Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Euro 2024: o której godzinie gra dzisiaj Polska? Co jak przegramy?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 21.06.2024 07:00

Euro 2024: o której godzinie gra dzisiaj Polska? Co jak przegramy?

Robert Lewandowski
fot. KAPIF

Już w piątek kolejny mecz Biało-Czerwonych w trakcie trwających obecnie Mistrzostw Europy. Już dzisiaj reprezentacja Polski zmierzy się w drugiej kolejce grupy D z Austrią. Co będzie jeśli przegramy z naszym rywalem?

Przed nami drugi mecz Polaków na Euro 2024

Piłkarskie emocje sięgają zenitu! Już w piątek 21 czerwca 2024 roku reprezentacja naszego kraju zagra drugi mecz w ramach trwających obecnie Mistrzostw Europy. Polacy mają już za sobą pierwsze spotkanie, które miało miejsce w niedzielę 16 czerwca 2024 roku. Wówczas Biało-Czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Holandii. Mecz ten zakończył się zwycięstwem naszych rywali i wynikiem 2:1.

Teraz jednak wszyscy kibice podchodzą do spotkania z ogromną dozą optymizmu. W Berlinie nasi reprezentanci zagrają z reprezentacją Austrią. Co więcej, do gry powracają Robert Lewandowski i Paweł Dawidowicz, którzy nie mogli zagrać z Holendrami z powodu kontuzji.

Wiemy, ile kosztuje garnitur selekcjonera polskiej reprezentacji. Niezła sumka Bohater "Chłopaków do wzięcia" zniszczył sobie życie. Miał być ślub

Euro 2024: Kiedy Polacy zagrają z Austrią?

Mecz drugiej kolejki grupy D przyniesie wszystkim Polakom masę wrażeń i emocji. Tym razem Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Austrii. Mecz naszych rodaków, który będzie miał miejsce w Berlinie, będzie można obejrzeć w piątek 21 czerwca o godzinie 18:00 na antenie TVP1 lub TVP Sport.

Co ciekawe, niedługo po spotkaniu Polaków odbędzie się kolejny mecz naszej grupy, w którym reprezentacja Francji zmierzy się z naszym poprzednim rywalem — Holandią. Od tego spotkania będzie zależeć tabela naszej grupy oraz szanse na awans konkretnych drużyn do kolejnego etapu zmagań. Co jeśli nasza reprezentacja przegra swoje drugie spotkanie?

ZOBACZ TEŻ: Ciężarna Marina zaskoczyła wyznaniem. “Jest to niesprawiedliwe”.

Co jeśli Polacy przegrają drugie spotkanie na Euro 2024?

Po ostatniej przegranej naszej reprezentacji wiele osób określa nadchodzące spotkanie mianem “meczu o wszystko”. Nie da się ukryć, że presja na dobry wynika naszej drużyn,y jest stosunkowo wysoko, zwłaszcza, że po tej rozgrywce jedna z drużyn może pożegnać się z turniejem.

Jeżeli Biało-Czerwoni przegraliby spotkanie z Austrią, po drugiej kolejce meczów, będą mieć na swoim koncie 0 punktów. Niezależnie od wyniku meczu Francja-Holandia znajdujemy się wówczas na ostatnim czwartym miejscu.

Jedyną możliwością na awans do 1/8 Euro 204 przy ewentualnej porażce Polaków podczas meczu z Austrią, jest sytuacja, w której Holandia wygrywa z Francją. Wówczas w ostatnim spotkaniu musielibyśmy pokonać Trójkolorowych, a o dalszych losach drużyn decydowałby bilans bramkowy.