Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mało kto wie, co stało się z pierwszą żoną Wiesława Gołasa. To złamało mu serce
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 08.06.2024 07:00

Mało kto wie, co stało się z pierwszą żoną Wiesława Gołasa. To złamało mu serce

Wiesław Gołas
fot. AKPA

Wiesław Gołas był cenionym i uwielbianym aktorem. Ze swoją drugą żoną spędził 47 lat. Mało kto jednak wie, kim była jego pierwsza ukochana. Kobieta odeszła niespodziewanie, boleśnie łamiąc przy tym serce gwiazdora. 

To ona była pierwszą żoną Wiesława Gołasa i jego wielką miłością

Wiesław Gołas poznał swoją pierwszą żonę, kiedy oboje spędzali wakacje w Zakopanem. Wakacyjny romans okazał się w ich przypadku czymś więcej. Gołas po raz pierwszy spotkał Elżbietę w barze na Krupówkach. Odbił ją w tańcu innemu mężczyźnie, z którym przyszła. 

Aktor i Elżbieta Szczepańska od razu się sobie spodobali. Kobieta dała mu swój numer telefonu, a on zadzwonił i zaproponował spotkanie. Wkrótce zaprosił ją na spektakl do Teatru Dramatycznego, w którym grał. Mimo że była pomiędzy nimi siedmioletnia różnica wieku, zakochali się w sobie. 

Legendarne występy w Tańcu z Gwiazdami Publiczność w Sopocie przerwała ceremonię nagrodzenia Jeżowskiej

Elżbieta Szczepańska odeszła niespodziewanie, łamiąc serce aktora

Kiedy poznał Elżbietę, Gołas był już znanym aktorem. Ona z kolei dopiero skończyła studia. Nie wszyscy wierzyli w powodzenie ich związku. Niestety, jak się z czasem okazało, mieli rację.

Wiesław Gołas początkowo miał obawy, czy oświadczyć się ukochanej. Bał się, że zostanie odrzucony. Zdecydował się jednak na taki krok, a Elżbieta się zgodziła. Jej ojciec nie ukrywał, że obawiał się o przyszłość córki, która chciała wyjść za artystę. Wiesław Gołas był w stanie zapewnić jej życie o jakim marzyła, jednak to nie wystarczyło… Kiedy pewnego dnia gwiazdor wrócił do domu, zastał tam zamiast żony i córki, kartkę papieru. Było na niej zapisane krótkie pożegnanie. Miłość jego życia odeszła, a jemu zawalił się świat. 

Wiesław Gołas zakochał się ponownie. Z drugą żoną był do swojej śmierci w 2021 roku

Mimo że w pierwszej żonie Wiesław Gołas był szaleńczo zakochany, to z drugą żoną połączyło go uczucie, które trwało aż do jego śmierci. Spędzili razem 47 lat. 

Taty życie nagle się zawaliło i gdyby nie poznał Marii, swojej drugiej żony, nie poradziłby sobie łatwo z tym rozstaniem - wspominała po latach słowa swojego ojca, córka Gołasa, Agnieszka. 

Kiedy Wiesław Gołas spotkał na swojej drodze Marię Krawczyk, ponownie uwierzył w miłość. Rozdzieliła ich dopiero śmierć aktora w 2021 roku. Z kolei Maria Krawczyk-Gołas odeszła w tym roku. 

Wiesław Gołas z drugą żoną
Wiesław Gołas z drugą żoną fot. KAPiF