Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zmarł wybitny dziennikarz. Prowadził pierwszą "śniadaniówkę" w TVP
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 07.02.2024 12:20

Zmarł wybitny dziennikarz. Prowadził pierwszą "śniadaniówkę" w TVP

Nie żyje Edward Kozak
Nie żyje Edward Kozak. Fot. kadr z filmu "Sprawa się rypła", Canva

Na polskie media spadła dziś wyjątkowo przykra wiadomość. Nie żyje ceniony dziennikarz, prezenter, reportażysta oraz redaktor TVP Katowice. Wieloletni pracownik TVP zasłynął na antenie jako prowadzący pierwszej śniadaniówki stacji. 

Nie żyje wybitny polski dziennikarz

Historia polskiego dziennikarstwa obfituje w wiele wybitnych osobowości, jednak niektóre nazwiska do dziś budzą silne emocje wśród długoletnich widzów. 5 lutego 2024 roku przekazano tragiczne wieści o śmierci dziennikarza, którego odejście jest wielkim ciosem dla całej TVP. Prezenter przez wiele lat był bowiem związany z telewizją TVP Katowice, gdzie w latach 80. zasłynął jako stwórca pierwszej polskiej śniadaniówki, emitowanej wówczas jedynie w soboty i przedstawiającej pasmo rozrywkowo-informacyjne.

Wybitny dziennikarz ma na swoim koncie jeszcze więcej znaczących sukcesów. Zmarł w wieku 77 lat. Widzowie, którzy pamiętają jego występy w telewizji, a także koledzy po fachu oraz bliscy, pogrążyli się w głębokiej żałobie.

Nie żyje autor wielu szlagierów. Odszedł po długiej walce Koszmar. Nie żyje 39-letnie aktorka. Była znana nawet w USA

Dramatyczna wieść o śmierci cenionego dziennikarza

Wiadomość o śmierci Edwarda Kozaka, wybitnego polskiego dziennikarza, wstrząsnęła całym światem mediów. Prezenter odszedł w wieku 77 lat. Informację o jego śmierci przekazał na swoim profilu na Facebooku portal “Info&Tips”, z którym redaktor miał współpracować przez ostatnie lata. 

Koledzy z gazety pożegnali Edwarda Kozaka w poruszającym oświadczeniu:

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że odszedł nasz redakcyjny kolega, wybitny dziennikarz i przyjaciel Edward Kozak. Edi, będzie nam Ciebie bardzo brakować. Do zobaczenia, przyjacielu. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi – czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Straszne. Nie żyje ukochany gwiazdy TVN: “Kochałam Cię miłością bezwarunkową”

Nie żyje Edward Kozak. Kim był?

Edward Kozak urodził się w 1946 roku. Wykształcenie wyższe zdobył na polonistyce na Uniwersytecie Śląskim, studium reżyserii filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, a także studium dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Jego kariera była niezwykle barwna i zaskakująca. Był rzetelnym dziennikarzem, który specjalizował się w pisaniu reportaży. Udało mu się przeprowadzić wywiad z seryjnym mordercą, “wampirem ze Śląska”, na którego podstawie powstała książka “Pamiętnik wampira”, a także dokument “Wampir”.

Edward Kozak wystąpił również w filmie Janusza Kidawy “Sprawa się rypła”, gdzie mial okazję zagrać dziennikarza. Po tym, jak zakończył swoją współpracę z TVP, zaczął prowadzić klub imprezowy w Tychach. Przez ostatnie lata był jednak związany z prasą, m.in. polskim tygodnikiem “Info&Tips” wydawanym w Niemczech.

Projekt bez nazwy (100).png
Nie żyje Edward Kozak. Fot. kadr z filmu "Sprawa się rypła"
Tagi: nie żyje
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik