Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dowbor odszedł z Polsatu. Już szykują dla niego ciepłą posadkę gdzie indziej
Martyna Pałka
Martyna Pałka 13.06.2024 16:32

Dowbor odszedł z Polsatu. Już szykują dla niego ciepłą posadkę gdzie indziej

Maciej Dowbor
fot. KAPIF

Media właśnie obiegła zaskakująca informacja o popularnym prezenterze Macieju Dowborze. Prowadzący program “Twoja twarz brzmi znajomo” po 20 latach podjął decyzję o odejściu z telewizji Polsat. Dziennikarz będzie pracował dla konkurencyjnej stacji. Tak przynajmniej wynika z najnowszych doniesień.

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu

Informacja, która pojawiła się w social mediach 12 czerwca, zszokowała całą Polskę, Jedna z największych gwiazd telewizji właśnie przekazała wieści o swoim odejściu. Maciej Dowbor po 20 latach współpracy żegna się ze stacją Polsat.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój „związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych - napisał na swoim profilu w social mediach.

Wiadomość na ten temat pojawiła się na oficjalnym profilu dziennikarza na Instagramie. Gwiazdor zaznaczył, że nie doszło do żadnego nieporozumienia, czy kłótni z władzami stacji, a jego decyzja podyktowana jest tylko i wyłącznie wypaleniem zawodowym i chęcią zmiany.

Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… - wyznał Maciej Dowbor na swoim Instagramie.

Renacie Pałys łamał się głos na pogrzebie Kipiel-Sztuki. "Rozumiałyśmy się bez słów" Tłumy żegnają Marzenę Kipiel-Sztukę. Wielu nie zmieściło się do kościoła

Polsat dziękuje Maciejowi Dowborowi za współpracę

W dalszej części postu dziennikarz podziękował dawnemu pracodawcy za wieloletnią współpracę oraz szansę na rozwój swoich umiejętności. Dodatkowo zwrócił się również do fanów, bez których nie byłby w stanie odnieść swojego sukcesu.

W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas! - napisał Maciej Dowbor na Instagramie

Na post prowadzącego “Twoja twarz brzmi znajomo” niemal natychmiast zareagował sam Polsat, który na swoim oficjalnym profilu na Instagramie zamieścił jego post i podziękował mu za minione 20 lat.

Maćku DZIĘKUJEMY za te wspólne 20 lat. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia - czytamy w social mediach stacji.

W komentarzu głos zabrał Maciej Dowbor, który jeszcze raz zwrócił się do dawnego pracodawcy.

Dzięki za wszystko. To był piękny czas

ZOBACZ TEŻ: Cichopek dorabia, jak przeciętna Polka. Tak mniejsze kwoty wpływają na jej konto.

Czy Maciej Dowbor przechodzi do TVP?

Niedługo później w mediach pojawiła się informacja o tym, że popularny dziennikarz ma dołączyć do ekipy publicznego nadawcy. Z wieści opublikowanych przez portal Świat Gwiazd wynika, że Maciej Dowbor przechodzi do TVP, gdzie od kilku miesięcy pracuje również jego mama Katarzyna Dowbor.

W sieci pojawiły się również informacje o tym, że ceniony dziennikarz ma poprowadzić kultowy program “The Voice”, gdzie wystąpi u boku Pauliny Chylewskiej. 

Paulina mówiła, że poprowadzi tylko programy sportowe, ale jednym z warunków jej przejścia było też poprowadzenie innych formatów. Ma ogromne doświadczenie, mogłaby się więc sprawdzić w "The Voice of Poland”. Ale nie może przecież poprowadzić go sama. Kto zostanie współprowadzącym? Czy będzie to Maciej Dowbor? Stworzyliby idealny duet. A przecież o to chodzi produkcji - czytamy słowa osoby z produkcji, opublikowane przez portal Świat Gwiazd.