Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Koszmar. Nie żyje kolejna wielka gwiazda. Fani zalewają się łzami
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 31.01.2024 16:41

Koszmar. Nie żyje kolejna wielka gwiazda. Fani zalewają się łzami

Chita Rivera, świeczka
Nie żyje Chita Rivera. Fot. AKPA, Canva

W mediach właśnie gruchnęła informacja o śmierci legendarnej gwiazdy Broadwayu. Chita Rivera była niezwykle utalentowaną aktorką, której występy do dziś są wspominane przez miliony fanów. 30 stycznia 2024 roku pogrążyli się oni w żałobie, gdy powiadomiono, że artystka nie żyje. Na krótko przed śmierci zmagała się z chorobą.

Nie żyje Chita Rivera

Chita Rivera była wybitną amerykańską piosenkarką i aktorką, której największą popularność przyniosły występy na Broadwayu. Widzowie mogli podziwiać ją w wielu musicalach, które z biegiem lat zyskały miano kultowych. Wystąpiła m.in. w „West Side Story”, „Chicago” czy „Kiss Of The Spider Woman”. Dwukrotnie udało jej się zdobyć prestiżową statuetkę Tony Award, do której była nominowana dziesięciokrotnie w trakcie swojej kariery.

Artystka zmarła 30 stycznia 2024 roku w wieku 91 lat. Tragiczną wieść o jej odejściu przekazała córka.

Nie żyje bohaterka "Gogglebox". Tragiczne wieści właśnie spłynęły, ciężko uwierzyć. Fani brytyjskiej edycji w rozpaczy Nie żyje twórca kultowych seriali i laureat nagrody Emmy. Świat pogrążył się w rozpaczy

Łamiące wieści o śmierci Chity Rivery

O śmierci wybitnej gwiazdy Broadwayu, Chity Rivery, poinformowała jej córka. Lisa Mordenete, w oświadczeniu dla CBS News,  zapewniła, że jej matka odeszła w spokoju. Jak jednak możemy dowiedzieć się z serwisu “Deadline”, aktorka w ostatnim czasie zmagała się z chorobą.

Chita Rivera w 2018 roku została wyróżniona specjalną nagrodą za całokształt twórczości teatralnej. Role artystki w musicalach, przedstawieniach, ale również filmach doceniły miliony fanów na całym świecie. W dniu śmierci legendarnej aktorki pogrążyli się oni w głębokiej żałobie. W jakich innych kultowych produkcjach mogliśmy zobaczyć Chitę Riverę?

ZOBACZ TEŻ: Świat filmu w żałobie. Nie żyje gwiazdor kultowego "Star Treka". Był ulubieńcem widzów

Chita Rivera zabłysła w kultowych broadwayowych produkcjach

Chita Rivera w 1952 roku zadebiutowała w spektaklu “Call Me Madam”, który otworzył jej drzwi do wielkiej kariery. W kolejnych latach wystąpiła w tak kultowych produkcjach jak “West Side Story”, "Bajour", "Born Yesterday", "The Rose Tattoo," "Opera za trzy grosze" czy"Słodka Charity". Aktorka odznaczyła się również talentem w branży filmowej. Na swoim koncie miała role w takich produkcjach jak “Mayflower Madam”, ”Pippin: His Life and Times” czy "Kalamazoo?”

Po raz ostatni widzowie mogli podziwiać Chitę Riverę na wielkim ekranie w 2021 roku w filmie "Tick, Tick... Boom!", w którym główną rolę zagrał Andrew Garfield.

Projekt bez nazwy (18).png
Nie żyje Chita Rivera. Fot. AKPA
Projekt bez nazwy (19).png
Nie żyje Chita Rivera. Fot. AKPA
Tagi: nie żyje
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania