Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Żak pokazał, jak teraz wygląda dworek Lucy z "Rancza"
Julia Bogucka
Julia Bogucka 16.06.2024 09:36

Żak pokazał, jak teraz wygląda dworek Lucy z "Rancza"

Lucy, Kusy, Cezary Żak
Fot. cezaryzak.official/Instagram, AKPA

“Ranczo” to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych polskich seriali, a marzenia o jego kontynuacji wciąż nie gasną. Lokacje, które posłużyły produkcji jako scenografia, są chętnie odwiedzane przez turystów. Niedawno słynny dworek Lucy doczekał się gości. Niesamowite, jak dziś wygląda budynek.

Plotki o powrocie serialu "Ranczo" nie milkną

Kultowa produkcja, która zadebiutowała na antenie TVP w 2006 roku, do dziś ma wielu fanów. Nic więc dziwnego, że “Ranczo” bije rekordy popularności na platformie Netflix. To tam, jak i na oficjalnej platformie streamingowej stacji, wciąż możemy powracać do Wilkowyi i ponownie przeżywać perypetie ich mieszkańców. Nie gasną również marzenia o powrocie produkcji w odświeżonej wersji.

Wiele wskazuje na to, że aktorzy znani z oryginalnego serialu chętnie powróciliby do grania w nim, gdyby pojawiła się taka możliwość. Do tego grona bez wątpienia należy Ilona Ostrowska, odtwórczyni roli Lucy.

Absolutnie tak. Teraz przygotowuję się z Cezarym Żakiem do spektaklu "Ciemny grylaż" u pani Krystyna Jandy. Jest nas więc grupka aktorów, którzy spotkali się po latach – wyznała na łamach “JastrząbPost” kilka miesięcy temu.

Najgorszy wybór kopert w historii “Gry w ciemno”. Euro 2024: z kim dzisiaj gra Polska? Kto wygra mecz?

Lokacje z serialu "Ranczo" stały się atrakcją turystyczną

Fani wielu produkcji filmowych i telewizyjnych marzą o tym, aby odwiedzić miejsca, które posłużyły za scenografię do najbardziej kultowych scen. Nie inaczej jest w przypadku serialu “Ranczo”, który na stałe zapisał się w pamięci widzów. Do dziś niektóre wykorzystane lokacje są odwiedzane przez turystów, którzy podróżują po Polsce. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych jest słynna ławeczka pod sklepem.

ranczo s4e48.png
Fot. “Ranczo” s. 4 odc. 48/TVP

W Jeruzalu, w którym nagrywano serial, odnaleźć można również drewniany kościół, który również był jednym z głównych punktów spotkań bohaterów serialu. Doszło nawet do tego, że niektóre obiekty odwiedzane przez turystów potrzebowały renowacji.

W imieniu odwiedzających Jeruzal miłośników serialu "Ranczo" chcę zwrócić uwagę na tragiczny stan ławeczek przed sklepem. Nie wiem, kto jest ich właścicielem, ale bez względu na to, przypuszczam, że każdy odwiedzający chętnie wrzuci do jakiejś puszki symboliczną złotówkę lub dwie na systematyczną renowację ławek - czytamy list jednej z fanek serialu na portalu Tygodnik Siedlecki.

ZOBACZ TEŻ: Oby grali tak jak wyglądają. Nasi piłkarze to prawidzwi przystojniacy

Tak dziś wygląda dworek Lucy z serialu "Ranczo"

Charakterystyczną dla produkcji lokacją jest również słynny, urokliwy dworek, w którym mieszkali Lucy i Kusy. Tego obiektu nie odnajdziemy jednak w samym Jeruzalu, a 130 kilometrów dalej. XVIII-wieczny budynek położony jest we wsi Sokule w województwie mazowieckim i niestety nie można go ot tak zwiedzić. Jest bowiem własnością prywatną. Jego wartość szacuje się na od 2 do nawet 15 milionów złotych.

Na wizytę w dworku Lucy mogło sobie jednak pozwolić małżeństwo z Lublina. Państwo Orzechowscy wylicytowali taką wycieczkę podczas ostatniej odsłony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a odwiedziny odbyły się w ostatnich dniach. Parze towarzyszyły największe gwiazdy znane z serialu “Ranczo”, czyli Katarzyna i Cezary Żak oraz Artur Barciś. Fotorelacja z wizyty została opublikowana w ich mediach społecznościowych. Uwagę przykuwa jedno — po tylu latach słynny budynek prawie w ogóle się nie zmienił.

cezary żak insta1.png
Fot. cezaryzak.official/Instagram
cezary żak insta2.png
Fot. cezaryzak.official/Instagram