Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Z ostatniej chwili: Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. To już oficjalne
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 12.06.2024 22:21

Z ostatniej chwili: Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. To już oficjalne

Maciej Dowbor
Fot. KAPiF, Instagram.com/maciej_dowbor

Maciej Dowbor był jednym z czołowych dziennikarzy telewizji Polsat. Był związany ze stacją nawet po tym, jak zapadła kontrowersyjna decyzja Edwarda Miszczaka dotycząca zwolnienia jego matki, Katarzyny Dowbor. Niespodziewanie prezenter ogłosił, że jego kariera w stacji dobiegła końca. W oświadczeniu na ten temat ujawnił zarówno powody swojej decyzji, jak i co zamierza robić dalej.

Maciej Dowbor przez niemal 2 dekady był związany z Polsatem

Maciej Dowbor jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy w polskim show-biznesie. Jego ścieżka kariery rozpoczęła się od stażu w radiowej Trójce, gdzie następnie zajął stanowisko wydawcy i prowadził serwis sportowy “Departament sportu”. W 2001 roku nawiązał współpracę ze stacją TVN, gdzie zajął się przygotowywaniem i prezentowaniem materiałów sportowych. Rok później podjął pracę w TVP2, natomiast w 2005 roku rozpoczęła się jego przygoda z telewizją Polsat.

Dziennikarz pracował dla stacji przez niemal 20 lat. Nie rozstał się z prywatnym nadawcą nawet wtedy, gdy Edward Miszczak podjął decyzję o zmianie prowadzącej w “Naszym Nowym Domu”. Jego matka, Katarzyna Dowbor, została zastąpiona przez Elżbietę Romanowską. Prezenter był rozgoryczony tą decyzją, jednak na odejście zdecydował się dopiero teraz. W swoich mediach społecznościowych właśnie opublikował oświadczenie, w którym wyznał, że odchodzi z Polsatu.

Koroniewska i Dowbor przeżyli zdradę. Kryzys trwał wieczność Na jesień nie będzie TTBZ!? Takich słów Dowbora się nie spodziewaliśmy

Maciej Dowbor podjął decyzję. Odchodzi z Polsatu

Po ponad 19 latach pracy Maciej Dowbor zdecydował się opuścić szeregi Polsatu. Dziennikarz opublikował na swoim Instagramie zdjęcie sprzed budynku stacji, do którego dołączył obszerny post. Wyznał, że długo zmagał się z podjęciem ostatecznej decyzji, jednak wypalenie zawodowe zmusiło go do odejścia z telewizji.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek" z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych. Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… – wyznał prezenter.

Dowbor nie ukrywa, że wiąże z prywatnym nadawcą wiele dobrych wspomnień. Mimo to postanowił teraz skupić się na czymś zupełnie innym.

Maciej Dowbor (1).jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Wyciekł tajny plan na Cichopek i Kurzajewskiego? No ładnie

Czym teraz zajmie się Maciej Dowbor?

Maciej Dowbor przez lata pracy w Polsacie stał się jedną z najlepiej rozpoznawalnych twarzy, które kojarzą się ze stacją. Podkreślił, że jego decyzja o odejściu jest podyktowana wypaleniem zawodowym, o czym szczerze opowiedział od razu, chcąc uciąć niepotrzebne spekulacje. W dalszej części posta zostawił wiele ciepłych słów pod adresem pracowników stacji, dając tym samym do zrozumienia, że jest im bardzo wdzięczny:

W  Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi!

Na koniec ujawnił, czym obecnie planuje się zająć. Jego priorytetem na ten moment jest rodzina, na której planuje się skupić. Na ten moment nie zdradza swoich zawodowych planów, ponieważ ich nie ma:

Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas! No i przede wszystkim dziękuję Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną! Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie! – podsumował dziennikarz.