Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Pamiętacie “Awanturę o kasę”? Tyle wygrała najlepsza drużyna
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 10.06.2024 07:18

Pamiętacie “Awanturę o kasę”? Tyle wygrała najlepsza drużyna

"Awantura o kasę"
fot. AKPA

Mimo że teleturniej “Awantura o kasę” zniknął z anteny lata temu, do dziś jest jednym z najbardziej popularnych. Prowadzącym był Krzysztof Ibisz, a uczestnicy rywalizowali ze sobą o zawrotne pieniądze. Pamiętacie drużynę, która wygrała rekordową kwotę? 

Program "Awantura o kasę" cieszył się niegdyś ogromną popularnością

Program “Awantura o kasę” emitowany był na antenie Polsatu w latach 2002-2005. Fabuła zakładała udział trzech drużyn, które rywalizowały ze sobą. Od pierwszego odcinka, który wyemitowano, program prowadził Krzysztof Ibisz. Prowadzący w każdym odcinku miał na sobie charakterystyczny strój. 

Teleturniej sprawdzał wiedzę ogólną uczestników oraz refleks i umiejętności licytowania się. Dawał także możliwość wygrania naprawdę sporych pieniędzy. 

"Awantura o kasę" fot. AKPA 
“Zrobiła mi to własna siostra”. Bohaterkę “Sanatorium miłości” spotkał życiowy dramat TVP prowadziło kiedyś biuro matrymonialne na wizji. Niemożliwe. To ona była główną gwiazdą

Jak wyglądała słynna "Awantura o kasę"?

W pierwszym etapie teleturnieju brały udział 3 drużyny, które składały się z czterech graczy. Na początku gry każdy zespół otrzymywał 5 tys. zł., które następnie wykorzystywał do licytacji. 

Prowadzący kręcił kołem, tym samym losując kategorię zadanego pytania. Tak toczyła się gra. Do finału przechodziły dwie drużyny z trzech. Drużyna, która po sześciu finałowych pytaniach, miała na koncie więcej pieniędzy, wygrywała dany odcinek i zasiadała w loży mistrzów w następnym odcinku.

To oni zostali arcymistrzami w "Awanturze o kasę"

Osoby, które niegdyś śledziły ten teleturniej, z pewnością pamiętają drużynę mistrzów, która wystąpiła aż w 23 odcinkach. Byli praktycznie nie do pokonania. Właśnie z tego powodu z czasem zaczęto odkreślać ich arcymistrzami. Wygrali rekordową kwotę, szczególnie jak na tamte czasy. 

Arcymistrzowie wygrali łącznie 274 602 zł, 7 samochodów oraz… 2 ogórki kiszone.

Krzysztof Ibisz
Krzysztof Ibisz fot. AKPA