla mnie fajna konwencja Coś innego bez „pompy” a pomysł na pokazanie zmian technicznych - mega.
  • Rewelacja ! Jestem zachwycona dzisiejszym koncertem.
  • Rewelacyjny koncert dzisiaj - czytamy.