Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wesele 2024. Ile dać do koperty? Janachowska mówi jasno
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 14.05.2024 15:13

Wesele 2024. Ile dać do koperty? Janachowska mówi jasno

Izabela Janachowska
Fot. KAPiF

Wielu z nas mogło dostać zaproszenie na wesele. Sezon weselny zacznie się bowiem już niebawem. Często zastanawiamy się, ile włożyć do koperty. Kwota często jest uzależniona od stawki za talerzyk. Ta w dużych miastach często zaczyna się od 300 zł, a górna granica właściwie nie istnieje. Głos zabrała Izabela Janachowska? Taka kwota jej zdaniem będzie odpowiednia. 

Izabela Janachowska mówi o kosztach organizacji wesela w 2024 roku

W ostatnim czasie Izabela Janachowska udzieliła wywiadu Plejadzie, w którym powiedziała co nieco o kosztach zorganizowania wesela w 2024 roku. 

Statystycznie najwyższym kosztem w organizacji ślubu i wesela jest wynajęcie sali i catering na przyjęcie - szacuje się, że stanowi to nawet 50 proc. weselnego budżetu. Oczywiście wszystko uzależnione jest od liczby zaproszonych gości. Obecnie mówi się, że cena za talerzyk w dużych miastach zaczyna się od 300-350 zł, a górny limit właściwie nie istnieje. Do tego dekoracje, stylizacje, operator kamery czy fotograf i robi się z tego naprawdę pokaźna kwota - wytłumaczyła. 

Na jakie inne wydatki muszą przygotować się nowożeńcy? 

Polka ubiera gwiazdy w Cannes. Dorota Goldpoint też stanie na czerwonym dywanie Internauci mają dość Jarka z "Love Island"? Tak im doradzał

To nowa moda w organizacji wesela

Izabela Janachowska w najnowszym wywiadzie zdradziła, jaka jest najnowsza ślubna modna. Co ciekawe, trend nie dotyczy sukien ślubnych. 

Absolutnym tegorocznym hitem jest zatrudnienie wedding content creatora - osoby, która w dniu ślubu przygotuje wszystkie materiały na social media: zdjęcia, rolki, posty. Wiem, że są pary, które decydują się na taką usługę zamiast fotografa czy operatora - przyznała Janachowska w rozmowie z Plejadą.

Ekspertka ślubna podpowiada także, jaką kwotę dać w prezencie ślubnym. 

Jaka kwotę włożyć do koperty na ślub w 2024 roku?

Kwestia tego, jaką kwotę włożyć do koperty ślubnej od dawna spędza sen z powiek zaproszonym gościom. o zależy od wielu rzeczy. Jest wśród nich stopień pokrewieństwa, lokalizacja imprezy czy wcześniej wspomniana cena za talerzyk. Izabela Janachowska nie ma wątpliwości co do tego, ile powinniśmy podarować na ślub. 

Zawsze podkreślam, że powinny być one hojne, ale nie powinny wykraczać poza możliwości darczyńców - wyjaśniła w rozmowie z Plejadą.