Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Dwie główne wygrane to nie wszystko?! “Milionerzy” jeszcze nas zaskoczą
Paulina Korzec
Paulina Korzec 05.04.2024 09:41

Dwie główne wygrane to nie wszystko?! “Milionerzy” jeszcze nas zaskoczą

Hubert Urbański i "Milionerzy"
Fot. Instagram @tvn.pl, KAPIF

Echa po głównej wygranej, która padła w „Milionerach” w ubiegłą środę, nie cichną, a Tomasz Boruch jest na ustach całej Polski. Jak się jednak okazuje, to jeszcze nie koniec niespodzianek w tym sezonie popularnego teleturnieju. Czy jeszcze ktoś w tej edycji zgarnie główną nagrodę i dołączy do grona milionerów? Wiele wskazuje na to, że tak!

Tomasz Boruch rozbił bank

„Milionerzy” to cieszący się ogromną popularnością teleturniej, w którym prowadzący – Hubert Urbański – zadaje kolejnym uczestnikom pytania z zakresu wiedzy ogólnej.

3 kwietnia 2024 r. wyemitowany został odcinek „Milionerów”, w którym wystąpił Tomasz Boruch. Weterynarz z Warszawy sprawnie przebył drogę do miliona, zachowując koło ratunkowe, które ułatwiło mu udzielenie poprawnej odpowiedzi na ostatnie pytanie.

Kim jest Tomasz Boruch? To on wygrał "Milionerów"! Wykonuje niecodzienny zawód Tomasz Boruch nie otrzyma pełnego miliona! Wiemy, ile dostanie

Historyczny sezon „Milionerów”

Dobra odpowiedź warta była okrągły milion, który Tomasz Boruch już wie, na co przeznaczy. W ten sposób weterynarz z Warszawy stał się siódmym wygranym w historii polskiego programu „Milionerzy” i drugim w tym sezonie.

To przełomowy moment, ponieważ nigdy do tej pory nie zdarzyło się, by główna nagroda padła dwa razy w ciągu jednej edycji. Jak się jednak okazuje, 25. sezon „Milionerów” może pobić kolejne rekordy!

W „Milionerach” padnie kolejny milion?

Według nieoficjalnych informacji, które przytacza portal Plejada, w teleturnieju TVN w tym sezonie jeszcze jedna osoba ma zgarnąć główną nagrodę. Byłoby to bezprecedensowe wydarzenie w historii programu.

Nieznana jest tożsamość domniemanego uczestnika, który miałby wygrać milion, ani też data emisji odcinka, w którym po raz kolejny padnie główna wygrana. Czy te nieoficjalne informacje się potwierdzą? Jedno jest pewne: „Milionerzy” nie przestają zaskakiwać!

10 lat temu w „Milionerach” padła historyczna wygrana. Co dziś robi pierwszy zwycięzca miliona?
Fot. Screenshot Uwaga! TVN, YouTube
Program prowadzony przez Huberta Urbańskiego cieszy się ogromną popularnością i jak widać, wciąż nie brakuje osób, które chcą wziąć udział w teleturnieju i spróbować swoich sił w walce o główną wygraną. Zmagania uczestników przyciągają przed telewizory tysiące widzów, a Milionerzy okazali się nie tylko telewizyjnych hitem, ale i szansą na spełnienie marzeń. Ile razy zastanawialiście się, co zrobilibyście z milionem złotych? Krzysztof Wójcik, który dokładnie 10 lat temu jako pierwszy wygrał główną nagrodę, postanowił zmienić swoje życie. Milionerzy po raz pierwszy zagościli na polskich ekranach telewizorów 3 września 1999 roku. 11 lat później nadeszła historyczna chwila i uczestnikowi programu udało się wygrać główną nagrodę. Co dziś robi mężczyzna, który znał odpowiedź na pytanie za milion złotych?
Czytaj dalej
12 lat temu wygrał "Milionerów". Dziś zdradza szczegóły dotyczące zwycięstwa
Milionerzy
Milionerzy
Pierwszym wygranym w polskiej edycji "Milionerów" był mieszkaniec Szczecina, Krzysztof Wójcik. Po latach zdecydował się ujawnić, że nigdy nie otrzymał pełnego miliona, a stacja TVN wypłaciła mu kwotę pomniejszoną o podatek. Zwycięstwo w "Milionerach" odnieść mogą tylko najlepsi. Należy do nich Krzysztof Wójcik, który w rozmowie z serwisem Plotek.pl zdecydował się na wyjawienie kulisów wygranej od kuchni. Niezwykła wygrana 28 marca 2010 r. Zniecierpliwieni widzowie TVN z wypiekami na twarzy oglądali wówczas zmagania Krzysztofa Wójcika, który miał już wkrótce zostać pierwszym w historii zwycięzcą polskiej edycji "Milionerów". Finałowe pytanie dotyczyło instrumentu, z gry na którym słynie Czesław Mozil. Uczestnik długo zastanawiał się nad odpowiedzią, ale ostatecznie postawił na akordeon. Odpowiedź uczyniła go milionerem. Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo Czy jednak na pewno? Okazuje się, że Krzysztof Wójcik nie otrzymał od stacji TVN równowartości swojej wygranej w programie. W rozmowie z Plotek.pl wyjawił ile tak naprawdę dostał od medium. - Przelane zostało tylko 900 tys. złotych - wyjawił zwycięzca. Co zrobił z pieniędzmi?Krzysztof Wójcik powiedział, że miał pełną świadomość, że kwota zostanie pomniejszona o podatek, który w tym przypadku wynosił 100 tys. zł. Wyjaśnił też, że TVN dopełnił wszelkich formalności, w związku z czym nie musiał o nic się martwić. Mimo młodego wieku, uczestnik "Milionerów" podszedł do sprawy rozdysponowania pieniędzy bardzo poważnie. Twierdzi, że pomógł rodzinie, wpłacił na wkład w mieszkanie, a także odbył kilka podróży z żoną. Krzysztof Wójcik wyjawił także, że nikt nie próbował go okraść lub dokonać wyłudzenia wygranej. Odezwało się do niego natomiast kilka osób, których nie znał, z prośbą o przekazanie im części kwoty. Wygrana w "Milionerach" zdarzyła się do tej pory cztery razy: w 2010, 2018, 2019 i 2021 r. Program jest obecny na antenie TVN, z kilkuletnimi przerwami, od 1999 r. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Douglas Trumbull nie żyje. Tworzył efekty specjalne do kultowych hollywoodzkich produkcjiWiadomości sportowe TVP. Widzowie byli zachwyceni wyglądem Sylwii DekiertPolsat wyemituje "Baywatch. Słoneczny Patrol". Hit z Dwaynem Johnsonem opiera się na popularnym serialuJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]Źródło: plotek.pl
Czytaj dalej