Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pilne wieści od księżnej Kate. Pierwszy raz od diagnozy pokazała się publicznie
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.06.2024 15:21

Pilne wieści od księżnej Kate. Pierwszy raz od diagnozy pokazała się publicznie

Księżna Kate
fot. Rex Features/East News

Wiosną tego roku księżna Kate poinformowała w mediach społecznościowych, że mierzy się z ciężkim schorzeniem. Choroba nowotworowa sprawiła, że musiała wycofać się z życia publicznego. Teraz pierwszy raz od tamtego czasu Kate zabrała głos. Zwróciła się ze specjalnym komunikatem. Wyraziła też swoją wdzięczność. 

Księżna Kate zniknęła po ujawnieniu prawdy o chorobie

Kate Middleton zniknęła w styczniu tego roku ze względu na zaplanowaną operację jamy brzusznej. Tuż po niej słuch o niej zaginął. Wokół sprawy narosły dziesiątki plotek i spekulacji, a Pałac Kensington konsekwentnie milczał. Dopiero pod koniec marca dowiedzieliśmy się, co było prawdziwą przyczyną nieobecności księżnej Walii. Sama zainteresowana wyjawiła to za pośrednictwem nagrania, które z prędkością światła obiegło ogólnoświatowe media.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia - powiedziała na nagraniu księżna Walii.

Według informacji Kate Middleton rozpoczęła przyjmowanie chemioterapii z końcem lutego. Po emisji nagrania pałac Kensingtom zapowiedział, że to ostatni oficjalny komunikat na temat stanu zdrowia księżnej.

Agnieszka Szulim w młodzieżowym wydaniu na festiwalu w Warszawie. Jak nastolatka Mało kto wie, co stało się z pierwszą żoną Wiesława Gołasa. To złamało mu serce

Kate Middleton nie mogła wziąć udziału w paradzie

Trooping the Colour to brytyjskie święto, podczas którego poddani celebrują urodziny władcy. Nie ma wówczas znaczenia, że król lub królowa urodził się innego dnia. Każdego roku jest ono obchodzone w czerwcu. Od pewnego czasu szeroko mówiło się o tym, że wbrew tradycji księżna Walii tym razem nie pojawi się podczas obchodów. Wynika to ze stanu jej zdrowia.

Z tego powodu Kate Middleton skierowała się do władz Irlandii. Wysłała im list z przeprosinami za nieobecność i serdecznymi życzeniami. Zdjęcie wiadomości zostało opublikowane w mediach społecznościowych wraz z komunikatem ze strony adresatów.

Jesteśmy wzruszeni listem, który otrzymaliśmy dziś rano od naszej zwierzchniczki, Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Walii. Życzymy Jej Królewskiej Wysokości zdrowia i przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.

ZOBACZ TEŻ:

Księżna Kate zabrała publicznie głos pierwszy raz od bardzo dawna

Szczególną uwagę mediów w liście księżnej Kate zwrócił fragment, w którym żona księcia Williama przyznała, że ma nadzieję, iż niebawem powróci do pełnienia swoich obowiązków. 

Chciałam napisać i dać wam znać, jak dumna jestem z całego regimentu przed Colonel's Review i paradą Tropping the Colour. Doceniam wielomiesięczny wysiłek, jaki włożyliście w tegoroczną paradę i godziny trudu, które spożytkowaliście na dopracowanie szczegółów. Bycie waszą zwierzchniczką jest dla mnie zaszczytem i przepraszam, że nie mogę wziąć udziału w tegorocznym Colonel's Review. Przekażcie moje przeprosiny całemu regimentowi. Mam nadzieję, że znów będę mogła was reprezentować już bardzo niedługo. Powodzenia i przesyłam wszystkim najlepsze życzenia - napisano w liście.