Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje autor wielu szlagierów. Odszedł po długiej walce
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 06.02.2024 19:33

Nie żyje autor wielu szlagierów. Odszedł po długiej walce

Nie żyje autor wielu szlagierów, fot. Canva/bernswaelz, pixabay, Brendan Smialowski/AFP/East News
Nie żyje autor wielu szlagierów, fot. Canva/bernswaelz, pixabay, Brendan Smialowski/AFP/East News

Nie żyje wielka gwiazda sceny muzycznej. 6 lutego media obiegła informacja o śmierci legendarnego muzyka country, który przegrał walkę z ciężką chorobą. 

Nie żyje legendarny muzyk

O śmierci popularnego muzyka poinformowali członkowie jego rodziny za pośrednictwem mediów społecznościowych. Toby Keith miał 62 lata. Legendarny muzyk przegrał wyczerpującą walkę z rakiem żołądka. Jak przekazano, artysta odszedł spokojnie. Śmierć Toby'ego Keitha pogrążyła w żałobie jego najbliższych – żonę Tricię Lucas, z którą spędził blisko 40 lat, a także ich dzieci: Krystal i Stelena oraz córkę z poprzedniego związku Tricii, Shelley Covel Rowland, jak również trójkę wnuków.

Toby Keith odszedł ostatniej nocy 5 lutego otoczony rodziną. Walczył z wdziękiem i odwagą. Prosimy o uszanowanie prywatności jego rodziny w tym smutnym czasie – czytamy w oświadczeniu.

Serce ściska z żalu. Legendarny muzyk doznał wielkiej straty. Żałoba może trwać miesiącami Koszmar. Nie żyje 39-letnie aktorka. Była znana nawet w USA

Toby Keith zmarł po ciężkiej chorobie

Toby Keith poinformował swoich fanów o nowotworze w czerwcu 2022 roku. Wówczas był już po intensywnym leczeniu. Tragiczną diagnozę usłyszał jesienią 2021 roku. Swoją walkę porównywał do kolejki górskiej i towarzyszącym jej wzlotów i upadków. Swoje pierwsze występy jako główna gwiazda od czasu ujawnienia diagnozy zagrał w grudniu 2023 roku. Jak mówił wtedy, to pierwszy raz, gdy miał tak długą przerwę od pracy. 

[Walka z rakiem, przyp. red.] jest jak taki mały rollercoaster. Miewasz dobre dni i wiesz… masz wzloty i upadki, wzloty i upadki – zacytował jego słowa dla „E! news” portal „People”. 

ZOBACZ TEŻ: Straszne. Nie żyje ukochany gwiazdy TVN: „Kochałam Cię miłością bezwarunkową”

Nie żyje wielka gwiazda muzyki

Wśród największych hitów Toby'ego Keitha można wymienić między innymi „How Do You Like Me Now?”, „You Should Not Kiss Me Like This”, „Red Solo Cup” czy „Should Have Been a Cowboy”. Zanim został profesjonalnym muzykiem, pracował jako pomocnik na rodeo w czasie szkoły średniej, a po jej ukończeniu na polach naftowych. Wieczorami z kolei realizował swoją pasję, występując w barach. Jego piosenki o kowbojskim stylu życia i patriotyzmie zjednały mu rzesze fanów i wyniosły go do czołówki country-rockowych artystów.

Na przestrzeni swojej kariery Toby Keith wydał 19 albumów studyjnych, a także występował przed prezydentami – George'em W. Bushem. Barackiem Obamą i Donaldem Trumpem. Toby Keith współpracował także z innymi artystami, jak choćby Stingiem czy Williem Nelsonem.

Nie żyje autor wielu szlagierów, fot. Brendan Smialowski AFP East News.jpg
Nie żyje autor wielu szlagierów, fot. Brendan Smialowski/AFP/East News

Źródło: People

Tagi: śmierć
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik