Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Bartosz Kurek przerwał wywiad kolegi. Wparował i od razu rzucił mięsem
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.08.2024 14:18

Bartosz Kurek przerwał wywiad kolegi. Wparował i od razu rzucił mięsem

Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz

Za polskimi siatkarzami jeden z trudniejszych meczów bieżących Igrzysk Olimpijskich. Po wywalczeniu sobie awansu do finału zawodników opanowała euforia. Przejawia się ona również w wywiadach, których udzielili krótko po zwycięstwie. Bartosz Kurek nie mógł się powstrzymać przed tymi słowami.

Spektakularne zwycięstwo Polaków w półfinale Igrzysk Olimpijskich

To był jeden z najważniejszych spotkań w historii polskiej siatkówki. Wczorajszy mecz przeciwko Stanom Zjednoczonym, który odbył się w ramach półfinału bieżących Igrzysk Olimpijskich, zapewnił wielu osobom ogrom emocji. Po pierwszym zwycięskim secie przyszedł czas na porażkę. Nie dawała ona jednak zbyt wielu powodów do obaw. To dopiero trzecia partia wyprowadziła naszych siatkarzy z równowagi.

Straciliśmy przewagę w każdym elemencie, najbardziej doskwierały jednak kłopoty w przyjęciu oraz obronie. To wynik niefortunnej kontuzji, jakiej doznał libero Paweł Zatorski po zderzeniu z innym zawodnikiem. Trzeci set zakończył się wynikiem 14:25, co mogło wskazywać na zbliżającą się porażkę. Kolejna partia okazała się jednak przełomem. Po krótkim odświeżeniu umysłów i pobudzającej mowie Tomasza Fornala siatkarze wrócili do znanej kibicom formy. Ostatecznie spotkanie zwyciężyła Polska wynikiem 3:2, czym zapewniła sobie awans do finału Igrzysk Olimpijskich.

Kurek nieźle palnął podczas wywiadu po meczu. To powiedział o żonie Mocne słowa Fornala aż dudnią w uszach. Nie gryzł się w język

Euforia ogarnęła wszystkich kibiców polskich siatkarzy

Na boisku i poza nim zapanowała euforia. Kibice zgromadzeni na trybunach, ale również ci, którzy oglądali mecz w telewizji, wstali z miejsc i głośno wyartykułowali swoją radość. Na płycie pojawiło się mnóstwo łez szczęścia. Siatkarze wstali z kolan i pokazali, że w tym sporcie zwyczajnie nie ma rzeczy niemożliwych. Krótko później Tomasz Fornal wykrzyknął do mikrofonu dziennikarzy Eurosportu: “Polska górą!”, a komentatorzy poprosili o alkohol na stanowisko.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wielu domach w kraju strzelił tego popołudnia korek szampana. Inni już zapewne chłodzą kolejną butelkę, szykując się na sobotni mecz. Przeciwnikami Polaków będą Francuzi. Jedno jest pewne — nasza reprezentacja wróci do domu z medalami na szyjach. Nie wiadomo jeszcze tylko, czy dominować będzie srebro, czy jednak złoto. Spotkanie rozpocznie się 10 sierpnia o godzinie 13:00.

Bartosz Kurek przerwał wywiad Grzegorza Łomacza

Przed polskimi siatkarzami świetlana przyszłość, jeśli chodzi o bieżące Igrzyska Olimpijskie, a jednym z jej promieni jest bez wątpienia rozgrywający Grzegorz Łomacz. Siatkarz pojawił się na boisku dopiero w połowie czwartego seta i od razu wniósł do zespołu świeżość. Jego dokładność i precyzja były składową wczorajszego sukcesu reprezentacji. Kiedy po spotkaniu udzielał wywiadu dla TVP Sport, w pewnym momencie do głosu doszedł kapitan drużyny Bartosz Kurek.

Co on tu opowiada k**wa? Wszedł i wygrał mecz, ma wielkie jaja, czekał na tą szansę bardzo, bardzo długo i zrobił, co do niego należało. Szacun, szacun - powiedział siatkarz prosto do mikrofonu.

Po wszystkim podał sobie rękę z rozgrywającym i skierował się w stronę szatni. Trudno wyobrazić sobie emocje, z jakimi siatkarze opuszczali wczoraj boisko, choć wywiady, których udzielili, dają nam pewną wskazówkę.