Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Śmierć zabiera gwiazdy Świata Według Kiepskich. Ich już z nami nie ma
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 10.06.2024 12:15

Śmierć zabiera gwiazdy Świata Według Kiepskich. Ich już z nami nie ma

Świat według Kiepskich
Fot. AKPA

9 czerwca media obiegła łamiąca wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, czyli serialowej Halinki ze “Świata według Kiepskich”, w którą aktorka wcielała się przez ponad 2 dekady. Jej odejście jest kolejnym wielkim ciosem, który spadł na fanów kultowego show Polsatu. W ostatnich latach zmarło wiele osób związanych z produkcją.

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła 9 czerwca

Aktorka zyskała ogromną rozpoznawalność dzięki roli Halinki ze “Świecie według Kiepskich”. Dołączyła do obsady w 1999 roku i grała aż do zakończeniu emisji serialu w 2022 roku. Mimo spektakularnej kariery, jej życie prywatne obfitowało w wiele przykrych wydarzeń. Przeżyła 3 swoich mężów, zmagała się z depresją oraz szeregiem innych poważnych chorób. Fani nie spodziewali się, że to właśnie jedna z nich doprowadzi do jej śmierci.

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca 2024 roku. Jako pierwsza poinformowała o tym jej przyjaciółka z planu, Renata Pałys, która wcielała się w postać Paździochowej. Aktorka opublikowała na Facebooku krótki wpis, który wstrząsnął internautami.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – mogliśmy przeczytać.

Dla fanów jeszcze bardziej przygnębiający okazał się fakt, że data śmierci artystki nie była przypadkowa. 9 czerwca urodziny obchodzą aż 2 gwiazdy związane z produkcją.

Kipiel-Sztuka odeszła w wyjątkowym dniu. Ciężko w to uwierzyć Przyjaźń Grabowskiego i Kipiel-Sztuki stanęła przed próbą. Tak się wtedy zachował

Marzena Kipiel-Sztuka była związana ze "Światem Według Kiepskich" 23 lata

Aktorka dołączyła do obsady serialu w 1999 roku. Co ciekawe, początkowo to wcale nie ona miała grać Halinkę Kiepską. Według plotek to zupełnie inna aktorka miała wcielić się w tę rolę, jednak zrezygnowała po zapoznaniu się z kontraktem. Na skutek tego zbiegu okoliczności przed Marzeną Kipiel-Sztuką otworzyły się drzwi do kariery. Duet, który stworzyła z Andrzejem Grabowskim, pokochały miliony Polaków. Ich humor i satyra bawiły do łez widzów przed telewizorami.

Dzięki udziałowi w produkcji artystka zyskała nie tylko szerokie grono zwolenników, ale również wiele nagród i wyróżnień. Kreacja aktorska, którą stworzyła na ekranie, na stałe zapisała się w kanonie polskiej pop-kultury. Fani do dziś chętnie wracają do odcinków z udziałem Kipiel-Sztuki, choć od zakończenia emisji show minęły już 2 lata. Mimo to nie sposób nie uśmiechnąć się na wspomnienie bohaterów z “Kiepskich”. Niestety wielu z nich jest już po tamtej stronie.

ZOBACZ TEŻ: Pałys przez łzy ledwo zdradziła, jak wyglądały ostatnie chwile Kipiel-Sztuki

"Świat według Kiepskich": szerokie grono osób związanych z produkcją jest już na tamtym świecie

Niestety, Marzena Kipiel-Sztuka nie jest pierwszą gwiazdą kultowego serialu, która w ostatnim czasie odeszła z tego świata. W 2021 roku cała Polska nie potrafiła ukryć swojego zdumienia na wieść o nagłej i niespodziewanej śmierci Ryszarda Kotysa, czyli serialowego Paździocha.

Aktor odszedł w nocy z 27 na 28 stycznia. Wiadomo, że gwiazdor trafił wcześniej do szpitala, gdzie walczono u niego ze skutkami infekcji Covidem-19. Wcześniej cierpiał również na demencję i problemy z poruszaniem się.

Zaledwie kilka miesięcy przed serialowym Paździochem media obiegła wieść o śmierci innego odtwórcy kultowej postaci z tego serialu — Dariusza Gnatowskiego, który w “Świecie według Kiepskich” wcielał się w rolę Boczka. Aktor zmarł 20 października 2020 roku w Krakowie. Tego dnia trafił do szpitala z zapaleniem płuc, które bardzo szybko przerodziło się w niewydolność oddechową. Mimo szybkiej interwencji lekarzy nie udało się go uratować.

 

Ryszard Kotys
"Świat według Kiepskich": szerokie grono osób związanych z produkcją jest już na tamtym świecie, fot. AKPA
Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski
"Świat według Kiepskich": szerokie grono osób związanych z produkcją jest już na tamtym świecie, fot. KAPIF