Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mocne słowa Fornala aż dudnią w uszach. Nie gryzł się w język
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 07.08.2024 20:16

Mocne słowa Fornala aż dudnią w uszach. Nie gryzł się w język

Tomasz Fornal

Z tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi Polacy wiążą wielkie nadzieje. O części z nich wiadomo, że się nie spełnią, jednak niektórzy sportowcy wciąż nie poddają się w walce o medale. W dzisiejszym półfinałowym meczu siatkówki Polska-Stany Zjednoczone naszym rodakom o włos udało się pokonać rywali 3:2. Nie była to jednak łatwa walka. W pewnym momencie uznanemu sportowcy puściły nerwy, a z jego ust padły niecenzuralne słowa. Czy Tomasz Fornal przesadził?

Igrzyska Olimpijskie: Przebieg meczu w siatkówkę Polska-Stany Zjednoczone

7 sierpnia Polacy zagrali w półfinale piłki siatkowej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dla Biało-Czerwonych był to mecz o wszystko, a na ich barkach spoczywała ogromna odpowiedzialność. Mnóstwo kibiców zgromadziło się na trybunach, a jeszcze więcej z mocno bijącymi sercami zasiadło przed telewizorami, by śledzić przebieg spotkania. I choć rozpoczęło się ono zwycięskim setem Polaków (25-23), już niedługo sytuacja na boisku znacznie się skomplikowała.

Mecz z Amerykanami był dla naszej reprezentacji trudnym, bardzo wyrównanym spotkaniem. W drugim secie nasi przeciwnicy pokazali, że nie wolno ich lekceważyć. Wygrali wówczas 27 do 25. To był cios, po którym Biało-Czerwonym trudno było się podnieść. Kolejny set przegrali 14 do 25. I kiedy już się wydawało, że o finale możemy zapomnieć, stało się coś niezwykłego. Nasi rodacy w brawurowym stylu doprowadzili do remisu, a potem wygrali tie-break 15:13. Ten moment na zawsze zapisze się w historii polskiego sportu!

Polska husaria zmiotła Amerykanów! Siatkarze w finale IO. Wiemy z kim zagrają! Nagle na meczu Polaków zrobiło się cicho. Siatkarze polscy zaskoczyli

Igrzyska Olimpijskie: Szokujące słowa Tomasza Fornala

W trzecim secie sytuacja Polaków stała się bardzo trudna. Amerykanie całkowicie zdominowali Biało-Czerwonych, a ci nie byli w stanie odpowiedzieć na ich ataki. Była to zdecydowanie najsłabsza część meczu, która zakończyła się wynikiem 25:14 dla Stanów Zjednoczonych. By mieć jakiekolwiek szanse na wygraną, w kolejnym secie nasi reprezentanci musieli doprowadzić do remisu, a potem zwyciężyć tie-break.

Sytuacja na boisku była bardzo nerwowa, czemu ciężko się dziwić. Polacy toczyli mecz o być albo nie być w finale, a to ogromna stawka. Podczas jeden z przerw na żądanie kamery telewizyjne zostały skierowane na Biało-Czerwonych. Nasi siatkarze ze skupieniem wsłuchiwali się w słowa trenera, jednak nagle głos zabrał Tomasz Fornal. To, co powiedział nasz przyjmujący, dla wielu okazało się kompletnym zaskoczeniem!

Dawać ku**a napie**alamy się z nimi – krzyczał, by obudzić ducha walki wśród swoich kolegów z drużyny.

Niedługo po tej sytuacji Polakom udało się wygrać tie-break 15 do 13, dzięki czemu będą mieli okazję zagrać w finale.

Igrzyska Olimpijskie: Kiedy i z kim Polacy zagrają finał w siatkówkę?

10 sierpnia 2024 to data, którą każdy Polak powinien zanotować w kalendarzu. To właśnie wtedy nasza reprezentacja w siatkówkę rozegra decydujący mecz w finale Igrzysk Olimpijskich. Będzie to pierwsza taka sytuacja od 48 lat! Drużyna Nikoli Grbića przerwała swoistą klątwę i będzie miała szansę powalczyć o olimpijskie złoto. Z kim przyjdzie nam się o nie zmierzyć?

Drugiego finalistę wyłoni mecz, który rozpocznie się w środę 7 lipca o godz. 20. Zawalczą w nim Francja i Włochy. To właśnie z którymś z tych krajów Biało-Czerwoni zmierzą się w sobotnim finale o godz. 13:00. Przebieg spotkania będzie można obserwować na Eurosporcie 1 lub platformie Max.