Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Legendarny teleturniej powraca. Poprowadzi go Krzysztof Ibisz
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 21.06.2024 12:18

Legendarny teleturniej powraca. Poprowadzi go Krzysztof Ibisz

Krzysztof Ibisz
Fot. KAPiF

Stacja Polsat szykuje dla swoich widzów nie lada rewelację. Wszystko wskazuje na to, że na ekrany powróci teleturniej, który lata temu robił furorę na ekranach. Teraz wyszło na jaw, że jego prowadzącym zostanie Krzysztof Ibisz. I to po raz kolejny!

Krzysztof Ibisz poprowadzi nowy teleturniej

Wiele uwielbianych przez widzów teleturniejów to tylko odległe wspomnienie. Wszystkie stacje w polskiej telewizji nieustannie zmieniały się przez dekady, a utrzymać udało się tylko nielicznym. Do dziś możemy oglądać Tadeusza Sznuka w roli prowadzącego w “Jednym z dziesięciu” czy Karola Starburgera w kultowej “Familiadzie”. Widzowie nie kryją, że przywiązali się do starszych formatów, dlatego nikt dziś nie wyobraża sobie, by miały zostać z anteny.

Wiele wskazuje na to, że Polsat zauważył tę tendencję i postanowił reaktywować show, które lata temu gromadziło mnóstwo widzów przed telewizorami. Nieco więcej zdradził na ten temat Krzysztof Ibisz w ostatniej rozmowie z “Polast.pl”:

Kiedyś ta opowieść telewizyjna była troszkę inna, ale jeśli patrzę na moje teleturnieje, jak np. „Awantura o kasę” czy wcześniej „Życiowa szansa”, to tak naprawdę sądzę, że one z powodzeniem mogłyby być emitowane także dzisiaj. Oczywiście skończyły się, bo każdy już miał po trzysta odcinków, ale myślę, że gdyby one wróciły, znowu byłyby wielkimi hitami.

Pamiętacie “Awanturę o kasę”? Tyle wygrała najlepsza drużyna Krzysztof Ibisz skomentował powrót Cichopek do Polsatu. Zdobył się na dwa słowa

Legendarny teleturniej powraca do Polsatu

W ostatnich latach na antenie Polsatu nie był emitowany żaden teleturniej, co odróżniało go od Telewizji Polskiej czy TVN. Formaty takie jak “Jeden z dziesięciu”, “Familiada”, “Koło Fortuny” czy nawet “Milionerzy” cieszą się ogromną popularnością wśród widzów. Edward Miszczak dostrzegł potencjał i postanowił, że na antenę stacji powróci słynny teleturniej, który w latach 2002-2005 prowadził Krzysztof Ibisz. 

Jak podaje portal “wirtualnemedia.pl” Polsat reaktywuje program “Awantura o kasę”. Show było emitowane ponad 2 dekady temu, a mimo to wciąż jest bardzo ciepło wspominane. Gospodarzem, podobnie jak przed laty, ma zostać ponownie Krzysztof Ibisz.

Krzysztof Ibisz (12).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Krzysztof Ibisz ponownie zostanie ojcem. Robi się niezła gromadka. Dogoni Wiśniewskiego?

Na czym polega kultowy teleturniej?

“Awantura o kasę” to dość złożony, jednak przyjemny i lekki w odbiorze teleturniej. W pierwszym etapie biorą udział 3 drużyny, które składają się z 4 uczestników. Każda z nich otrzymuje 5000 złotych do licytacji. Gospodarz losuje kategorię pytania dla danej grupy, po czym pobiera 200 złotych od każdej z nich. Wówczas rozpoczyna się licytacja, a drużyna, która oferuje najwięcej, ma możliwość udzielenia odpowiedzi. Istnieje możliwość zagrania va banque, jednak można wówczas łatwo stracić całą sumę. Co ciekawe, jeśli dana drużyna ma przewagę finansową, to może blokować rywali.

Z teleturnieju odpada drużyna, która posiada na koncie mniej niż 300 złotych. Czas przeznaczony na odpowiedź na pytanie to 60 sekund. Poprawne gwarantują pieniądze z puli, a złe — ponowną licytację. Grupa, która uzbiera największą sumę po 6 pytaniach, przechodzi do finału.