Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mało kto wie, czym zajmuje się syn Doroty Wellman. Ma bardzo nietypowe stanowisko
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 17.06.2024 13:54

Mało kto wie, czym zajmuje się syn Doroty Wellman. Ma bardzo nietypowe stanowisko

Dorota Wellman syn
Fot. EastNews/Pawel Wodzynski

Wierni fani Doroty Wellman zastanawiają się, co dzieje się w jej życiu prywatnym. Dziennikarka ma jednego syna, Jakuba. Jego życie zawodowe prezentuje się nie mniej ciekawie, niż to, które wiedzie jego mama. 

Życie prywatne Doroty Wellman

Dziennikarka rozpoczęła swoją karierę w radiu Solidarność. Była również prezenterką i dyrektorką programową w radiu Eska, pracowała w Radiu Zet, a także Tok FM. W mediach zaistniała na antenie TVP, jednak największą popularność przyniosło jej współprowadzenie porannego programu “Dzień Dobry TVN” w duecie z Marcinem Prokopem. Duet bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię widzów i do dziś przyciąga przed ekrany tłumy.

Choć prezenterka zyskała sporą rozpoznawalność, potrafi oddzielić życie zawodowe od prywatnego. O szczegółach tego drugiego nie mówi zbyt często. Wiadomo jednak, że jest szczęśliwą żoną i mamą. W 1988 roku stanęła na ślubnym kobiercu z fotografem Krzysztofem Wellmanem. Para doczekała się wspólnie syna Jakuba. Co ciekawe, 30-latek nie zamierza korzystać z popularności swojej słynnej mamy i sam pracuje na swój własny sukces. Czym się zajmuje?

Dzień Dobry TVN bez Wellman. U boku Prokopa już jest ktoś inny Niestosowny komentarz Prokopa w DDTVN. Słowa o Wellman mogły być bolesne

Dorota Wellman doczekała się syna

Dziennikarka nie raz opowiadała w wywiadach, że marzyła o synu. Nie ukrywa, że narodziny Jakuba nadały jej życiu głębszy sens. Jak wyznała w programie “Dzień Dobry TVN”, to właśnie dzięki niemu zrozumiała, że “jest po co i dla kogo żyć”. To właśnie dlatego prezenterkę i jej syna łączy wyjątkowa więź. Polegają na sobie nie tylko na co dzień, jednak 30-latek od zawsze podkreślał, że nie zamierza korzystać z popularności rodzicielki. Do tego stopnia, że przez długi czas ukrywał przed kolegami ze studiów, czyim jest synem!

Na studiach długo ukrywał, że jest naszym synem. Jak odkryli to na trzecim roku, to się trochę zdziwili – opowiadała Wellman.

To właśnie z tego względu mężczyzna nie chciał zdecydować się na wspólny projekt, do którego przekonywała go Dorota Wellman.

Dorota Wellmen syn (1).jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Dorota Wellman o Annie Lewandowskiej. Zrobiło się niezręcznie? Mocne słowa

Czym zajmuje się Jakub Wellman, syn Doroty Wellman?

W sieci znajduje się niewiele informacji o synu Doroty Wellman. Sama dziennikarka również rzadko dzieli się z mediami informacjami o poczynaniach Jakuba. Powszechnie wiadomo jednak, że podjęli się wspólnego projektu — prowadzą razem podcast "WELLcome w popkulturze".

Mój syn zajmuje się zupełnie czymś innym, jest twórcą internetowym, ale w ogóle nie w tym kraju, gdzie indziej, a tutaj okazuje się, że możemy razem coś wspólnie robić. Myślę, że to jest duża przyjemność nielansowania swojego dziecka w sposób nachalny w ramach wywiadów i pokazywania, jaki jest śliczny, liryczny, romantyczny i może jest do wzięcia, tylko w ramach wspólnej pracy – mówiła dziennikarka w “Dzień Dobry TVN”. 

Jakub Wellman jest twórcą internetowym, pasjonatem szeroko pojętej popkultury i gier komputerowych. Dziennikarze portalu “ShowNews” przyjrzeli się jego karierze i doszli do zaskakujących wniosków. Okazuje się, że mężczyzna brał udział w 2020 roku w realizacji reklamy dla polskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w sprzedaży internetowej odzieży, obuwia, torebek oraz akcesoriów. Pracował również przy reklamie producenta stolarki otworowej. Prywatnie jest posiadaczem psa Robina. To właśnie z jego fascynacji popkulturą zrodził się pomysł na założenie wspólnego podcastu z dziennikarką.

Dorota Wellmen syn (2).jpg
Fot. EastNews/Pawel Wodzynski