Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Strasburger aż przemilczał te odpowiedzi w “Familiadzie”
Julia Bogucka
Julia Bogucka 23.02.2024 19:36

Strasburger aż przemilczał te odpowiedzi w “Familiadzie”

Karol Strasburger
AKPA

Program “Familiada” jest emitowany na antenie TVP od 1994 roku. Od tego momentu prowadzi go również Karol Strasburger. Całe rodziny zasiadają przed telewizorami, aby obejrzeć pojedynki drużyn o nagrodę pieniężną. Nie brakuje zabawnych wpadek. Ta wprawiła w osłupienie nawet prowadzącego!

"Familiada" ma wielu fanów

“Familiadę” możemy oglądać na antenie TVP już od dwóch dekad. Od samego początku rolę prowadzącego pełni w tym programie Karol Strasburger, z zawodu aktor, znany ze swojego nietuzinkowego poczucia humoru. Mimo upływu lat format wciąż ma wielu fanów i nic nie wskazuje na to, aby miało ich nagle zabraknąć. W każdym odcinku dwie drużyny stają w pojedynku o nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych.

akpa20191126_familiada_dg_2290.jpg
Źródło: AKPA

W każdej rundzie po jednym uczestniku z każdej drużyny staje przy pulpicie i wysłuchuje pytania. Gracze jak najszybciej naciskają stojący przed nimi przycisk, aby móc udzielić odpowiedzi. Za każdą poprawną drużyna otrzymuje daną liczbę punktów, która może im pomóc w awansowaniu do wielkiego finału. Choć nie każdemu udaje się zwyciężyć, rozgrywka zapewnia wiele emocji i humoru.

Poleci i on? Karol Strasburger grzmi o zmianach w TVP. “Nie ma nic gorszego” 76-letni Strasburger powiedział wprost, czy planuje kolejne dziecko

Program "Familiada" znany jest z zabawnych wpadek

W stresie i szybkim tempie bardzo często zdarza się, że palniemy coś głupiego. Co dopiero wtedy, gdy występujemy przed kamerami, a nasze uczestnictwo obejrzą miliony Polaków! Dlatego też w “Familiadzie” pełno jest wpadek, które bywają wielokrotnie udostępniane w sieci i szeroko komentowane. Chyba każdy pamięta słynne odpowiedzi na pytanie “Więcej niż jedno zwierzę, to?”.

akpa20191126_familiada_dg_2384.jpg
Źródło: AKPA

Innym razem, jeden z uczestników na pytanie “Co niby można, ale nie można zjeść?” odpowiedział “pies”, szokując większość będących w studiu osób. Wiele osób rozbawiła również sugestia, że sikorka jest pięknie śpiewającym ptakiem, choć jakby nie patrzeć, gracz otrzymał za ten strzał trzy punkty. Szerokim echem odbiła się również wypowiedź, według której “łatwiej jest wejść niż wyjść” z baru. Być może uczestnik ma za sobą trochę ciekawych doświadczeń?

ZOBACZ TEŻ: Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat. Jak to się stało?

Ta wpadka z programu "Familiada" wprawiła w osłupienie nawet Strasburgera!

W jednym z odcinków Karol Strasburger zadał uczestnikom pytanie, które w teorii nie powinno sprawiać zbyt dużych problemów, jeśli mamy za sobą chociaż kilka klas edukacji. Szczególnie przydatna jest tu wiedza z zakresu geografii. Prowadzący zapytał bowiem, jakie są największe kraje świata. Jednak stres wziął górę i niektóre z wypowiedzi mogłyby rozbawić do łez.

Choć jako pierwsza padła odpowiedź “Rosja”, będąca najwyżej punktowaną, dalej było tylko ciekawiej. Kolejnym strzałem jednej z uczestniczek była Korea Północna, która w rzeczywistości ma zaledwie lekko ponad 120 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni! Jednak kolejny odpowiadający szczególnie nie zabłysnął, kiedy zasugerował, że Ameryka Południowa jest państwem. Karol Strasburger nawet tego nie skomentował, mimo jego błyskotliwej osobowości! Zobaczcie najzabawniejsze wpadki z “Familiady”.

Tagi: familiada