Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Co Marianna dostanie po rozwodzie z posłem Schreiberem? Dokładny wykaz
Julia Bogucka
Julia Bogucka 01.03.2024 20:14

Co Marianna dostanie po rozwodzie z posłem Schreiberem? Dokładny wykaz

Marianna Łukasz Schreiber
Wojciech Olkusnik/East News/Wojciech Olkusnik/East News

Dzisiejszego poranka media obiegła informacja o rozstaniu Łukasza Schreibera i jego żony Marianny. Para w ostatnich miesiącach nie przechodziła najłatwiejszego czasu, a to wszystko w związku z nowym, kontrowersyjnym hobby celebrytki. Postanowiła bowiem walczyć w galach freak-fightowych. Jaki majątek zgromadziła para i jak powinna się nim podzielić podczas rozwodu?

Łukasz Schreiber rozstaje się z żoną

Ostatnie miesiące małżeństwa konserwatywnego polityka Prawa i Sprawiedliwości i celebrytki, która postanowiła walczyć we freak-fightowych galach, nie było usłane różami. Różnica działań zahaczających o tematy światopoglądowe nie wróżyły nic dobrego, a ostatnio Łukaszowi Schreiberowi zaczynały puszczać nerwy nawet w mediach społecznościowych. Wdawał się w dyskusje z komentującymi na temat tego, co robi w mediach jego żona.

Dziś rano na portalu metropoliabydgoska.pl ukazał się wywiad z politykiem, w którym opowiadał on przede wszystkim o swojej kandydaturze na prezydenta Bydgoszczy. W wywiadzie nie byłoby nic szokującego, gdyby nie to, że Łukasz Schreiber zdradził w nim, że jego małżeństwo powoli staje się przeszłością.

Nigdy nie używałem wizerunku rodziny w kampaniach wyborczych, ani teraz, ani 10 lat temu. Uważam, że to nie ma znaczenia. A przy tym wszystkim jest mi… jest to w jakiś sposób trudne dla mnie i przykre, tym bardziej że podjęliśmy decyzję o rozstaniu i rozmawiamy o separacji - powiedział polityk.

EN_01604278_0521.jpg
Źródło: Wojciech Olkusnik/East News
Przeszywające słowa Wójcika o stanie zdrowia Ziobry Co się dzieje z Kretem? „Pisowscy funkcjonariusze wyrzucili mnie z TVP”

Marianna Schreiber zareagowała na wywiad męża

Niedługo po publikacji wywiadu, Marianna Schreiber skomentowała sprawę w swoich mediach społecznościowych. Jak twierdzi, jej mąż nie miał odwagi powiedzieć jej w oczy o podjętych przez siebie decyzjach i sama dowiedziała się o separacji właśnie z zacytowanego wywiadu. Zalana łzami mówiła na Instagramie, że nie jest pewna, czy uda jej się wziąć udział w planowanej walce z Małgorzatą “Gochą” Magical w ramach gali Clout MMA.

Nie znalazł czasu, by powiedzieć mi o tym w twarz - rozumiem, że to presja związana z wyborami. Ja żadnej decyzji nie podjęłam. Już kilka lat temu widziałam, że mąż wybrał karierę polityczną - nie rodzinę, starałam się to zaakceptować. Chciałam, by mój mąż się rozwijał, cieszyłam się jego sukcesami - napisała Marianna Schreiber w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie.

EN_01523573_0020.jpg
Źródło: Piotr Molecki/East News

ZOBACZ TEŻ: Niepokojące wieści nt. stanu Zbigniewa Ziobry. „Walczy o życie”

Czy Mariannę i Łukasza Schreiberów czeka podział majątku?

W głowach wielu osób zatliło się pytanie, jak będzie wyglądał podział majątku pomiędzy małżonkami, jeśli dojdzie do rozwodu? Z pomocą w ustaleniu tych informacji przyszły oświadczenia majątkowe, które Łukasz Schreiber jako poseł musiał złożyć jesienią ubiegłego roku. Okazuje się, że w grę wchodzą nie tylko pieniądze.

Jak czytamy w dokumencie, Łukasz Schreiber z racji pełnienia funkcji ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego, zgromadził dochód w wysokości 157 tys. 238 zł 72 gr, a jego dieta poselska wyniosła w sumie 29 tys. 690 zł 64 gr netto. Do tego wszystkiego dochodzą dwa zaciągnięte przez niego kredyty, jeden związany z kampaniami wyborczymi i pomocą rodzinie na kwotę 100 tys. zł oraz drugi w wysokości 125 tys. Na listopad 2023 Łukasz Schreiber miał spłacone 97 ze 120 raz pierwszego z kredytów.

Jeśli chodzi o majątek, polityk wraz z małżonką ma 50 tys. złotych oraz bibliotekę liczącą sobie 1,2 tys. tomów książek o wartości około 35 tys. złotych. Marianna Schreiber z kolei podzieliła się niedawno na swoim profilu na Twitterze informacją o tym, jaką kwotę otrzyma za zbliżającą się walkę z Małgorzatą “Gochą” Magical

Pytacie mnie, czy warto było brać walkę z Gohą Magical. Sądzę, że ta 1 z przodu i 6 cyfr jest odpowiedzią na to pytanie. Z godnością będę nosić ten ciężar - zdradziła celebrytka.

Natomiast za szkolenie wojskowe, które przeszła w ubiegłym roku, miała otrzymać kwotę w wysokości 4 tys. 560 zł brutto. Jak oni się tym podzielą?