Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Roksana Węgiel dalej murem stoi za Kaźmierską? Publicznie jej broni
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 17.05.2024 15:15

Roksana Węgiel dalej murem stoi za Kaźmierską? Publicznie jej broni

Roksana Węgiel, Dagmara Kaźmierska
Fot. KAPiF

O Dagmarze Kaźmierskiej nigdy nie było tak głośno. Tym razem celebrytka musiała jednak zmierzyć się z mrocznymi kulisami swojej przeszłości po tym, jak serwis “Goniec.pl” opublikował serię artykułów poświęconych jej przestępczej działalności. Opinia publiczna zdawała sobie sprawę, że celebrytka odbyła karę więzienia za prowadzenie agencji towarzyskiej, jednak nikt nie był świadomy szczegółów tej sprawy. Teraz, gdy poznała je już cała Polska, część środowiska show-biznesu odwróciła się od Kaźmierskiej, natomiast inni stoją za nią murem. Do tej drugiej grupy należy Roksana Węgiel.

Sprawa Dagmary Kaźmierskiej rozgrzała opinię publiczną do czerwoności

Dagmara Kaźmierska, która zyskała popularność dzięki udziałowi w programie “Królowe życia”, nigdy nie ukrywała, że ma na swoim koncie odbytą karę więzienia. Zarówno w show, jak i na łamach swojej autorskiej książki, opowiedziała, jak wyglądały kulisy jej przeszłości. Pozostawiła jednak pewien niedosyt, nie informując czytelników, na czym dokładnie polegała jej przestępcza działalność. Dopiero w ubiegłym miesiącu opinia publiczna dowiedziała się, co celebrytka ma na sumieniu.

Redakcji portalu “Goniec.pl” udało się dotrzeć do akt sądowych, dzięki którym byli w stanie w 3-częściowym reportażu przedstawiono historię kobiet, które skrzywdziła Kaźmierska. W artykułach opowiedziano m.in. o tym, jak zleciła pracownikom swojej agencji towarzyskiej gwałt na 24-letniej Marysi czy znęcała się nad ciężarną. 

Roxie Węgiel o orientacji swojego partnera z TzG. "Jako religijna osoba" Gwiazdy na konferencji Polsat Hit Festiwal. Węgiel i Doda błysnęły ciałem

Jak gwiazdy zareagowały na wieści dot. Kaźmierskiej?

Po tym, co wyszło na jaw, większość stacji telewizyjnych postanowiło zerwać z Kaźmierską współpracę, a także zlikwidować programy z jej udziałem, kompletnie się od niej odcinając. W mediach ruszyła lawina komentarzy na ten wrażliwy temat. Część osób stanęła po stronie celebrytki, deklarując, że odpłaciła ona za swoje grzechy pobytem w więzieniu i od tamtego czasu się zmieniła. Przeciwnicy zażarcie twierdzą, że osoba, która dokonała czynów, które zarzuca się Dagmarze, nigdy nie powinna zostać promowana przez telewizję. 

Największe gwiazdy polskiego show-biznesu również podzieliły się na zwolenników oraz przeciwników Kaźmierskiej. Jej kolega z programu “Taniec z Gwiazdami”, Kamil Baleja, nie dowierzał w to, co ujawnił serwis “Goniec.pl”. Z kolei gwiazda “Królowych życia”, Adrianna Eisenbach, publicznie okazała jej wsparcie. Tymczasem Rafał Grabias postanowił dosadnie skomentować politykę samej stacji, która wypromowała celebrytkę, czyli Polsat. Teraz do grona gwiazd, które wypowiedziały się na temat całej afery, dołączyła również Roxie Węgiel.

Roksana Węgiel (8).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Kevin pozwolił Roxie tańczyć tylko z kimś o innej orientacji? Plotka nabiera rumieńców

Roxie Węgiel jest po stronie Dagmary Kaźmierskiej?

Środowa konferencja prasowa Polsat Hit Festiwal była dla mediów idealną okazją, by porozmawiać z gwiazdami na temat bieżących wydarzeń. Ponieważ wielu z nich nie miało szansy zrobić tego na planie “Tańca z Gwiazdami”, dziennikarze zaczęli zasypywać artystów pytaniami dot. sprawy Dagmary Kaźmierskiej. Redakcja portalu “Party” postanowiła zapytać Roksanę Węgiel, co sądzi ona o całej tej sytuacji. Gwiazda, ku zdziwieniu fanów, stanęła po stronie kontrowersyjnej celebrytki:

Wystarczył tak naprawdę jeden wpis, który spowodował, że Dagmara została postrzegana zupełnie inaczej. Jest mi przykro, bo ja ją poznałam prywatnie. Ona robi bardzo dużo dobrego. Może to są nawet rzeczy, których ona nie mówi publicznie, ale ona też pomaga dzieciom, ludziom, którzy tego potrzebują, więc uważam, że ona ma naprawdę dobre serce. I nawet jeśli miała jakąś swoją przeszłość, to ludzie się zmieniają. Naprawdę, czemu my oceniamy tak pochopnie, nie znając całej prawdy, nie znając całej historii? – powiedziała gwiazda.

Po obejrzeniu filmiku z wywiadu, który ukazał się w sieci, internauci nie pozostawili na Roxie suchej nitki, otwarcie krytykując ją za bronienie Kaźmierskiej:

  • A czy Roxy zna całą historię?
  • zwłaszcza jak głośno w TVN powiedziała, że nie była współwłaścicielką agencji tylko WŁAŚCICIELKĄ. Z dumną miną
  • Jakby to Ciebie panno dotknęło, bądź Twoją rodzinę, to byś wybaczyła? – czytamy.