Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marta Lipińska zakochała się w młodszym aktorze. Nikt nie dawał im szans
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 14.05.2024 10:39

Marta Lipińska zakochała się w młodszym aktorze. Nikt nie dawał im szans

Marta Lipińska
Fot. KAPiF

Mimo że drogi Marty Lipińskiej i Macieja Englerta krzyżowały się kilka razy, oni dopiero po pewnym czasie zwrócili na siebie uwagę. Kiedy jednak to się stało, wszystko inne przestało się liczyć. Gwiazda “Rancza” i młodszy od niej o sześć lat mąż od 56 lat tworzą zgrany duet. Tak zaczęła się ich historia, znajomi nie dawali im większych szans. 

Tak zaczęło się wielkie uczucie Marty Lipińskiej i Macieja Englerta

Marta Lipińska i Maciej Englert kojarzyli się z teatrów i wpadali na siebie przy różnych okazjach, jednak nie od razu pomiędzy nimi zaiskrzyło. 

Czasem opowiadamy naszą historię tak, by brzmiała bardziej efektownie, że spotkaliśmy się na scenie w "Dwóch teatrach". Ja grałam Lizelottę, on grał Chłopca z deszczu, spojrzeliśmy na siebie i zaiskrzyło… Niezupełnie tak było. Widywaliśmy się przelotnie już wcześniej, Maciej przyszedł do teatru, gdy byłam już aktorką z pozycją. Kiedyś odbywały się imieniny Basi Wrzesińskiej, to tam zaiskrzyło. Zatańczyliśmy, porozmawialiśmy i zaczęły się te słynne motyle w brzuchu - zdradziła Marta Lipińska w rozmowie z portalem Onet Kultura w wywiadzie w 2022 roku.

Kiedy Lipińska zakochała się w Englercie, była żoną innego mężczyzny

Tylko u nas: Projektantka ocenia styl Agaty Dudy i Jolanty Kwaśniewskiej 79-letni Daniel Olbrychski szykuje się do ślubu kościelnego

Marta Lipińska zakochała się w młodszym aktorze

Kiedy Marta Lipińska zakochała się w swoim obecnym mężu, była żoną innego mężczyzny. Wiodła życie u boku Krzysztofa Winiewicza i rozwijała swoją aktorską karierę. Kiedy jej znajomość z Englertem weszła jednak na nowe tory, nie potrafiła już dłużej udawać. 

Zakochałam się. Nie myślałam o konsekwencjach. Byłam mężatką, więc pojawiły się kłopoty. Próbowałam powstrzymać uczucie. Na próżno. Nasz romans od początku był jawny. Niczego nie ukrywaliśmy. Większość osób powtarzała, że popełniam błąd. Mnie czasem też ogarniały wątpliwości, ale miłość okazała się silniejsza - mówiła niegdyś aktorka w rozmowie z magazynem “Pani”. 

Maciej Englert, w którym zakochała się Lipińska, jest od niej sześć lat młodszy. 

Znajomi pary nie dawali szans ich wielkiej miłości

Kiedy Maciej Englert poznał Martę Lipińską, był obiecującym aktorem. Nie zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a dzięki temu, że miłość przyszła z czasem, połączyło ich silne uczucie. Lipińska przyznała, że kiedy mąż o nią zabiegał, robił to bardzo subtelnie. Znajomi aktorskiej pary nie dawali im większych czas. Oni jednak nie przejmowali się krytyką.

Nikt nie dawał naszemu związkowi szansy. Nas jednak nic nie mogło powstrzymać. Kochaliśmy się do szaleństwa. Wygrało uczucie. Dziś można powiedzieć, że była to miłość na całe życie. Od początku spędzaliśmy ze sobą mnóstwo czasu - przyznał Maciej Englert w wywiadzie, którego niegdyś udzielił wraz z żoną magazynowi “Pani”. 

Od ponad pół wieku tworzą związek oparty na wielkiej miłości, ale też na przyjaźni. 

Marta Lipińska, Maciej Englert
Marta Lipińska, Maciej Englert  fot. KAPiF