Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "Familiada": Przekazano oficjalny komunikat dotyczący pracy Karola Strasburgera
Julia Bogucka
Julia Bogucka 02.06.2024 14:17

"Familiada": Przekazano oficjalny komunikat dotyczący pracy Karola Strasburgera

Karol Strasburger, Familiada
Fot. AKPA

“Familiada” jest emitowana w Polsce od 20 lat. Całe dwie dekady rolę gospodarza pełni w niej Karol Strasburger. Teleturniej cieszy się dużym zainteresowaniem widzów, a jego prowadzący osiągnął swój własny osobisty sukces. Aktor ma się z czego cieszyć.

"Familiada" to jeden z najpopularniejszych teleturniejów

Jest emitowany na antenie TVP2 od 1994 roku, co oznacza, że w tym roku świętuje swoje trzydziestolecie. W teleturnieju biorą udział dwie drużyny, które rywalizują ze sobą poprzez jak najszybsze i najcelniejsze odpowiadanie na postawione pytania. Ta grupa, która zbierze najwięcej punktów, przechodzi do wielkiego finału. Główną nagrodą dla zwycięzcy jest potrojona suma punktów z pierwszego etapu oraz 25 tysięcy złotych.

akpa20191126_familiada_dg_1932.jpg
Fot. AKPA

“Familiada” niewątpliwie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych teleturniejów emitowanych w polskiej telewizji. Choć jego oglądalność cyklicznie spada, to wciąż gromadzi przed telewizorami około miliona widzów. Program jest tworzony na podstawie amerykańskiego formatu “Family Feud”. Okazuje się, że jego polska odsłona ma się czym pochwalić, na tle innych.

Familiada: Ptak na talerzu? Prowadzący nie wytrzymał Przykre, co spotkało uczestniczkę "Familiady". Strasburger się zamyślił?

Karol Strasburger od lat jest prowadzącym teleturnieju "Familiada"

Kiedy myślimy o tym znanym programie, przed oczami automatycznie widzimy wizerunek popularnego aktora, który słynie przede wszystkim ze swojego niezwykłego poczucia humoru. Karol Strasburger jest gospodarzem “Familiady” od samego początku emisji. Co jakiś czas media obiegają spekulacje, że w kolejnych sezonach zastąpi go inny prowadzący, jednak do tej pory wszystkie z nich były obalane. Sam aktor podchodzi do tego tematu z dużym spokojem.

Dotarły do mnie takie wiadomości, że ktoś ma mnie zastąpić. Oczywiście, te różne takie opowieści trwają od wielu lat, więc tym specjalnie bym się nie przejmował. (...) Nawet nie mam na to wpływu, gdyby ktoś to wymyślił. I powiem jeszcze drugie zdanie, że nawet nie chcę mieć wpływu na takie różne sprawy - mówił “Super Expressowi”.

akpa20191126_familiada_dg_2176.jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Familiada: Tego żartu Strasburgera nie puścili na wizji. Przeszedł samego siebie

Karol Strasburger z ogromnym osiągnięciem

Na stronie facebookowej teleturnieju “Familiada" możemy odnaleźć informacje o zbliżających się sezonach, poszukiwaniach ankietowanych oraz wiele ciekawostek związanych z formatem. Dziś w sieci pojawiła się informacja, według której polski prowadzący wyjątkowo wyróżnił się na tle tych, występujących w innych państwach. Warto zauważyć, że licencja na program jest realizowana w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Karol Strasburger jest gospodarzem, który najdłużej nieprzerwanie prowadzi “Familiadę”, czyli w oryginale - “Family Feud”.

Nikogo chyba nie musimy szczególnie przekonywać do teorii, że Familiada to przede wszystkim Karol Strasburger
Niewielu z Was jednak wie, że nasz Prowadzący zapisał się złotymi zgłoskami również w historii całego formatu "Family Feud", emitowanego dotychczas w kilkudziesięciu krajach świata - jest NAJDŁUŻEJ pełniącym swą funkcję Gospodarzem programu!
Cóż więcej dodać? Panie Karolu, czapki z głów! - napisano na Facebooku.

Do informacji odniósł się sam gospodarz. Okazuje się, że sam jest zaskoczony tym, czego dokonał. Nie zabrakło miejsca na podziękowania dla całej produkcji.

Wow. Tego nawet ja nie wiedziałem! Dziękuję Wam, fanom programu oraz producentowi, za ogrom sympatii i zaufanie.