Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kryminalne Lelum: Co spotkało Barbarę Chrzczonowicz? Zaginęła bez śladu
Julia Bogucka
Julia Bogucka 02.04.2024 07:12

Kryminalne Lelum: Co spotkało Barbarę Chrzczonowicz? Zaginęła bez śladu

Michał Fajbusiewicz, zaginiona Barbara Chrzczonowicz
Fot. KAPiF, AKTA FAJBUSIEWICZA - ODCINEK 1. BASIA/Crime+Investigation Polsat/YouTube

Barbara Chrzczonowicz zaginęła niemal cztery dekady temu. Do tej pory nie został odnaleziony żaden ślad po dziennikarce. Istnieją tropy, które wskazują, kto może być winny jej zniknięcia, jednak nigdy nie wskazano żadnych jednoznacznych dowodów. Tajemnica nie została rozwikłana.

Barbara Chrzczonowicz była obiecującą dziennikarką

Pochodziła z wykształconej rodzinie umysłów ścisłych — jej matka była farmaceutką, a ojciec dziekanem Wydziału Chemicznego na Politechnice Łódzkiej. Sama Barbara Chrzczonowicz wybrała jednak nieco inną drogę i poświęciła się filologii rosyjskiej i angielskiej. Krótko po ukończeniu studiów wyższych zatrudniła się w łódzkiej telewizji. Wszystko wskazywało na to, że zostanie świetną dziennikarką, jednak w okresie stanu wojennego została zwolniona z pracy.

W kolejnych latach Barbara Chrzczonowicz została pierwszą redaktorką naczelną pisma “Życie uczelni” Politechniki Łódzkiej. Pracowała również w uczelnianej bibliotece oraz jako korepetytorka języka angielskiego. Krótko po osiągnięciu pełnoletności dziennikarka poznała Michała Fajbusiewicza, z którym przez pewien czas tworzyła związek. Nie przetrwał on jednak ze względu na powołanie mężczyzny do wojska.

KAPIF_oryginal_K316265F.jpg
Fot. KAPiF
Cieślak nie żyje od 3 lat, ale Malanowski wraca! Wiadomo, kto go zastąpi Doda i jej były mąż otrzymali wyrok! Piosenkarka nie da za wygraną

Ten dzień bliscy dziennikarcy zapamiętali na zawsze

Po rozstaniu z Michałem Fajbusiewiczem Barbara Chrzczonowicz poznała kolejnego mężczyznę. Decyzję o wyjściu za niego podjęła po zaledwie dwóch miesiącach znajomości. Okazało się, że małżeństwo było wyjątkowo burzliwe, co potwierdzały osoby z otoczenia dziennikarki. Marek, jej mąż, miał nie akceptować psa swojej żony, podczas gdy ta darzyła czworonoga wyjątkowym uczuciem. Jedna z kłótni pomiędzy małżonkami zakończyła się zaginięciem Barbary Chrzczonowicz.

Był grudzień 1986 roku, kiedy kobieta wyszła z domu i, jak twierdził Marek, wyjechała do koleżanki do Warszawy. Nigdy tam jednak nie dotarła, a słuch po niej zaginął. Przestała pojawiać się na korepetycjach i z nikim nie utrzymywała kontaktu. Mąż dziennikarki zgłosił jej zaginięcie dopiero po kilku miesiącach, a sąsiedzi zeznawali, że widzieli go w noc zaginięcia Barbary Chrzczonowicz, jak prowadził jej samochód.

ZOBACZ TEŻ: To już koniec małżeństwa Maćka Zakościelnego. Aktor znów jest do wzięcia. „Spakowała walizki i się wyprowadziła”

Co się stało z Barbarą Chrzczonowicz?

Dziennikarka do dziś nie została odnaleziona. Jej były partner Michał Fajbusiewicz, który pracował jako dziennikarz kryminalny, próbował ją odnaleźć, co nie przyniosło jednak żadnych rezultatów. Wiele tropów wskazywało na to, że za zaginięciem Barbary Chrzczonowicz może stać jej mąż Marek. Służby nie odnalazły jednak żadnych dowodów, które mogłyby go obciążyć.

Michał Fajbusiewicz prowadził wiele programów telewizyjnych, które poświęcał sprawom kryminalnym. W ostatnich latach rozpoczął pracę nad formatem “Akta Fajbusiewicza” tworzonym dla Crime+Investigation Polsat. Jeden z odcinków chciał poświęcić poszukiwaniom zaginionej byłej ukochanej. W tym celu próbował skontaktować się z Markiem, jednak ten nigdy nie wziął udziału w nagraniach. Mężczyzna przeprowadził się poza granice Polski i tam zmarł. Tym samym tajemnica Barbary Chrzczonowicz nigdy nie została rozwiązana.