Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Euro 2024: TVP przekazuje oświadczenie w trakcie meczu Polska-Austria. Doszło do ataku
Martyna Pałka
Martyna Pałka 21.06.2024 19:10

Euro 2024: TVP przekazuje oświadczenie w trakcie meczu Polska-Austria. Doszło do ataku

Euro 2024 TVP
fot. East News

Na oficjalnym Twitterze Telewizji Polskiej pojawiło się niecodzienne ogłoszenie. Publiczny nadawca przeprosił wszystkich kibiców za kłopoty podczas transmisji meczu Polska — Austria w ramach Euro 2024. 

Właśnie trwa mecz Polska-Austria na Euro 2024

Piłkarskie emocje nadal trwają! Właśnie dzisiaj w piątek 21 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00 na stadionie w Berlinie reprezentacja naszego kraju zmierzy się z Austrią o awans do 1/8 Mistrzostw Europy. Jest to już druga kolejka grupy D w ramach Euro 2024. W pierwszym meczu nasi reprezentanci zagrali z Holandią, a mecz ten zakończył się wynikiem 2:1 dla naszych rywali.

Dzisiaj nasza drużyna po raz kolejny dostarczy nam niezwykłych sportowych emocji. Pomimo faktu, że wiele osób określa to spotkanie mianem “meczu o wszystko” polscy kibicie nie tracą optymizmu i wiary w możliwości naszych zawodników.

"Skandal! Prezes TVP do dymisji!". Widzowie wściekli, oto co zobaczyli na ekranie podczas meczu Polska-Austria Dariusz Szpakowski pękł w 10 minucie meczu. Nie wytrzymał po golu Austriaków

Problemy podczas transmisji meczu Polaków na Euro 2024

Mecz naszej reprezentacji z pewnością był jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego tygodnia. Spotkania Biało-Czerwonych z reprezentacją Austrii można śledzić już dzisiaj w piątek 21 czerwca od godziny 18:00 na antenie TVP1 lub TVP Sport, a także dzięki transmisji internetowej.

Niestety, mnóstwo kibiców zauważyło, że podczas transmisji meczu Polaków na Euro 2024 w TVP pojawiły się pewne kłopoty i zakłócenia, które poważnie przeszkadzają w prawidłowym przeżywaniu tych niesamowitych emocji. Teraz głos w tej sprawie zabrał sam publiczny nadawca.

ZOBACZ TEŻ: Mecz Polska - Austria stoi pod znakiem zapytania? Trwa ewakuacja kibiców w centrum Berlina.

TVP przeprasza za kłopoty podczas transmisji Euro 2024

Na oficjalnym profilu publicznego nadawcy na Twitterze pojawiło się zaskakujące ogłoszenie. Okazało się, że Telewizja Polska zdaje sobie sprawę z problemów w transmisji i tak ważnego sportowego wydarzenia.

TVP nie tylko przeprosiło wszystkich kibiców za utrudnienia podczas transmisji meczu Polaków w ramach Euro 2024, ale też ujawniło powody tej sytuacji. Okazało się, że sieć publicznego nadawcy stała się przedmiotem ataku hakerów. Sytuacja jest już opanowywana przez specjalistów.

Przepraszamy za kłopoty techniczne związane z przekazem meczu Polska – Austria w internecie. Obecnie intensywnie pracujemy nad stabilnością transmisji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po raz kolejny infrastruktura stron internetowych TVP została poddana atakowi DDoS.
Dla zapewnienia nieprzerwanego dostępu do transmisji Telewizja Polska uruchomia alternatywną stronę  http://mecz.tvp.pl, na której bez zakłóceń można oglądać pojedynek Polska – Austria.

Tagi: euro tvp awaria