Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wyciekł plan w sprawie Księżnej Kate. Brytyjczycy wstrzymali oddech!
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 10.07.2024 18:08

Wyciekł plan w sprawie Księżnej Kate. Brytyjczycy wstrzymali oddech!

Księżna Kate
fot. Rex Features/East News

Od czasu kiedy wiosną br. księżna Kate poinformowała, że zmaga się z chorobą nowotworową, znacząco ograniczyła swoją aktywność. Publicznie była widziana tylko raz, kiedy to pojawiła się na paradzie zorganizowanej z okazji urodzin króla Karola III. Brytyjskie media zaczęły spekulować, czy Kate pojawi się na finałach Wimbledonu. Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie jest nieoczywista. Brytyjczycy wstrzymali oddech.

Księżna Kate wycofała się z życia publicznego

Po tym jak wiosną br. księżna Kate poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że mierzy się z ciężką chorobą, usunęła się w cień. Brytyjczycy słali do pałacu listy z życzeniami rychłego powrotu do zdrowia. Próżno było jednak szukać oficjalnych informacji o stanie zdrowia księżnej. 

Jak się okazuje, przez cały ten czas Kate Middleton wraz z rodziną przebywała w jednej z posiadłości rodziny królewskiej, gdzie wracała do zdrowia. Brytyjczycy niesamowicie ucieszyli się, kiedy Kate zdecydowała się wziąć udział w wydarzeniu publicznym. 

Roxie i Kevin wrzucili odważną fotę. Nieźle się bawią na wakacjach Rutkowski zapowiada, że po powrocie z Grecji zrobi to. Internauci dali popis

Księżna Kate pierwszy raz od dawna wzięła udział w uroczystości

Niedawno księżna Kate opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym zapowiedziała, że weźmie udział w uroczystościach z okazji urodzin króla Karola III. Przy okazji poinformowała także, że jej stan zdrowia się poprawia. 

Byłam pod wrażeniem wszystkich miłych wiadomości ze wsparciem, które otrzymywałam przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę pomogło Williamowi i mnie i przetrwać trudniejsze chwile. Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są złe i dobre dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz dać ciału wypocząć. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie. Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy - powiedziała księżna w specjalnie wystosowanym oświadczeniu. 

 15 czerwca Kate pojawiła się na słynnej brytyjskiej paradzie. Publiczne pojawienie się księżnej tchnęło nową nadzieję w Brytyjczyków, którzy bardzo przeżywają to, co dzieje się w rodzinie królewskiej. 

Czy księżna Kate pojawi się na Wimbledonie?

Finały Wimbledonu, czyli jednego z największych turniejów tenisowych, odbędą się już w ten weekend (13-14 lipca). Do tej pory nie wiadomo jednak, czy księżna Kate pojawi się na wydarzeniu. Podczas turnieju dziennikarze rozmawiali z rodzicami księżnej, którzy nie chcieli zdradzić, w jakim stanie jest ich córka, jednak wydawali się być optymistycznie nastawieni. 

Organizatorzy turnieju przygotowani są na różne możliwości. Portal "Express" donosi, że już wkrótce ma zostać podjęta decyzja, czy księżna Kate będzie obecna na uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom Wimbledonu. Jeśli żona Williama nie da rady wziąć udziału w wydarzeniu, zostanie opracowany plan awaryjny. Media informują, że najprawdopodobniej informacja o tym, kto wręczy trofea, pojawi się dopiero w sobotę.