Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 76-letni Strasburger powiedział wprost, czy planuje kolejne dziecko
Julia Bogucka
Julia Bogucka 15.02.2024 15:37

76-letni Strasburger powiedział wprost, czy planuje kolejne dziecko

Karol Strasburger, Małgorzata Weremczuk
AKPA, CanvaPro

Prowadzący “Familiady” ma za sobą niezwykle bogatą karierę. Równie silnie doświadczyło go również życie prywatne. Karol Strasburger trzykrotnie się ożenił, a w wieku 72 lat doczekał się swojego pierwszego dziecka. Choć wiele osób sceptycznie postrzegało tak późne rodzicielstwo, wszystko wskazuje na to, że prezenter spełnia się w roli ojca. Czy planuje kolejną pociechę?

Karol Strasburger zasłynął w mediach

W latach 70. został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Dzięki temu mógł rozwinąć swoją karierę aktorską, a pierwszy raz stanął przed kamerą za sprawą serialu “Kolumbowie”. Deski teatralne były jego drugim domem, ponad dekadę spędził w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Tam wystąpił w takich sztukach jak “Król Lear”, “Noc listopadowa” czy “Morda w katedrze".

Od 1994 jest twarzą popularnego teleturnieju “Familiada”. Karol Strasburger prowadzi ten format już od 20 lat i słynie z nietuzinkowego poczucia humoru. Jego suchary stały się bohaterami wielu internetowych memów. Mimo upływu lat, program wciąż cieszy się sympatią widzów i osiąga oglądalność na poziomie około miliona widzów.

Zaskakujące wyznanie Strasburgera nt. ojcostwa. Padły gorzkie słowa Poleci i on? Karol Strasburger grzmi o zmianach w TVP. “Nie ma nic gorszego”

Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat

Aktor trzykrotnie się ożenił. Drugie małżeństwo zakończyło się wyjątkowo tragicznie, bowiem Irena Strasburger zmarła w 2013 roku na białaczkę. Para była w związku przed ponad trzy dekady. Po tym wydarzeniu prezenter długo przechodził żałobę i nie wierzył, że szczęście jeszcze kiedyś się do niego uśmiechnie. Wówczas w obowiązkach wspierała go jego agentka Małgorzata Weremczuk. Jak się okazało, współpraca wyjątkowo ich do siebie zbliżyła i po kilku latach rozwinęło się między nimi wyjątkowe uczucie.

pujszo62.jpg
Źródło: AKPA

Para wzięła ślub w 2019 roku i niedługo później doczekała się dziecka. W budowaniu zdrowej relacji nie przeszkodziła im różnica wieku, Karol Strasburger jest bowiem starszy od swojej obecnej żony o 36 lat. Jego córka Laura urodziła się, gdy ten miał 72 lata. Wiele osób sceptycznie patrzyło na rodzicielstwo w tak późnym wieku, jednak aktor zapewnia, że doskonale wiedział, na co się pisze.

"Mam dużo siły, dużo doświadczenia, mówiąc nieskromnie: lepiej gram, niż kiedyś, pomyślałem sobie, że może warto byłoby jakieś nowe życie rozpocząć, no i tak się stało. A to, że pojawiło się dziecko, no to jak zawsze przypadek, ale to było chciane - tak chcieliśmy, żeby było i tak się stało"

- tłumaczył w wywiadzie udzielonym Olivierowi Janiakowi.

ZOBACZ TEŻ: Wspaniały gest Karola Strasburgera i jego żony. Nie obchodzą Walentynek, ale zrobili miły gest

Czy Karol Strasburger planuje kolejne dzieci?

Wiele osób może się zastanawiać, czy mający obecnie 76 lat prowadzący “Familiady” planuje jeszcze jedno dziecko? Jego żona Małgorzata w tym roku ukończy 40 lat, co oznacza, że na macierzyństwo ma jeszcze trochę czasu. O to, czy jest plan na kolejną pociechę, zapytał go portal “Jastrząb Post”.

"Nie, nie ma. Na to jestem już za dorosły, a poza tym, ten olbrzymi proces wychowania dziecka, bierzemy na siebie, nie posiłkujemy się nikim obcym, nianią czy ludźmi, którzy nam pomagają, poza przedszkolem, do którego dziecko chodzi, że nie wyobrażam sobie, że mógłbym tę samą energię, te same nieprzespane noce poświęcać jeszcze raz na kolejne dziecko".

akpa20230212_walent_kochaj_3788022.jpg
Źródło: AKPA

Jak widać, Karol Strasburger wraz z żoną niezwykle mocno angażuje się w proces wychowania Laury, która w tym roku skończy pięć lat. O poświęceniu dla rodzicielstwa aktor mówił w dalszej części rozmowy z “Jastrząb Post”.

“Może gdybym miał mniej lat. Chcę wystarczająco poświęcić ten czas jednemu dziecku, które jest fantastyczne, które uwielbiam, kocham, z miesiąca na miesiąc ta miłość ojcowska się potęguje, a nie myśleć np. że ja nie mam swojego życia”.