Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ekspert ocenia charakter Jarosława Kaczyńskiego
Julia Bogucka
Julia Bogucka 19.02.2024 22:02

Ekspert ocenia charakter Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W ostatnich tygodniach polska scena polityczna cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. To wszystko ze względu na niedawne wybory parlamentarne, które zanotowały rekordową frekwencję. Wiele osób jest zainteresowanych cechami osobowościowymi polskich polityków. Z tego też powodu grafolożka postanowiła podjąć się analizy pisma wybranych osób. Oto co wyczytała z tekstów Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński po przegranych wyborach

Ostatnie miesiące nie są zbyt łaskawe dla Jarosława Kaczyńskiego. Pomimo usilnych starań, prezesowi Prawa i Sprawiedliwości nie udało się doprowadzić do trzeciej kadencji rządów. Pomimo najwyższego wyniku w wyborach parlamentarnych, które odbyły się 15 października ubiegłego roku, Mateuszowi Morawieckiemu nie udało się utworzyć rządu. Do zaprzysiężenia premiera Donalda Tuska oraz wskazanych przez niego ministrów doszło 13 grudnia.

EN_01609276_0022.jpg
Źródło: Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński karierę polityczną buduje od okresu PRL, kiedy był działaczem opozycyjnym. W kolejnych latach zasiadał w Sejmie I, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX i X kadencji. W 2001 roku wraz ze swoim bratem Lechem Kaczyńskim utworzył partię Prawo i Sprawiedliwość i od tamtej pory do teraz działa w jej szeregach, od 2003 roku na stanowisku prezesa. Polityk znany jest również ze swojego ogromnego zamiłowania do kotów.

Jarosław Kaczyński pod nadzorem? Policyjna obława pod jego domem wzbudza kontrowersje Drobna szatynka doprowadziła Jarosława Kaczyńskiego do szaleństwa. Koniec związku był dramatyczny. To rozpacz

Na czym polega analiza grafologiczna?

Grafologia to nauka, która polega na analizie pisma odręcznego. Taki zabieg ma przekazać pewne informacje na temat cech psychologicznych i osobowości osoby piszącej. Jej początków można dopatrywać się jeszcze w czasach starożytnych, a po dziś dzień osoby wykonujące zawód grafologa mogą wspierać biegłych między innymi w prowadzeniu śledztwa. Według Kathi McKnight, z którą rozmawiał serwis “Business Insider”, z czyjegoś pisma można wyczytać nawet 5000 cech osobowościowych.

Grafolodzy, analizując odręczny tekst, skupiają się na przeróżnych jego elementach. Pod uwagę brana jest między innymi wielkość liter, pochylenie czy siła nacisku. Specjaliści zwracają również uwagę na sposób zapisu konkretnych znaków. Na przykład to, na jakiej wysokości piszący stawia kreskę lub czy kropka nad “i” jest wypełniona.

ZOBACZ TEŻ: Jarosława Kaczyńskiego spotkał zawód miłosny, nie chce już do tego wracać. Wielkie uczucie zostawiło ślad na zawsze

Grafolożka oceniła pismo Jarosława Kaczyńskiego

Tego typu analizę postanowiła przeprowadzić dr Agnieszka Prymak-Sawic, biegła sądowa grafolog. W swoich badaniach wzięła pod uwagę pismo odręczne kilku polskich polityków, w tym Jarosława Kaczyńskiego. Różni eksperci z dziecin związanych z psychologią zajmuje się podobnymi sprawami. Przy okazji podkreśliła, że psychografologii, którą postanowiła w tym przypadku wykorzystać, należy traktować z przymrużeniem oka. Analiza została przeprowadzona dla serwisu “Plejada”.

EN_01605957_0028.jpg
Źródło: Wojciech Olkusnik/East News

Dr Agnieszka Prymak-Sawic zwróciła przede wszystkim uwagę na to, że pismo prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest w pewien sposób uproszczone.

"Pismo pana Jarosława Kaczyńskiego jest ukątowione w ogólnym obrazie, z tendencją do uproszczeń graficznych znaków i redukcją tzw. wiązań pętlicowych. Jest to tzw. pismo patologiczne: występują w nim pewne cechy, świadczące o trudnościach kreślarskich, będących wynikiem problemów psychomotorycznych powodowanych chorobami i wiekiem. Jego objawy to, m.in. ukątowienie owali w literach "a", "o", "d", tzw. impuls literowo-grammowy, chaotyczna topografia zapisu, pomijanie interpunkcji"

- tłumaczyła specjalistka “Plejadzie”. Co to może oznaczać? I przede wszystkim, czy i jakie wnioski powinniśmy wyciągać z tego typu analiz?